درمان ریزش موی سر در فردیس کرج | فلکه اول | برج نگین

درمان ریزش موی سر در فردیس کرج | فلکه اول | برج نگین البزر

امروزه با توجه به بیماری‌های گوناگونی که هست و با توجه به زندگی شهرنشینی که پر از استرس است، خیلی از افراد به ریزش موی سر دچار می‌شوند و برای درمان آن، راه‌های گوناگونی را امتحان می‌کنند. برای همین، ما هم در این مقاله می‌خواهیم دو تا از روش‌های کاربردی را به شما معرفی کنیم که در کلینیک‌های زیبایی انجام می‌شود و خیلی‌ها از این روش‌ها جواب گرفته‌اند. همچنین، اگر شما در فردیس کرج زندگی می‌کنید، در این مقاله می‌خواهیم بهترین مرکز درمان ریزش موی سر در فردیس کرج را هم به شما معرفی کنیم.

اگر شما هم به ریزش مو یا نازک شدن مو دچار شده باشید، می‌دانید که این بیماری‌ها می‌توانند دلیل‌های گوناگونی داشته باشند. یک دلیل می‌تواند ارثی باشد و دلیل دیگر می‌تواند فشارهای زندگی و استرس یا حتی بیماری‌ها و عادت‌های رفتاری بد باشد.

در کل، به هر دلیلی که که شما دچار ریزش مو شده باشید، ما به شما دو روش را پیشنهاد می‌کنیم که باعث جلوگیری از ریزش موی سر می‌شوند و حتی می‌توانند باعث تقویت و ترمیم مو شوند. آن دو روش، موردهای زیر هستند که آن‌ها را در ادامه توضیح می‌دهیم:

 • درمان ریزش موی سر با پی آر پی (PRP)
 • درمان ریزش موی سر با مزوتراپی و هیر فیلر (Hair Filler)
شماره تماس کلینیک دکتر مریم خیرآبادی

بنابراین، اگر می‌خواهید که در همان ابتدا به سراغ کاشت موی سر نروید، ما پیشنهاد می‌کنیم که با مشورت دکتر زیبایی خود، این دو روش را امتحان کنید؛ چون درصد بالایی از افراد، از این روش‌های نتیجه گرفته‌اند. حتی کسانی هم که کاشت مو انجام داده‌اند، این دو روش پی آر پی (PRP) و هیر فیلر (Hair Filler) را انجام می‌دهند تا باعث تقویت موهای کاشته شده شوند. در واقع، هر دو روش باعث موردهای زیر می‌شوند:

 • درمان ریزش موی سر و طاسی
 • کمک به پرپشت شدن موها
 • تقویت و ترمیم موی سر
 • حفظ نتایج عمل کاشت مو

کلینیک دکتر خیرآبادی؛ بهترین مرکز درمان ریزش موی سر در فردیس کرج

بدون شک، کلینیک دکتر مریم خیرآبادی که در فردیس کرج (فلکه اول، برج نگین البرز) واقع شده، یکی از بهترین مراکز درمان ریزش موی سر در فردیس کرج است؛ چون همه‌ی روش‌های کاربردی برای درمان ریزش موی سر در این کلینیک با مدرن‌ترین و به‌روزترین تجهیزات انجام می‌شود. بنابراین، نیازی به مراجعه به جای دیگری نیست و با توجه به تجربه‌ای که در این کلینیک وجود دارد، با یک مشاوره‌ی ساده، بهترین روش را برای تقویت و ترمیم موی سر به شما پیشنهاد می‌دهند.

کلینیک دکتر مریم خیرآبادی | کلینیک زیبایی در فردیس کرج

«دریافت مشاوره رایگان

زیبا بودن، حق شماست. شما می‌توانید هم به صورت حضوری و هم تلفنی، از کارشناس‌های «کلینیک دکتر مریم خیرآبادی» مشاوره بگیرید. در ساعت‌های کاری، پاسخگوی شما عزیزان هستیم.

تلفن کلینیک: ۳۴۰۹۱۶۷۴-۰۲۶
تلفن همراه: ۰۹۰۳۹۷۳۳۳۴۶
نشانی: کرج، فردیس، فلکه اول، برج نگین البرز، طبقه ۴، واحد ۱۷

خدمات کلینیک دکتر خیرآبادی فقط به درمان ریزش موی سر در فردیس کرج محدود نمی‌شود. بلکه در این کلینیک، برای افزایش و بهبود زیبایی شما خدمات گوناگونی انجام می‌شود که چند تا از آن خدمات را می‌توان به‌طور خلاصه نام برد:

 • لیرز موهای زائد

  حذف موهای زائد بدن با استفاده از لیزر

 • تزریق ژل و فیلر

  رفع چین‌وچروک و برجستگی اعضای صورت

 • تزریق چربی

  برای رفع چین‌وچروک و جوان‌سازی چهره

 • تزریق بوتاکس

  زیباسازی و جوانسازی صورت با بوتاکس

 • پی آر پی (PRP)

  پلاسمای غنی‌شده با پلاکت خون

 • پلاسما جت

  جوان‌سازی پوست با دستگاه پلاسماجت

 • کربوکسی‌تراپی

  جوان‌سازی با تزریق کربن دی اکسید

 • مزوتراپی

  تزریق مواد مغذی به لایه‌ی میانی پوست

 • مزونیدلینگ

  ترکیب دو روش مزوتراپی و میکرونیدلینگ

 • فیشیال تخصصی

  برداشتن سلول‌های مرده پوست

کلینیک دکتر مریم خیرآبادی | کلینیک زیبایی در فردیس کرج

(۱) درمان ریزش موی سر با پی آر پی (PRP)

در روش پی آر پی (PRP) یا پلاسمای غنی‌شده با پلاکت خون (Plasma Rich Platelets)، در ابتدا مقدار کمی خون از بدن بیمار گرفته می‌شود. سپس، به اندازه‌ی 10 تا 20 میلی‌متر از نمونه خون را در دستگاه سانتریفیوژ قرار می‌دهند تا با چرخش سریع، قسمت‌های گوناگون خون از یکدیگر جدا شوند و در پایان، مایعی را خواهیم داشت که سرشار از پلاکت خون است.

در واقع، ما پلاسمای خون را جدا می‌کنیم که یک مایع شفاف خون است و کارهای مهمی را در بدن انجام می‌دهد؛ مانند مبارزه با بیماری‌ها و آبرسانی به همه‌ی بدن. در روش پی آر پی (PRP) از پلاسمای خون استفاده می‌کنیم تا غلظت بالایی از پلاکت خون را به‌دست بیاوریم. چون پلاکت‌ها، سلول‌های کوچکی در خون هستند که باعث بهبود بافت آسیب دیده یا پوست آسیب دیده می‌شوند.

بنابراین، در پایان مراحل آماده‌سازی، ما یک مایع سرشار از پلاکت را خواهیم داشت که با تزریق‌های کوچک و بدون درد به داخل لایه‌ی درم پوست (لایه‌ای از پوست سر که باعث رشد و تقویت فولیکول‌های مو می‌شود) تزریق می‌شود. در نتیجه، PRP باعث رشد فولیکول‌های مو و تقویت رشد مو می‌شود و با تحریک کلاژن‌ها باعث سفت شدن پوست و رفع چروک پوست می‌شود. این روش حتی می‌تواند فولیکول‌هایی که به تازگی کاشته شده را هم تحریک کند و می‌تواند باعث التیام زخم و رشد موها بعد از کاشت مو شوند.

بنابراین، همان طور که متوجه شدید، پی آر پی (PRP) یک روش طبیعی است که به جراحی هم نیاز ندارد و باعث تحریک رویش مو بعد از ریزش آن می‌شود. البته برخی از پزشک‌ها باور دارند که پی آر پی (PRP) یک روش انحصاری برای ترمیم مو است که برای تحریک رشد فولیکول‌ها استفاده می‌شود تا کم پشت شدن موها در اثر ریزش موی سکه‌ای را جبران کند. 

پس، تزریق پی آر پی (PRP) که یکی از روش‌های درمان ریزش موی سر در فردیس کرج بود را متوجه شدیم.

شماره تماس کلینیک دکتر مریم خیرآبادی

در چه مواردی از پی آر پی (PRP) مو استفاده می‌شود؟

همان طور که توضیح دادیم، این گونه می‌توان گفت که از پی آر پی (PRP) و یا پلاکت درمانی برای دو مورد زیر استفاده می‌شود:

(1) پی آر پی (PRP) برای رشد مو

در این مورد از PRP برای کاهش التهاب پوست سر و جلوگیری از ریزش مو استفاده می‌شود. یکی از روش‌ها برای کاهش درمان طاسی الگوی زنانه و آلوپسی آندروژنتیک در زن‌ها، تزریق پی آر پی است که باعث افزایش ضخامت و تراکم موها می‌شود.

(2) پی آر پی (PRP) پس از کاشت مو

تزریق PRP پس از کاشت مو، باعث سرعت گرفتن بهبود پوست سر و بهبود زخم‌های حاصل از کاشت می‌شود. البته اگر رشد موهای سر پس از کاشت مو ضعیف باشد، این روش به رشد بهتر تارهای مو کمک می‌کند.

آیا پی آر پی (PRP) برای رفع ریزش مو موثر است؟

همان طور که توضیح داده شد، پی آر پی (PRP) برای رفع ریزش مو کاملاً موثر است. ولی می‌توان اثرگذاری آن را به صورت زیر خلاصه کرد:

 • پی آر پی (PRP) برای افرادی که هیچ لکه‌ی طاسی ندارند و ریشه موی آن‌ها هنوز زنده است، موثر است.
 • پی آر پی (PRP) برای درمان موی سر موثر است؛ چون می‌تواند ریشه مو را جوان کند.
 • پی آر پی (PRP) شامل فاکتورهای رشد است که باعث رشد مو و قوی‌تر شدن متراکم شدن آن‌ها می‌شود.
 • اگر از روش‌های دیگر برای درمان ریزش مو نتیجه نگرفته‌اید، از پی آر پی (PRP) استفاده کنید.

آیا برای جلوگیری از ریزش مو، درمان PRP باید تکرار شود؟

نکته‌ای که باید دانست، این است که نتیجه‌ی درمان ریزش مو با پی آر پی (PRP) همیشگی نیست و نیاز به تکرار دارد. در واقع، این طور می‌توان گفت که هیچ چیزی نمی‌تواند توانایی ژنتیکی شما را برای ریزش مو تغییر دهد و اگر از روش درمانی نگهدارنده‌ای استفاده نشود، دوباره دچار ریزش مو می‌شوید.

بیش‌تر کسانی که روش پی آر پی (PRP) را انجام می‌دهند، 12 تا 24 ماه بعد از درمان اولیه به تکرار آن نیاز دارند. در درمان‌های بعدی هم مانند درمان اولیه، چند ماه دیگر طول می‌کشد تا تقویت و تراکم مو را ببینیم. البته این که شما به چند بار درمان نیاز داشته باشید، به هدف درمانی شما بستگی دارد که باید با دکتر زیبایی خود مشورت کنید.

مزایای روش پی آر پی (PRP) برای درمان ریزش مو

چند مورد از مزیت‌های روش پی آر پی (PRP) برای درمان ریزش مو را این گونه می‌توان برد:

 • یک روش ساده و بدون نیاز به جراحی است.
 • شامل چند تزریق است که در کل، کم‌تر از یک ساعت طول می‌کشد.
 • یک روش ایمن و مطمئن است و عوارض خاصی ندارد.
 • دوره بهبود سریعی دارد و بعد از چند هفته می‌توان نتیجه را دید.
 • اگر زیر نظر یک متخصص انجام شود، اثر آن تا 18 ماه یا بیشتر باقی می‌ماند.
 • چون از پلاسمای خون استفاده می‌شود، پس یک روش طبیعی است و عوارض فیلرهای مصنوعی را ندارد.
 • چون یک روش طبیعی است و یک روش شیمیایی نیست، دچار حساسیت و آلرژی نمی‌شویم.
 • محدودیت سنی برای استفاده خانم‌ها و آقایان ندارد.
 • نسبت به روش‌های دیگر، هزینه‌ی کم‌تری نیاز دارد.
 • درمان ریزش مو – تحریک و تقویت مو
 • جلوگیری از ریزش موی سر و حتی رویش مجدد

چه کسانی برای پی آر پی (PRP) موی سر مناسب هستند؟

پژوهش‌ها نشان داده است که بهترین کسانی که مناسب عمل پی آر پی (PRP) هستند، آن‌هایی اند که به‌تازگی دچار ریزش مو شده‌اند. در واقع، این روش برای کسانی که به طور کامل دچار طاسی شده‌اند، کارایی ندارد و در کسانی که همه‌ی موهایشان ریخته، باعث رشد مجدد موها نمی‌شود.

پژوهش‌ها نشان داده‌اند که از روش پی آر پی (PRP) می‌توان برای درمان آلوپسی آندروژنتیک (طاسی ارثی) که هم در مردها و هم در زن‌ها دیده می‌شود، استفاده کرد. همچنین، برخی‌ها اعتقاد دارند که از این روش هم می‌توان برای درمان کم پشتی مو در خانم‌هایی که دچار آلوپسی ترکشن شده‌اند، استفاده کرد.

آلوپسی ترکشن، عارضه‌ای است که به دلیل کشیدن شدید موها ایجاد می‌شود. مثلاً برای بستن موها به حالت دم اسبی یا بافتن موها برای مدل‌هایی که نیاز به کشیده شدن موها دارند.

البته این نکته را هم به یاد داشته باشید که همه‌ی افراد برای انجام پی آر پی (PRP) مو مناسب نیستند. مانند کسانی که سیگار می‌کشند یا مواد مخدر و الکل استفاده می‌کنند. همچنین، کسانی که دچار بیماری‌ها و اختلال‌های خاص هستند؛ مانند سندرم اختلال عملکرد پلاکت.

شماره تماس کلینیک دکتر مریم خیرآبادی

(۲) درمان ریزش موی سر با مزوتراپی و هیر فیلر (Hair Filler)

در هر دو روش مزوتراپی و هیر فیلر (فیلر مو)، مواد مغذی و مواد مورد نیاز به لایه‌ی میانی پوست تزریق می‌شود که در نتیجه، از ریزش مو جلوگیری می‌کنند؛ ولی خب، تفاوت‌هایی هم با یکدیگر دارند. البته کاربرد مزوتراپی فقط درمان ریزش مو نیست و برای جوان‌سازی پوست هم استفاده می‌شود.

به هر حال، مزوتراپی، یک روش درمانی است که  در آن با استفاده از سوزن‌های ظریف، موادی مانند ویتامین‌ها، آنزیم‌ها، هورمون‌ها و عصاره‌های گیاهی را به لایه میانی پوست (مزودرم) تزریق می‌شود تا گردش خون را در پوست افزایش دهد و در نتیجه، باعث تقویت و ترمیم مو شود.

البته برای درمان ریزش مو از داروی موضعی ماینوکسیدیل و داروی خوراکی فیناستراید هم استفاده می‌شود؛ ولی این دو دارو برای نیمی از مصرف‌کننده‌ها تاثیر چندانی ندارند. برای همین، می‌توان در کنار این داروها، از روش‌های دیگری مانند مزوتراپی مو یا فیلر مو (هیر فیلر) هم کمک گرفت تا بتوان بهتر از ریزش مو جلوگیری کرد. روش مزوتراپی مو، با تزریق به لایه‌ی میانی پوست، باعث توقف ریزش مو و تحریک رشد موها می‌شود.

در مزوتراپی مو و هیر فیلر (فیلر مو)، مواد مغذی به لایه‌ی میانی پوست تزریق می‌شود؛ چون لایه‌ی میانی پوست (مزودرم) شامل فولیکول مو می‌شود که هر کدام از فولیکول‌ها دارای یک یا چند تا پیاز مو هستند. پیاز مو، جایی است که تارهای مو در آن جا ساخته می‌شوند، رشد می‌کنند و از سطح پوست بیرون می‌آیند. بنابراین، باید مواد ترمیم‌کننده به‌طور مستقیم به آن لایه تزریق شوند. برای همین، داروهای موضعی (مانند ماینوکسیدیل) معمولاً نمی‌توانند به آن لایه برسند و تاثیر کم‌تری نسبت به مزوتراپی مو دارند.

«در واتس‌اپ به ما پیام دهید»

همه‌ی تلاش ما در کلینیک، این است که بتوانیم بهترین و نزدیک‌ترین ارتباط را با شما داشته باشیم تا بهترین خدمات را تقدیم تان کنیم. برای همین، شما می‌توانید از راه‌های گوناگون با ما در ارتباط باشید؛ مانند واتس‌اپ.

تفاوت مزوتراپی و هیر فیلر (فیلر مو)

فرق بین مزوتراپی و هیلر فیلر چیست؟ همان طور که در بالا گفته شد، هر دو روش «هیر فیلر» و «مزوتراپی مو» را می‌توان درمان ریزش مو استفاده کرد. ولی این دو با یکدیگر تفاوت‌هایی هم دارند. در روش مزوتراپی مو، مواد مغذی و داروهایی (مانند داروی ماینوکسیدیل) به لایه‌ی میانی پوست تزریق می‌شوند که باعث تحریک ریشه‌های مو می‌شود. در نتیجه، علاوه بر تقویت موها، رشد موها هم افزایش پیدا می‌کند.

ولی در روش تزریق فیلر مو، علاوه بر ویتامین‌ها و مواد مغذی مورد نیاز مو، ماده‌ی دیگری به نام «اسید هیالورونیک» هم به ریشه‌ی موها تزریق می‌شود که باعث می‌شود هیر فیلر (فیلر مو) ماندگاری و تاثیر بیش‌تری داشته باشد. برای همین، می‌توان گفت که فیلر موی سر، ماندگارتر و تاثیرگذارتر از روش مزوتراپی مو است و نتیجه‌ی آن نسبت به مزوتراپی مو، نمایان‌تر است. همچنین، تفاوت‌های زیر را هم دارند:

 • اختلاف قیمت زیاد بین مزوتراپی مو و فیلر مو.
 • تفاوت در توصیه‌های پیش از عمل و مراقبت‌های بعد از آن.

البته باید این نکته را هم به یاد داشته باشید که هیچ کدام از روش‌های مزوتراپی مو و هیر فیلر (فیلر مو) بر روی موهای از دست رفته تاثیر نمی‌گذارد و فقط در جلوگیری از ریزش موها و تقویت ریشه‌ی مو کارساز هستند.

اگر می‌خوهید اطلاعات بیش‌تری را درباره مزوتراپی بدانید، مقاله‌ی «مرکز مزوتراپی در فردیس» را بخوانید.

مقایسه مزوتراپی مو (فیلر مو) و  پی آر پی (PRP) مو

هیرفیلر بهتر است یا پی آر پی (PRP) مو؟ حالا که هر دو روش پی آر پی (PRP) مو و مزوتراپی مو را می‌دانیم، زمان آن رسیده است که این دو روش را با هم مقایسه کنیم:

 • برای دستیابی به نتیجه‌ی ماندگار و بهتر، گاهی می توان این دو روش را در کنار هم استفاده کرد.
 • معمولاً در این دو روش، دچار عفونت یا ناراحتی‌های پوستی نخواهید شد.
 • در هر دو روش به کمک متابولیسم بدن و گردش جریان خون انجام می‌شود.
 • در روش مزوتراپی مو، تزریق در لایه‌ی میانی پوست انجام می‌شود؛ ولی در PRP این گونه نیست.
 • مزوتراپی ارزان‌تر از PRP است؛ برای همین، افراد بیشتری از آن استفاده می‌کنند.
 • در این دو روش، درد و خونریزی چندانی وجود ندارد.
 • هر دوی این روش‌ها باید توسط پزشک متخصص و باتجربه انجام شود.
 • این دو روش برای کسانی که دچار طاسی شده‌اند، مناسب نیست و معمولاً جواب نمی‌دهد.
 • هر دو روش برای کسانی مناسب است که دچار کم پشتی مو و ریزش هستند؛ نه کسانی که دچار طاسی و یا ریزش موی شدید هستند.
 • هر کدام از این روش‌ها در چند جلسه انجام می‌شود؛ ولی در روش PRP هر جلسه حدود یک ساعت طول می‌کشد و هر جلسه‌ی مزوتراپی، حداکثر نیم ساعت است.

هزینه پی آر پی مو در بهترین مرکز پی آر پی فردیس کرج

هزینه‌ی انجام پی آر پی (PRP) در فردیس کرج به عوامل گوناگونی بستگی دارد. برای همین، نیاز است که برای اطلاع از آن به کلینیک مراجعه کنید و معاینه شوید.

چه عواملی روی هزینه‌های پی آر پی مو تاثیرگذار است؟

عامل‌های گوناگونی تاثیرگذار هستند. مانند محل تزریق، تعداد جلسات مورد نیاز، مواد مغذی تزریقی، و…

چند جلسه‌ پی آر پی برای رشد مو لازم است؟

با توجه به شرایط شما می‌تواند متفاوت باشد؛ ولی بیش‌تر مراجعه‌کننده‌ها سه جلسه درمانی را نیاز دارند و پیشنهاد می‌شود که هر ۴ تا ۶ ماه یک بار جلسه‌ی درمانی را انجام دهند.

4.8 از 28 امتیاز

6 در مورد “درمان ریزش موی سر در فردیس کرج ❤️ فلکه اول | کلینیک دکتر خیرآبادی”

 1. نمیخاستم که کامنت بزارم ولی دیدم انصاف نیست. من از خدمات کلینیک دکتر خیرابادی استفاده کردم. از لیزر مو. ولی حالا توی گوگل درباره درمان ریزش موی سر سرچ میکردم که صفحه سایت شما رو دیدم.
  خاستم بگم که واقعن خدمات خوب و برخورد خوبی دارن 🙂

  1. مدیر پشتیبانی

   سلام. خیلی ممنون از نظری که ثبت کردید. خیلی خوشحال شدیم که از خدمات کلینیک راضی هستید. البته شما می‌تونید از خدمت مربوط به درمان ریزش موی سر با پی آر پی یا هیر فیلر (فیلر مو) هم استفاده کنید.

 2. سلام. جلسه آخر که توو کلینیک پی آر پی مو سر رو انجام دادم به پرسنل شون گفتم که واقعا راضی هستم. احساس میکنم که موهای جلو سر م بیشتر شده و بقیه هم همینو میگن. ایشون هم گفتن که حالا که راضی هستید توی سایت مون نظر تونو بذارید.
  خواستم بگم که من راضی بودم و راضی هستم واقعن از پی آر پی مو و هیر فیلر. البته باید خودتون هم مراقبت کنید.

  1. مدیر پشتیبانی

   سلام. وقت تون به خیر. خیلی خیلی ممنون از این که نظر خوب تون رو برامون کامنت گذاشتید. برای بهبود ریزش موی سر هم می‌تونید از پی آر پی مو استفاده کنید و هم از مزوتراپی مو در فردیس . خوشحالیم که راضی هستید.

 3. سوال مهم من اینه که اگه پی آر پی PRP یا مزوتراپی و هیر فیلر رو انجام بدیم، دیگه موهامون نمیریزه؟؟

  1. مدیر پشتیبانی

   سلام. ریزش مو یکی از موردهایی هست که به عوامل زیادی بستگی داره و درمان اون پیچیدگی‌های زیادی رو داره. بنابراین، ابتدا باید مشخص بشه که دلیل ریزش موی شما چی هست. بعد برای درمان اقدام بشه. اما انجام PRP و هیرفیلر به شدت به تقویت رشد موی سر شما کمک می‌کنه و در واقع، مکملی برای رویش موی سر شما هست. شما می‌تونید اون رو در بهترین کلینیک زیبایی فردیس (دکتر مریم خیرآبادی) انجام بدید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا
کلینیک زیبایی دکتر مریم خیرآبادی در فردیس کرج
تزریق فیلرهای جدید PCL

ماندگاری 3 ساله

برای اطلاع بیشتر از تزریق این نوع فیلرهای ماندگار و مشاوره رایگان با ما تماس بگیرید.