تزریق بوتاکس | دکتر مریم خیرآبادی | کلینیک دکتر مریم خیرآبادی

تزریق بوتاکس

به‌طور معمول، زمانی که درباره‌ی چین‌وچروک پوست حرف زده می‌شود، اولین چیزی که به ذهن هر کدام از ما می‌رسید، پیری و افزایش سن است. چون بالا رفتن سن، معمول‌ترین دلیل برای افزایش چروک‌های پوستی است که البته روش‌های گوناگونی هم برای رفع چین‌وچروک پوست ابداع شده است که یکی از معروف‌ترین آن‌ها، تزریق بوتاکس است.

خدمات تزریق بوتاکس کلینیک

برای همین، ما هم در کلینیک دکتر مریم خیرآبادی به عنوان مرکز تزریق بوتاکس در فردیس کرج ، یکی از خدمت‌هایی که مشتری‌های عزیزمان ارائه می‌دهیم، تزریق بوتاکس است. بوتاکس با نفوذ در بافت‌های پوستی باعث از بین رفتن چین‌وچروک‌های پوست می‌شود. البته ایمن بودن این روش، خیلی مهم است که ما در کلینیک دکتر مریم خیرآبادی، توانسته‌ایم ایمن‌ترین روش را برای تزریق بوتاکس با قیمت مناسب در اختیار مراجعه‌کننده‌های عزیز قرار دهیم. خدمات تزریق بوتاکس کلینیک عبارت است از:

1- تزریق بوتاکس پیشانی

یکی از کارکردهای مهم تزریق بوتاکس، از بین بردن خطوط و چین‌وچروک‌های پیشانی است. بوتاکس، یکی از عمل‌های پرطرفدار و مقرون‌به‌صرفه است که به بیهوشی نیازی ندارد و به‌صورت سرپایی انجام می‌شود. با تزریق بوتاکس می‌توان به‌سادگی خطوط پیشانی را که مدت‌ها است ایجاد شده‌اند، از بین برد. 

یکی از موردهایی که در تزریق بوتاکس معمولاً پرسیده می‌شود، ماندگاری آن است که اگر نکته‌های مربوط به آن رعایت شود، ماندگاری بالایی خواهد داشت و تا 12 ماه می‌تواند ماندگاری داشته باشد. بوتاکس پیشانی، بعد از تزریق بوتاکس به لب، یکی از جراحی‌های پرطرفدار زیبایی است که در کلینیک دکتر مریم خیرآبادی به بهترین شکل انجام می‌شود.

2- تزریق بوتاکس لب

یکی دیگر از خدمات پرطرفدار بوتاکس، تزریق بوتاکس به لب است که معمولاً در آن با تزریق بوتاکس، عضله‌های آن بخش از دهان شل می‌شوند و لب به سمت بیرون می‌چرخد. یعنی با تزریق بوتاکس به لب، بدون افزایش حجم لب‌ها، لب‌ها بزرگ و حجیم می‌شوند. به یاد داشته باشید که بوتاکس برای فلج کردن عضلات استفاده می‌شود و چین‌وچروک پوست را هم با فلج کردن عضلات زیر آن از بین می‌برد.

3- تزریق بوتاکس چانه

یکی از دیگر از کابردهای بوتاکس، از بین بردن چین‌وچروک های چانه است؛ آن چروک‌ها در زمای حرف زدن نمایان می‌شود و با افزایش سن بیش‌تر می‌شود.

عضله‌های چانه به کشیدن پوست روی خود در طول سال‌ها، چروک‌هایی را به‌وجود می‌آورند که با شل کردن پوست اطراف چانه و عضله‌های مربوط به آن، می‌توان یک پوست صاف و شفاف داشت.

4- بوتاکس کف دست

برخی‌ها هستند که کف دست‌شان خیلی عرق می‌کند و این مورد برای آن‌ها مشکل‌هایی را ایجاد می‌کند. برای همین، برای جلوگیری از تعریق زیاد کف دست، از بوتاکس کمک می‌گیرند؛ چون بوتاکس می‌تواند باعث کم شدن و یا توقف فعالیت غدد عرق در کف دست شود.

بوتاکس برای رفع چین‌وچروک صورت

یکی از بهترین روش‌ها برای از بین بردن چین‌وچروک‌های صورت، تزریق بوتاکس است که آمارها هم همین را تایید می‌کند. بر اساس آمارهای جهانی، یکی از پرطرفدارترین روش‌های برای از بین بردن چروک‌ها و جوانسازی پوست که استفاده می‌شود، تزریق بوتاکس است.

بوتاکس از سم بوتولینوم ساخته می‌شود و چین‌وچروک روی پوست را با فلج کردن عضلات زیر آن از بین می‌برد. البته بوتاکس هم برای چین‌وچروک‌های عمودی و هم افقی کارکرد دارد؛ ولی اثر بوتاکس، همیشگی نیست و پس از چند ماه دوباره باید تمدید شود.

شما می‌توانید به صفحه‌ی نمونه‌کارهای کلینیک دکتر مریم خیرآبادی مراجعه کنید و نتیجه‌ی تزریق بوتاکس را ببینید.

آیا تزریق بوتاکس، یک روش ایمن است؟

اگر یادتان باشد، ما گفتیم که بوتاکس از یک نوع سم ساخته می‌شود. برای همین، برخی‌ها با شنیدن نام «سم» نگران سلامتی خود می‌شوند و می‌ترسند که عارضه‌های خطرناکی را برای‌شان داشته باشد. در حالی که تزریق بوتاکس در زیر پوست، یک روش کاملاً ایمن و بدون خطر است و عوارض جانبی خطرناکی ندارد.

درصد خیلی کمی از افراد دچار عوارض تزریق بوتاکس می‌شوند که آن‌ها هم معمولاً خیلی خفیف است و بعد از چند روز از بین می‌روند یا این که آن افراد دارای بیماری‌های زمینه‌ای هستند که باید قبل از تزریق بوتاکس، این مورد را با پزشک خود در میان بگذارند.

انی نکته را هم در نظر داشته باشید؛ کسانی که بوتاکس را برای زیباسازی پوست تزریق می‌کنند، دچار عوارض جانبی خیلی کم‌تری می‌شوند؛ چون میزان دوز مصرفی بوتاکس برای رفع چین‌وچروک پوست صورت، بسیار کم است. البته باید این تزریق هم در مراکز زیبایی معتبر انجام شوند. پزشک متخصص مععمولاً با دانش زیبایی‌شناسی خود و با توجه به چهره و محل تزریق، میزان تزریق را تعیین می‌کند.

مزیت‌ها و عوارض تزریق بوتاکس

اگر بخواهیم واقع‌بین باشیم، هر روشی که برای زیباسازی و جوانسازی استفاده می‌شود، علاوه بر مزیت‌هایی که دارد، می‌تواند عوارضی هم داشته باشد که بسته به آن روش، آن عارضه‌ها می‌توانند زیاد باشند یا بسیار کم و نادر.

تزریق بوتاکس هم مزیت‌های خوب خود را دارد. بوتاکس علاوه بر زیبایی، می‌تواند جنبه‌ی درمانی هم داشته باشد. برای نمونه، با تزریق بوتاکس می‌توان تعریق زیاد زیر بغل و کف دست را از بین برد و بوی بد آن جا را کم‌تر کرد.

البته عارضه‌های اندکی هم می‌تواند داشته باشد که مهم‌ترین عوارض تزریق بوتاکس، داشتن نشانه‌هایی مانند سرماخوردگی و سردرد است. البته گاهی شاید دچار افتادگی پلک و ابرو شوید که بسیار نادر است و به‌وسیله‌ی پزشک رفع می‌شود. برخی دیگر از عارضه‌های بسیار نادر در تزریق بوتاکس عبارت اند از:

 • بی‌اختیاری ادرار
 • مشکل تنفسی
 • دشواری در بلعیدن و حرف زدن
 • مشکل بینایی و ضعف عضلانی

البته دوباره باید تکرار کنیم که تزریق بوتاکس به‌وسیله‌ی یک پزشک ماهر و باتجربه انجام شود، فرد هرگز دچار عارضه‌ی جدی نمی‌شود.

چه کسانی نباید بوتاکس تزریق کنند؟

اگر می‌خواهیم در تزریق بوتاکس دچار عارضه نشویم، بخشی از کار به خود ما برمی‌گردد که باید رعایت کنیم. یعنی قبل از تزریق بوتاکس شرایط خود را بررسی کنیم و اگر شرایط تزریق را نداریم، دست به چنین کاری نزنیم. برای همین، می‌خواهیم شرایطی را که نباید در آن‌ها تزریق بوتاکس انجام شود، مرور کنیم. اگر شرایط زیر را دارید، تزریق بوتاکس را انجام ندهید:

 • اگر یک خانم باردار هستید.
 • اگر حساسیت پوستی دارید.
 • اگر داروهای ضد انعقاد خون و داروهایی مانند وارفارین استفاده می‌کنید.
 • اگر دچار بیماری‌هایی مانند سرطان، نارسایی کلیوی و… هستید.
 • اگر سیستم ایمنی بدن شما ضعف دارد.

البته موردهایی که گفته شد، تنها برخی از از مهم‌ترین موردهایی هستند که پیش از تزریق بوتاکس باید به آن‌ها توجه کنید؛ بنابراین بهترین کار، این است که همه‌ی مشکل‌ها و بیماری‌های خود را قبل از تزریق بوتاکس به پزشک خود بگویید.

ماندگاری بوتاکس چقدر است؟

ماندگاری بوتاکس، یکی از مهم‌ترین چیزهایی است که همیشه پرسیده می‌شود و به آن توجه می‌شود؛ چون همه دوست دارند که نتیجه‌ی بوتاکس که آن‌ها را زیبا می‌کند، به مدت بیش‌تری ماندگاری داشته باشد. به‌طور معمول، بوتاکس بین 4 تا 6 ماه ماندگاری دارد؛ ولی عوامل زیادی هستند که می‌تواند روی ماندگاری آن اثرگذار باشند و مدت ماندگاری را کم‌تر با بیش‌تر کنند. موردهایی مثل:

 • سن مراجعه‌کننده
 • ناحیه‌ی تحت درمان
 • میزان بوتاکس تزریق شده
 • عمق خطوط و چین‌وچروک روی پوست
 • میزان انعطاف‌پذیری پوست (الاستیسیته پوست)

البته تزریق بوتاکس همیشگی نیست و هر چند ماه یک بار باید آن را تمدید کرد که با این کار، ماندگاری آن بیش‌تر می‌شود. ما در کلینیک دکتر مریم خیرآبادی به عنوان بهترین کلینیک زیبایی در فردیس کرج می‌توانیم برای این امر در خدمت شما باشیم. برای استعلام قیمت‌ها و گرفتن مشاوره رایگان با ما تماس بگیرید.

دریافت مشاوره رایگان!

زیبا بودن، حق شماست. شما می‌توانید هم به صورت حضوری و هم تلفنی، از کارشناس‌های «کلینیک دکتر مریم خیرآبادی» مشاوره بگیرید. برای تماس‌های تلفنی در ساعت‌های کاری، پاسخگوی شما عزیزان هستیم. شما حتی می‌توانید در در واتس‌اپ به ما پیام دهید.


شماره تلفن کلینیک: ۳۴۰۹۱۶۷۴-۰۲۶
شماره تلفن همراه: ۰۹۰۳۹۷۳۳۳۴۶
نشانی کلینیک: کرج، فردیس، فلکه اول، برج نگین البرز، طبقه چهارم، واحد ۱۷

1.5 از 2 امتیاز
اسکرول به بالا