پلاسما جت | دکتر مریم خیرآبادی | کلینیک دکتر مریم خیرآبادی

پلاسما جت (Plasma jet)

همان طور که می‌دانید، پوست بدن انسان همیشه در معرض آسیب‌ها و آلودگی‌های گوناگونی قرار دارد. برای همین، زودتر از بخش‌های دیگر بدن، جوانی و شادابی خود را از دست می‌دهد. به‌ویژه صورت و دست‌ها که معمولاً بدون هیچ مانعی همیشه در معرض نور خورشید و انواع آسیب‌ها فیزیکی قرار دارند.

ولی داشتن یک پوست جوان و شاداب، یکی از مهم‌ترین موردهایی است که تاثیر زیادی روی زیبایی هر کسی دارد. برای همین، خیلی‌ها برای این که جوانی و شادابی پوست خود را حفظ کنند، روش‌های گوناگونی را امتحان می‌کنند که یکی از این روش‌های مفید، «پلاسما جت» است که در ادامه بیش‌تر درباره‌ی آن توضیح می‌دهیم.

پلاسما جت چیست؟

«پلاسما جت» یک روش درمانی جدید است که برای جوان‌سازی پوست استفاده می‌شود و به‌وسیله‌ی دستگاه پلاسماجت انجام می‌شود. با استفاده از این روش، آبرسانی بیش‌تری به پوست انجام می‌شود که در نتیجه، پوست جوان و شادابی را خواهیم داشت.

زیباسازی و جوان‌سازی پوست با استفاده از پلاسما جت، بدون نیاز به بستری شدن و به‌صورت سرپایی انجام می‌شود و یکی از روش‌هایی است که بدون درد و بدون عارضه‌ی جدی، پوست را بهبود می‌دهد. در این روش، هیچ نیازی به جراحی و برش دادن پوست نیست و در مدت کوتاهی، نتیجه‌ی کار را می‌توان دید. برای همین، پلاسماجت به یکی از روش‌های محبوب زیبایی پوست تبدیل شده است.

کاربردهای پلاسما جت

با جرئت می‌توان گفت که پلاسماجت، یکی از پرکاربردترین روش‌های جوان‌سازی و زیباسازی پوست است که علاوه بر درمان انواع آسیب‌های پوستی، موردهای دیگر را هم برای حفظ زیبایی پوست بهبود می‌دهد. در کل، کاربردهای پلاسماجت عبارت اند از:

 • رفع چروک‌های برآمده از افزایش سن
 • رفع افتادگی‌های پوستی
 • رفع افتادگی‌های پلک و چشم‌ها
 • رفع جای جوش و آکنه (اسکار)
 • رفع جای زخم و بریدگی
 • تغییر فرم بینی (لیفت بینی و اصلاح حالت آن)
 • درمان ترک‌های پوستی
 • رفع ضایعه‌های پوستی، زگیل و فیبروئیدها
 • از بین بردن تاتو
 • از بین خال
 • لیفت پلک
 • رفع غبغب
 • رفع اثرهای رگ‌های واریسی
 • رفع مشکل‌های رنگ‌دانه‌ای پوست

بنابراین، می‌توان گفت که پلاسماجت، یک روش همه‌کاره برای برطرف کردن انواع مشکل‌های پوستی است. مشکل‌هایی که برطرف کردن آن‌ها با روش‌های دیگر، شاید زمان یا هزینه‌ی بیش‌تر را نیاز داشته باشد. مثلاً کسانی که از جراحی می‌ترسند یا نمی‌توانند زیاد هزینه کنند، با پلاسماجت می‌توان به‌سادگی لیفت بینی و اصلاح حالت آن را انجام داد.

ترک‌هایی را که شاید به دلیل افزایش وزن، حاملگی یا بلوغ در پوست فرد ایجاد شده، از بین می‌برد. چین و چروک‌های اطراف چشم، خط لبخند، خطوط پیشانی و جاهای دیگر چهره و بدن را برطرف می‌کند. کسانی هستند که در گذشته، تاتو کرده‌اند و اکنون به هر دلیلی می‌خواهند آن را پاک کنند. آن‌ها با پلاسماجت می‌توانند تاتو را پاک کنند. پلاسماجت، مشکلات رنگ‌دانه‌ای پوست را هم حل می‌کند. منظور از مشکلات رنگ‌دانه‌ای کک‌ومک، لک‌های ناشی از افزایش سن و بارداری یا تیرگی‌های روی پوست است.

پلاسماجت چگونه انجام می‌شود؟

همان طور که از نام «پلاسماجت» می‌توان فهمید، ماده‌ی اصلی این روش، پلاسما است که یک ماده‌ی گازی است که حرارت بالایی دارد و رسانای خوبی است که با برخورد به ماده‌های دیگر، خیلی زود سرد می‌شود. این ماده به‌وسیله‌ی دستگاه پلاسماجت وارد پوست می‌شود و بخش‌هایی از لایه‌های مختلف پوست را تبخیر می‌کند که در نتیجه، باعث لیفت پوست، رفع چروک‌ها و مشکل‌های دیگر پوستی می‌شود.

در روش درمانی پلاسما جت، پلاسما را در نقطه‌های ریز و با فاصله‌ی کم به پوست می‌تابانند. برای همین، معمولاً فرد دچار زخم‌های ریزی می‌شود که پس از یک یا دو روز از درمان، برطرف می‌شود و جای آن‌ها باقی نمی‌ماند.

متاسفانه برخی‌ها فکر می‌کنند که پلاسما باعث سوختگی در پوست می‌شود و جای آن برای همیشه روی پوست باقی می‌ماند؛ در حالی که این طور نیست. اگر به پوست کسانی که این روش را امتحان کرده‌اند نگاه کنید، جای زخم یا سوختگی دیده نمی‌شود و نقطه‌های ریز ایجاد شده روی پوست، در مدت چند روز از درمان به طور کامل برطرف می‌شوند.

اما درمان به‌وسیله‌ی پلاسماجت، به چند جلسه نیاز دارد؟ به طور کلی، اگر فرد دارای سلامت عمومی باشد و آسیب پوستی او هنوز شدت نگرفته باشد، با یک جلسه درمان می‌توان مشکل آن را برطرف کرد. ولی اگر سن بیمار بالا باشد، آسیب‌های پوستی شدید داشته باشد، خاصیت ارتجاعی پوست خود را از دست داده باشد یا سلامت عمومی نداشته باشد، به احتمال زیاد به جلسه‌های بیش‌تری برای درمان به روش پلاسماجت نیاز است. البته نظر و تشخیص نهایی را پزشک متخصص می‌دهد.

پیشنهاد ما به شما

اگر شما در فردیس کرج هستید و دنبال بهترین کلینیک زیبایی در فردیس می‌گردید، به شما پیشنهاد می‌کنیم که به کلینیک دکتر مریم خیرآبادی مراجعه کنید.

چه کسانی از روش پلاسماجت استفاده نکنند؟

به طور معمول، همه‌ی افراد می‌توانند از این روش استفاده کنند؛ ولی برای احتیاط بیش‌تر پیشنهاد می‌کنیم که اگر جزو افراد زیر هستید، از روش پلاسماجت استفاده نکنید:

 • کسانی که بیماری‌هایی مانند دیابت کنترل نشده، صرع، سرطان و بیماری‌های خود ایمنی دارند.
 • کسانی که مشکل غدد و بیماری‌های خونی (مانند مشکل انعقاد خون) دارند.
 • کسانی که به حساسیت‌ها و بیماری‌های پوستی دچار هستند. به‌ویژه بیماری‌های باکتریایی یا ویروسی.
 • بهتر است خانم‌های باردار از این روش استفاده نکنند.

آیا محدودیت سنی برای پلاسماجت وجود دارد؟

از دیدگاه پزشکی، هیچ محدودیت سنی برای انجام پلاسماجت وجود ندارد و افراد می‌توانند در هر سن و سالی از آن روش استفاده کنند؛ ولی معمولاً پزشک‌ها استفاده از این روش را برای افراد پایین‌تر از 20 سال و بالاتر از 80 سال پیشنهاد نمی‌کنند؛ چون در سن‌های زیر 20 سال هنوز هورمون‌های بدن به تعادل نرسیده‌اند و این موضوع می‌تواند اثر پلاسماجت را از بین ببرد. در سال‌های بالای 80 سال هم به طور معمول، شدت چروک‌ها و آسیب‌ها خیلی بالا است و فرد حتی خاصیت ارتجاعی پوست خود را از دست داده است.

پلاسماجت چقدر ماندگاری دارد؟

اگر بخواهیم همه‌ی روش‌های غیرتهاجمی (غیرجراحی) برای جوان‌سازی پوست را در نظر بگیریم، می‌توان گفت که پلاسماجت، یکی از ماندگارترین نتیجه‌ها را دارد. البته به شرطی که آن فرد، پس از انجام پلاسماجت، سبک زندگی خوبی داشته باشد و توصیه‌های پزشک را رعایت کند. اگر این دو مورد را رعایت کند، شاید نتیجه‌ی پلاسماجت تا سال‌ها باقی بماند. ولی اگر موردهای زیر را انجام دهد، ماندگاری نتیجه، کم‌تر خواهد شد:

 • فرد سبک زندگی خود را تغییر ندهد
 • از رژیم غذایی نامناسبی استفاده کند
 • مصرف سیگار، قلیان و الکل ادامه دهد
دریافت مشاوره رایگان!

زیبا بودن، حق شماست. شما می‌توانید هم به صورت حضوری و هم تلفنی، از کارشناس‌های «کلینیک دکتر مریم خیرآبادی» مشاوره بگیرید. برای تماس‌های تلفنی در ساعت‌های کاری، پاسخگوی شما عزیزان هستیم. شما حتی می‌توانید در در واتس‌اپ به ما پیام دهید.


شماره تلفن کلینیک: ۳۴۰۹۱۶۷۴-۰۲۶
شماره تلفن همراه: ۰۹۰۳۹۷۳۳۳۴۶
نشانی کلینیک: کرج، فردیس، فلکه اول، برج نگین البرز، طبقه چهارم، واحد ۱۷

5 از 1 امتیاز
پیمایش به بالا
کلینیک زیبایی دکتر مریم خیرآبادی در فردیس کرج
تزریق فیلرهای جدید PCL

ماندگاری 3 ساله

برای اطلاع بیشتر از تزریق این نوع فیلرهای ماندگار و مشاوره رایگان با ما تماس بگیرید.