فیشیال پوست صورت | دکتر مریم خیرآبادی | کلینیک دکتر مریم خیرآبادی

فیشیال پوست صورت

صورت انسان، یکی از قسمت‌هایی از بدن است که معمولاً خیلی چیزها را نشان می‌دهد. مثلاً صورت، اولین جایی است که در آن می‌توان اثر بالا رفتن سن و استرس را به‌خوبی دید. برای همین، مراقبت کردن از پوست صورت برای خیلی‌ها اهمیت بالایی دارد. چون داشتن یک پوست شاداب باعث می‌شود که یک چهره‌ی شاداب داشته و سرزنده داشته باشید.

شاید این را ندانید؛ ولی پوست ما از سلول‌های مرده‌ی پوستی پوشیده است که در واقع، از پوست ما محافظت می‌کنند و هر ماه به‌طور طبیعی این سلول‌های مرده نابود می‌شوند و سلول‌های جدید جایگزین آن‌ها می‌شوند. البته این روند همیشه به‌خوبی پیش نمی‌رود و گاهی تجمع زیاد سلول‌های مرده روی پوست، درخشندگی و شادابی را پوست می‌گیرد.

برای همین، مراقبت از پوست و برداشتن آن سلول‌های مرده مهم می‌شود تا بتوان جوانی و درخشندگی پوست را حفظ کرد. برای این کار، روش‌های خانگی زیادی وجود دارد؛ مانند شستشوی صورت با لوسیون، استفاده از کرم‌های آبرسان یا ماسک‌های ویتامینه. ولی گاهی نیاز است که این کار توسط یک متخصص و به‌طور اصولی انجام شود که «فیشیال پوست» یکی از آن کارهای تخصصی و اصولی است.

فیشیال، یکی از بهترین و ساده‌ترین درمان‌هایی است که با انجام آن می‌توان یک هفته‌ی پر از استرس را پشت سر گذاشت؛ ولی اثری از آن در چهره‌ی شما باقی نماند. فیشیال پوست، جزو آن درمان‌هایی است که بدون توجه به این که پوست چرب، خشک یا مستعد جوش و آکنه دارید، می‌توانید از آن استفاده کنید. بنابراین، پیشنهاد می‌کنیم که برای یک بار هم که شده، فیشیال را تجربه کنید تا تاثیر آن را در زیبایی پوست خود ببینید.

فیشیال پوست چیست؟

فیشیال پوست، یک روش چند منظوره برای درمان پوست است. یکی از روش‌های جدید که با هدف جوانسازی پوست و پاکسازی عمیق پوست انجام می‌شود که کاملاً غیرتهاجمی است و نیازی به جراحی و برش پوست ندارد. این روش شامل بخار، ماسک صورت، لایه‌برداری، پاکسازی، ماساژ صورت و انواع کرم‌ها و لوسیون‌ها است.

در واقع، فیشیال پوست، یک روش درمانی است که برای بهبود ظاهر پوست و آرامش بیش‌تر پوست صورت انجام می‌شود و نیازی به محصول‌های خاصی ندارد. بلکه باید به‌درستی انجام شود. مثلاً در این روش نباید لایه‌برداری را برای پوست‌های حساس انجام داد.

با این روش، می‌توان یک پوست درخشان و سرزنده داشت. پس، اگر فکر می‌کنید که شادابی و سرزندگی پوست‌تان از بین رفته یا به دلیل استفاده از مواد آرایشی، پوست‌تان تیره شده است، فیشیال پوست را امتحان کنید. نکته‌ی مهم در این روش، این است که فقط با یک جلسه‌ی یک ساعته می‌توان بسیاری از مشکل‌های پوستی (مانند جوش‌های سرسیاه یا کومودن) را از بین برد. به همین دلیل است که یک روش عالی و اثبات‌شده برای مراقبت از پوست در سراسر جهان است.

در کل، می‌توان کاربردهای فیشیال پوست را این گونه نام برد:

 • جوانسازی پوست
 • پاکسازی عمیق پوست و منافذ آن
 • مرطوب‌کننده و آبرسانی به پوست
 • افزایش تولید کلاژن
 • برداشت سلول‌های مرده پوست
 • بهبود ظاهری خطوط و لک‌های ظریف روی صورت

انواع فیشیال پوست

فیشیال پوست، انواع مختلفی دارد که پزشک با توجه به نوع پوست و مشکل‌های آن، بهترین روش فیشیال پوست را برای آن در نظر می‌گیرد. برخی از این روش‌ها به آبرسانی پوست کمک می‌کنند، برخی دیگر کمک می‌کنند تا پوست شما سفت و ترمیم شود و برخی‌ها هم روی رفع مشکل‌های خاص پوستی تمرکز دارند.

بنابراین، انواع مختلف فیشیال پوست وجود دارد که هر کدام برای هدف خاصی طراحی شده‌اند. انواع هدف‌های فیشیال پوست می‌توانند این موردها باشند:

 • پاکسازی عمقی صورت
 • فیشیال پیشگیری از آکنه
 • فیشیال ضد پیری
 • فیشیال روشن‌کننده پوست
 • فیشیال نور درمانی
 • فیشیال آنزیمی
 • فیشیال پیلینگ شیمیایی (لایه برداری) و میکرودرم

پزشک، با توجه به نوع پوست و مشکل آن، بهترین نوع درمان را برای شما انتخاب می‌کند و انجام می‌دهد.

مزیت‌های فیشیال پوست

همان طور که گفته شد، پزشک با بررسی پوست، تشخیص می‌دهد که کدام روش فیشیال برای شما بهتر است و از کدام محصول برای درمان پوست‌تان استفاده شود. این کار مهم، باعث می‌شود که از ایجاد مشکل‌های پوستی جلوگیری شود و پوست شما در وضعیت بهتری باشد. علاوه بر این مورد، انجام فیشیال پوست، مزیت‌های دیگری هم دارد:

1- پاکسازی عمقی پوست

در فیشیال پوست، پاکسازی پوست خیلی بهتر و عمقی‌تر از روش‌های پاکسازی خانگی انجام می‌شود که در نتیجه، چربی‌ها و سموم و باکتری‌ها و هر چه که باعث ایجاد مشکل پوستی می‌شود، برداشته می‌شود و از بین می‌رود. با استفاده از لایه‌برداری خوب (مانند میکرودرم) هر گونه سلول مرده از روی پوست برداشته می‌شود و منافذ از بین می‌رود.

2- جوانسازی پوست

کارهایی مانند لایه‌برداری، ماساژ، بخار و ماسک صورت که در روش فیشیال انجام می‌شود، به جوانسازی پوست کمک می‌کند. البته شاید نتوان نتیجه‌ی آن را بلافاصله بعد از درمان دید؛ ولی پوست در بلندمدت ترمیم می‌شود و این را به خوبی احساس می‌کنید. البته باید این درمان، ادامه داشته باشد.

3- جلوگیری از پیری

انواع روش‌های درمانی فیشیال، روند پیری را کند می‌کند و از ایجاد چین‌وچروک پوستی جلوگیری می‌کند. ماساژ صورت با کرم‌های ضد پیری باعث می‌شود که خون و اکسیژن بیش‌تری به پوست برسد که باعث افزایش تولید کلاژن و بهبود خاصیت کشسانی پوست می‌شود. در نتیجه، خطوط و چروک‌های پوستی کاهش پیدا می‌کند.

4- درمان مشکل‌های پوستی

بدون شک، فیشیال پوست می‌تواند به درمان مشکل‌های پوستی کمک کند. مشکل‌هایی مانند جوش‌های سر سیاه، جوش‌های سر سفید، زخم‌های آکنه و آسیب‌های برآمده از نور خورشید که با انجام فیشیال به‌طور کامل درمان می‌شوند یا به حداقل می‌رسند.

مراحل انجام فیشیال پوست

مشاوره، اولین کاری است که در هر جلسه‌ی فیشیال پوست انجام می‌شود تا پزشک بتواند تشخیص دهد که کدام روش درمانی و کدام محصول برای پوست شما مناسب‌تر است؛ چون همان طور که قبلاً گفتیم، فیشیال یک روش درمانی چند منظوره است که چند روش مراقبت پوستی را شامل می‌شود. ولی در کل، انجام فیشیال شامل مرحله‌های زیر می‌شود:

1- پاکسازی پوست

در ابتدا، صورت و گردن را ماساژ می‌دهند تا هر گونه مواد آرایشی و آلودگی روی پوست نمایان شود. سپس، آن‌ها را با استفاده از آب گرم و اسفنج از روی پاک می‌کنند و بعد، صورت را کاملاً خشک می‌کنند. حالا پوست را بررسی می‌کنند تا تشخیص دهند که در ادامه از چه نوع ماسکی برای پوست استفاده شود.

2- بخاردهی یا بخور

برای این که پاکسازی پوست به صورت عمقی‌تر انجام شود، از بخور استفاده می‌شود. البته این کار به مرطوب شدن و شل شدن پوست برای انجام کارهای بعدی کمک می‌کند. شاید در موردهایی که پوست بیمار خیلی حساس باشد، به تشخیص پزشک، بخور صورت انجام نشود.

3- لایه‌برداری

حالا با توجه به نوع پوست شما و با استفاده از کرم لایه‌بردار یا اسکراپ یا بخاردهی، سلول‌های مرده پوستی برداشته می‌شوند. لایه‌بردارها، دارای آنزیم‌ها و مواد شیمیایی هستند که پیوند میان سلول‌های پوستی را شکننده می‌کنند و باعث می‌شوند که کار لایه‌برداری بهتر انجام شود.

4- تخلیه کردن

این مرحله از انجام فیشیال پوست برای باز کردن منافذ پوست که با چربی‌های اضافی یا سلول‌های مرده پوستی بسته شده‌اند انجام می‌شود. چون همین منافذ بسته دلیل ایجاد جوش‌های سر سیاه و آکنه‌ها هستند. این کار می‌تواند به‌صورت دستی یا با ابزارهای مخصوص انجام شود.

5- ماساژ دادن

معمولاً فیشیال بیش‌تر شامل ماساژ صورت و قسمت‌های بالایی بدن است که برای بهبود تخلیه سیستم لنفاوی و سم‌زدایی بدن انجام می‌شود.

6- ماسک و آبرسان

حالا در این مرحله، در این مرحله، یک آبرسان یا یک ماسک مناسب بر روی پوست قرار داده می‌شود تا خشکی پوست از بین برود و سپس، فیشیال با مرطوب‌کننده و ضد آفتاب به پایان می‌رسد.

تعداد جلسه‌های فیشیال پوست

قبلاً گفتیم که در یک جلسه از فیشیال پوست می‌توان کارهای مهمی را روی پوست صورت انجام داد که باعث بهبود آن و جوانسازی آن می‌شود. ولی تعداد جلسه‌های مورد نیاز برای فیشیال پوست برای هر فرد و با توجه به نوع پوست و نوع فیشیال متفاوت خواهد بود.

البته در کل، بهتر است که این درمان هر چند ماه یک بار انجام شود. به‌ویژه زمانی که هر فصل سال تغییر می‌کند.کسانی هم که جوش‌های سر سیاه یا آکنه دارند، بهتر است فیشیال را در تعداد جلسه‌های بیش‌تری انجام دهند تا نتیجه‌ی بهتری بگیرند.

دریافت مشاوره رایگان!

زیبا بودن، حق شماست. شما می‌توانید هم به صورت حضوری و هم تلفنی، از کارشناس‌های «کلینیک دکتر مریم خیرآبادی» مشاوره بگیرید. برای تماس‌های تلفنی در ساعت‌های کاری، پاسخگوی شما عزیزان هستیم. شما حتی می‌توانید در در واتس‌اپ به ما پیام دهید.


شماره تلفن کلینیک: ۳۴۰۹۱۶۷۴-۰۲۶
شماره تلفن همراه: ۰۹۰۳۹۷۳۳۳۴۶
نشانی کلینیک: کرج، فردیس، فلکه اول، برج نگین البرز، طبقه چهارم، واحد ۱۷

امتیاز دهید
پیمایش به بالا
کلینیک زیبایی دکتر مریم خیرآبادی در فردیس کرج
تزریق فیلرهای جدید PCL

ماندگاری 3 ساله

برای اطلاع بیشتر از تزریق این نوع فیلرهای ماندگار و مشاوره رایگان با ما تماس بگیرید.