بهترین مرکز پی آر پی (PRP) مو و صورت و دست در فردیس کرج | فلکه اول | برج نگین

بهترین مرکز بایوفیلر + پی آر پی (PRP) مو و صورت و دست در فردیس کرج | برج نگین البزر

همه‌ی آدم‌ها در هر شهر یا کشوری که باشند، دوست دارید که زیباتر به نظر برسند و این، یک نیاز طبیعی است. بنابراین، هیچ فرقی نمی‌کند که شما در کجای این دنیا دارید زیست می‌کنید؛ فقط باید بهترین کلینیک زیبایی شهر خود را پیدا کنید و از دکتر زیبایی آن جا مشورت بگیرید. البته اگر در فردیس کرج هستید و به دنبال مرکز پی آر پی (PRP) می‌گردید، ما در این مقاله، می‌خواهیم بهترین مرکز انجام پی آر پی (PRP) در فردیس کرج و بهترین مرکز انجام بایوفیلر در فردیس کرج را به شما معرفی کنیم.

یکی از جدیدترین خدمت‌هایی که در کلینیک‌های زیبایی انجام می‌شود، انجام بایوفیلر (پلاسما ژل) است. همچنین، پی آر پی (PRP / پلاسما درمانی) هم انجام می‌شود که امروزه خیلی بیش‌تر از گذشته به آن توجه می‌شود؛ چون کاربردهای بیش‌تری نسبت به گذشته پیدا کرده است. مانند:

 • درمان چروک پوست
 • جوانسازی پوست
 • رفع ریزش مو

بنابراین، اگر شما هم می‌خواهید که یک صورت یا دست جوان و شاداب‌تری داشته باشید و از ریزش موی خود جلوگیری کنید، با دکتر زیبایی خود درباره‌ی این روش‌ها صحبت کنید تا اگر نیاز باشد، این روش‌های طبیعی را امتحان کنید. اما پی آر پی (PRP) چیست و چگونه انجام می‌شود؟ چرا پی آر پی (PRP) یک روش طبیعی است؟

شماره تماس کلینیک دکتر مریم خیرآبادی

روش پی آر پی (PRP) یا پلاسمای غنی‌شده با پلاکت خون (Plasma Rich Platelets)، در ابتدا فقط برای درمان بافت نرم و زخم‌ها توسط پزشک‌های ارتوپد استفاده می‌شد؛ ولی در سال‌های گذشته، محبوبیت آن برای زیبایی پوست افزایش پیدا کرده است. این روش، یکی از روش‌های طبیعی برای درمان‌های زیبایی به‌شمار می‌رود. پس، اگر شما هم می‌خواهید بدون رفتن زیر تیغ جراحی، نتیجه‌های خوبی مثلاً در لیفت صورت بگیرید، پیشنهاد می‌کنیم که پی آر پی (PRP) یا پلاسمای غنی شده با پلاکت را امتحان کنید.

اگرچه شاید روش PRP در ابتدا در ارتوپدی استفاده می‌شد؛ ولی اکنون برای درمان چروک پوست، جوانسازی پوست، ریزش مو هم استفاده می‌شود. چون در این روش، با استفاده از پلاکت خون و فرایندی که طی می‌شود، روی تحریک تولید کلاژن و بقیه‌ی فاکتورهای درمانی تمرکز می‌شود.

کلینیک دکتر خیرآبادی؛ بهترین مرکز پی آر پی (PRP) و بایوفیلر در فردیس

با اطمینان می‌شود گفت کلینیک دکتر مریم خیرآبادی که در فردیس کرج (فلکه اول، برج نگین البرز) واقع شده، یکی از بهترین کلینیک زیبایی در فردیس و بهترین مرکز انجام پی آر پی (PRP) و بایوفیلر در فردیس کرج است؛ چون پی آر پی (PRP) و بایوفیلر در این کلینیک با مدرن‌ترین و به‌روزترین تجهیزات انجام می‌شود و همه‌ی امور بهداشتی در آن جا به‌طور کامل رعایت می‌شود. هرگز نمی‌توان چندین سال تجربه‌ای را که در این کلینیک هست، در جای دیگری پیدا کرد.

کلینیک دکتر مریم خیرآبادی | کلینیک زیبایی در فردیس کرج

«دریافت مشاوره رایگان»

زیبا بودن، حق شماست. شما می‌توانید هم به صورت حضوری و هم تلفنی، از کارشناس‌های «کلینیک دکتر مریم خیرآبادی» مشاوره بگیرید. در ساعت‌های کاری، پاسخگوی شما عزیزان هستیم.

تلفن کلینیک: ۳۴۰۹۱۶۷۴-۰۲۶
تلفن همراه: ۰۹۰۳۹۷۳۳۳۴۶
نشانی: کرج، فردیس، فلکه اول، برج نگین البرز، طبقه ۴، واحد ۱۷

خدمات کلینیک دکتر خیرآبادی فقط به انجام پی آر پی (PRP) و بایوفیلر محدود نمی‌شود. بلکه در این کلینیک، برای افزایش و بهبود زیبایی شما خدمات گوناگونی انجام می‌شود که چند تا از آن خدمات را می‌توان به‌طور خلاصه در زیر فهرست کرد:

 • لیرز موهای زائد

  حذف موهای زائد بدن با استفاده از لیزر

 • تزریق ژل و فیلر

  رفع چین‌وچروک و برجستگی اعضای صورت

 • تزریق چربی

  برای رفع چین‌وچروک و جوان‌سازی چهره

 • تزریق بوتاکس

  زیباسازی و جوانسازی صورت با بوتاکس

 • پی آر پی (PRP)

  پلاسمای غنی‌شده با پلاکت خون

 • پلاسما جت

  جوان‌سازی پوست با دستگاه پلاسماجت

 • کربوکسی‌تراپی

  جوان‌سازی با تزریق کربن دی اکسید

 • مزوتراپی

  تزریق مواد مغذی به لایه‌ی میانی پوست

 • مزونیدلینگ

  ترکیب دو روش مزوتراپی و میکرونیدلینگ

 • فیشیال تخصصی

  برداشتن سلول‌های مرده پوست

هزینه انجام پی آر پی (PRP) و بایوفیلر در فردیس کرج

نمی‌توان به‌طور دقیق درباره‌ی هزینه انجام پی آر پی (PRP) و بایوفیلر صحبت کرد و یک عددی را اعلام کرد؛ چون با توجه به حجم کاری که باید برای شما انجام شود، هزینه هم متفاوت خواهد بود. البته متاسفانه با وجود تورم و نوسان‌هایی که در کشور ایران وجود دارد، همه‌ی کسب‌وکارها همیشه مجبور به افزایش قیمت هستند. بنابراین، با توجه به تورم موجود در کشور و افزایش همه‌ی هزینه‌ها، به‌صورت سالانه هزینه‌ی پی آر پی (PRP) و بایوفیلر هم در کلینیک دکتر مریم خیرآبادی تغییر می‌کند. برای همین، برای اطلاع دقیق از قیمت پی آر پی (PRP) و بایوفیلر پیشنهاد می‌کنیم که حتماً با کلینیک دکتر خیرآبادی تماس بگیرید و از مشاوره‌ی رایگان کارشناس‌های کلینیک هم استفاده کنید.

شماره تماس کلینیک دکتر مریم خیرآبادی

همان طور که گفته شد، روش پی آر پی (PRP) در ابتدا فقط برای درمان بافت نرم بدن و زخم‌ها توسط پزشک‌های ارتوپد استفاده می‌شد؛ ولی در سال‌های اخیر، در زیبایی پوست هم کاربردهای زیادی پیدا کرده است. حالا شاید شما بپرسید که از پی آر پی (PRP) برای زیبایی چه بخش‌هایی از بدن استفاده می‌شود؟ آن بخش‌ها، موردهای زیر هستند که در ادامه، آن‌ها را توضیح خواهیم داد:

 • (۱) پی آر پی صورت (PRP Facial)
 • (۲) پی آر پی مو (PRP Hair)
 • (۳) پی آر پی دست (PRP Hand)

(۱) پی آر پی صورت (PRP Facial)

یکی از ناحیه‌هایی که با استفاده از پلاسمای غنی شده با پلاکت (PRP) می‌توان زیبایی آن را بیش‌تر کرد، صورت و چهره‌ی ما است. اما پلاسما چیست؟ پلاسما، بخشی از خون انسان است. در واقع، مایع شفاف خون است که پس از جدا کردن بقیه‌ی اجزای سلولی از خون باقی می‌ماند و کارهای مهمی را در بدن انجام می‌دهد؛ مانند مبارزه با بیماری‌ها و آبرسانی به همه‌ی بدن. در روش PRP از پلاسمای خون برای به دست آوردن غلظت بالایی از پلاکت خون استفاده می‌شود.

پلاکت‌ها، سلول‌های کوچکی در خون هستند که باعث بهبود بافت آسیب دیده یا پوست آسیب دیده می‌شوند. پلاکت‌ها نقش مهمی در لخته شدن خون دارند که اگر نباشند، چنین چیزی امکان‌پذیر نیست.

تزریق پلاسمای غنی از پلاکت (PRP)، روشی است که از فاکتورهای رشد موجود در خون و بدن استفاده می‌کند و چون در این روش، از خون بدن خود بیمار استفاده می‌شود، مانند تزریق ژل به عوارض جانبی دچار نخواهید شد.

روش درمانی پی‌آرپی (PRP) برای کسانی که از سلامت عمومی برخوردار هستند و یک سبک زندگی متعادل دارند، خوب است. این روش درمانی، وقت زیادی از بیمار نمی‌گیرد و در کم‌تر از یک ساعت انجام می‌شود. در حالی که درمان‌های تهاجمی (جراحی) شاید روزها و هفته‌ها شما را درگیر کنند.

روی هم رفته، پی آر پی (PRP) را می‌توان برای ناحیه‌های مختلف بدن استفاده کرد که عبارت اند از:

 • پوست نازک دور چشم‌ها
 • گونه‌ها و وسط صورت
 • گردن و خط فک
 • ناحیه دکلته (بالای سینه)
 • پشت دست و بازو

اگر بخواهیم مزیت‌های PRP را بیان کنیم، موردهای خیلی خوبی را می‌توان نام برد:

 • این روش، یک فرایند ساده و غیرتهاجمی (بدون نیاز به جراحی) است.
 • چون یک فرایند غیر جراحی است، خیلی زود انجام می‌شود (کم‌تر از یک ساعت)
 • روش PRP سریع است؛ ولی تاثیر درازمدت دارد. تاثیر این درمان تا حدود ۱۸ ماه باقی می‌ماند.
 • این روش از عناصر خود بدن استفاده می‌کند. پس، یک روش طبیعی برای درمان است.

همه‌ی این مزیت‌ها را شما می‌توانید در بهترین مرکز پی آر پی (PRP) در فردیس کرج (یعنی کلینیک دکتر مریم خیرآبادی) پیدا کنید.

پیشنهاد ما به شما

اگر شما در فردیس کرج هستید و می‌خواهید موهای زائد خود را لیزر کنید، پیشنهاد می‌کنیم که آن را در کلینیک دکتر مریم خیرآبادی که بهترین مرکز لیزر موهای زائد در فردیس است، انجام دهید. همچنین، اگر در جستجوی بهترین مرکز لیفت صورت با نخ در فردیس کرج هستید، باز هم آن کلینیک را پیشنهاد می‌کنیم.

مراحل انجام PRP صورت

همان طور که قبلاً هم به آن اشاره شد، درمان PRP یک روش بسیار ساده و بی‌خطر است. برای درک این موضوع، تک‌تک مرحله‌های انجام آن را در ادامه توضیح می‌دهیم:

1- بی‌حس کردن

پزشک در ابتدا، پوست شما را تمیز می‌کند و آرایش روی آن را پاک می‌کند. سپس، کرم بی‌حسی را روی همه جای صورت می‌زند که معمولاً در مدت 15 دقیقه، پوست صورت شما بی‌حس می‌شود.

2- گرفتن خون

حالا با استفاده از سرنگ و در مدت چند ثانیه از بازوی شما خون گرفته می‌شود که هیچ دردی به جز یک سوزش جزئی ندارد. مقدار خونی که از بدن شما گرفته می‌شود، به تعداد ناحیه‌هایی که باید درمان شوند، بستگی دارد.

3- جداسازی PRP

در این مرحله، خونی که از شما گرفته شده، در دستگاه سانتریفیوژ گذاشته می‌شود تا با چرخیدن (با سرعت ۳۰۰ دور در دقیقه) پلاسمای غنی شده با پلاکت را از گلبول‌های قرمز و سفید خون جدا کند. سپس، آن را از ویال و به سوزن تزریق منتقل می‌کنند.

4- تزریق و تکرار

حالا باید ماده را سطح پوست و لایه بالایی آن تزریق شود که چون شما از بی‌حسی استفاده کرده‌اید، فقط یک سوزش کم را احساس می‌کنید. البته باید این کار روی کل صورت و با تمرکز بر ناحیه‌های مورد نظر تکرار شود. تکرار این فرایند، باعث جذب عمیق‌تر ماده پلاسما می‌شود که در نتیجه، باعث بازسازی پوست و تولید بیش‌تر آلاستین و کلاژن می‌شود.

البته معمولاً پس از پایان تزریق، پزشک برای تسکین پوست از اسید هیالورونیک غنی از ویتامین استفاده می‌کند که از یخ هم می‌توان استفاده کرد. قرار دادن صورت زیر نور LED نیز به روند بهبودی کمک می‌کند. اگر مقدار دچار کبودی شدید، در مدت یک یا دو روز برطرف می‌شود. البته تا چند هفته پس از پی آر پی (PRP) نتیجه‌ی آن به طور کامل دیده نمی‌شود. پس، انتظار نداشته باشید که صبح روز بعد با پوست صاف و بی‌نقص از خواب بیدار شوید.

فواید پی آر پی (PRP) صورت چیست؟

پی آر پی (PRP)، روشی است که تولید کلاژن و الاستین را تحریک می‌کند که در نتیجه، باعث ضخیم شدن و سفت شدن پوست نازک می‌شود. پس، چین و چروک‌ها و خطوط ریز پوست را صاف می‌کند. همچنین، چون کلاژن آن ناحیه را افزایش می‌دهد، یک درمان عالی برای بهبود بافت و رنگ کلی پوست محسوب می‌شود. بنابراین، این روش برای کسانی که از روزاسه یا آکنه رنج می‌برند، خوب است.

(۲) پی آر پی مو (PRP Hair)

بدون شک، ریزش مو برای خیلی از مردها و خانم‌ها یک اتفاق ناراحت‌کننده است. برای همین، کسانی دچار این بیماری هستند، به دنبال راهکاری برای درمان آن هستند و حتماً روش‌های گوناگونی را هم امتحان کرده‌اند. پی آر پی مو هم یکی از جدیدترین و مدرن‌ترین روش‌های درمانی برای جلوگیری از ریزش مو، ترمیم مو و افزایش تراکم موهای سر است.

در این روش هم مانند پی آر پی صورت، از پلاسمای خون استفاده می‌شود که قسمت مایع خون است که از آب و پروتئین ساخته شده است. زمانی که پلاکت‌ها در ناحیه‌ی درمان تزریق می‌شوند، فاکتورهای رشد را آزاد می‌کنند و باعث ترمیم و رشد سلول‌های مورد هدف می‌شوند. برای همین، پلاسمای غنی از پلاکت را برای درمان ریزش موها و رشد دوباره‌ی موها به پوست سر تزریق می‌کنند.

در کل، مزیت‌های پی آر پی مو را می‌توان این گونه نام برد:

 • بهبود و تقویت فولیکول‌های مو
 • کاهش ریزش مو
 • رشد موهای جدید
 • کمک به بهبود زودتر پوست سر پس از کاشت مو

البته به‌تازگی پژوهش‌ها نشان داده‌اند که اگر از ترکیب RPP و میکرونیدلینگ استفاده شود، نتیجه‌ی بهتری را برای درمان ریزش مو خواهیم گرفت.

کلینیک دکتر مریم خیرآبادی، علاوه بر این که کلینیک پی آر پی (PRP) در فردیس کرج محسوب می‌شود، مرکز انجام خدمات دیگری هم هست که در زیبایی شما تاثیرگذار هستند. بنابراین، هم PRP و هم میکرونیدلینگ را می‌توانید در این کلینیک انجام دهید.

البته روش‌های دیگری هم برای درمان ریزش موی سر وجود دارد که در کلینیک‌های زیبایی تخصصی انجام می‌شود. پس، اگر به دنبال بهترین مرکز درمان ریزش موی سر در فردیس کرج هستید، به کلینیک دکتر مریم خیرآبادی مراجعه کنید.

آیا پی آر پی (PRP) برای تقویت مو کارساز است؟

پلاکت‌ها، یکی از چهار عنصر اصلی خون هستند که به رشد و بازسازی سلول‌ها کمک می‌کنند. PRP (پلاسمای غنی از پلاکت) همان طور که از نام آن می‌توان فهمید، حدود پنج برابر بیش‌تر از خون معمولی پلاکت دارد و این یعنی این که فاکتورهای رشد بیش‌تری دارد. بنابراین، به‌سرعت می‌تواند ناحیه تحت درمان را بهبود دهد و به رشد دوباره‌ی آن بافت کمک کند.

برای مو هم همین طور است. بررسی‌ها نشان داده است که پی آر پی مو علاوه بر جلوگیری از ریزش مو، می‌تواند رشد و تقویت موها را هم به همراه داشته باشد. برای همین، معمولاً پس از کاشت مو و برای تقویت موهای کاشته‌شده، پزشک انجام پی آر پی مو را پیشنهاد می‌دهد.

البته PRP مو برای همه مناسب نیست و بهترین راهکار برای کسانی است که به‌تازگی موهای خود را از دست داده‌اند. چون اگر مدت زیادی از ریزش موها گذشته باشد، فولیکول‌های مو از دست رفته است. پس، پی آر پی مو برای کسانی که مدت زیادی است موهای خود را از دست داده‌اند، نتیجه‌ی خوبی نخواهد داشت. آن‌هایی که کاملاً کچل هستند هم همین طور.

داشتن سلامت عمومی برای جواب گرفتن از این روش، اهمیت زیادی دارد. پس، کسانی که به لوپوس، بیماری‌های تیروئیدی، انواع مشکل‌های پوستی، دیابت، اختلال کبدی و دیگر اختلال‌های زمینه‌ای دچار هستند، نمی‌توانند با این روش، ریزش موی خود را درمان کنند.

البته این نکته را هم به یاد داشته باشید که برای تقویت و درمان ریزش مو، می‌توان از روش دیگری به نام هیر فیلر (فیلر مو) هم استفاده کرد؛ ولی سوال مهم این است که آیا هیر فیلر بهتر است یا پی آر پی مو؟ مقاله‌ی مربوطه را بخوانید.

(۳) پی آر پی دست (PRP Hand)

جوانسازی پوست دست با پی آر پی (PRP)، یکی دیگر از کارکردهای روش PRP است. همان طور که شما هم در تبلیغ‌های گوناگون می‌بینید، تمرکز بیش‌تر تبلیغ‌ها روی جوان‌سازی و زیباسازی پوست صورت است؛ در حالی که زیبایی و جوانی دست‌ها هم به اندازه‌ی صورت مهم هستند. چون دست‌ها بیش‌تر از صورت، سن واقعی افراد را نشان می‌دهند. پس، اگر می‌خواهید جوان‌تر به نظر برسید، نباید از جوان‌سازی دست‌ها غافل شوید!

پی آر پی (PRP)، یک روش طبیعی و اثربخش است که برای جوان‌سازی پوست آسیب‌دیده در ناحیه‌ی صورت، گردن، سر و سینه، دست‌ها و بدن استفاده می‌شود. در واقع، می‌توان این گونه گفت که با روش PRP، یک انقلاب در جوان‌سازی پوست دست، گردن و… ایجاد شد.

PRP با استفاده از ویژگی‌ پلاکت‌های خون، فیبروبلاست‌ها و دیگر سلول‌های بنیادی باعث تولید بیش‌تر کلاژن در پوست می‌شود که این میزان از تولید کلاژن، اثر بسیار زیادی در طراوت و زیبایی پوست دارد.

پلاکت‌ها دارای فاکتورهای رشد هستند که باعث رشد و ترمیم سلول‌ها و بافت‌های پوستی می‌شوند. برای همین، اگر پلاکت‌ها در کنار فولیکول مو تزریق شوند، باعث رشد مو می‌شوند و تزریق آن‌ها در پوست باعث تولید کلاژن و ترمیم پوست می‌شود. در واقع، وجود فاکتور رشد در پلاکت است که باعث می‌شود با تزریق در بخش‌های گوناگون بدن، نتیجه‌های اثربخشی را به دنبال داشته باشد.  

نکته‌ای که در انجام این روش باید توجه داشته باشید، مراجعه به یک پزشک باتجربه است و کلینیک‌هایی که دستگاه سانتریفیوژ آن‌ها کیفیت خوبی داشته باشد. ما به شما بهترین کلینیک پوست و زیبایی فردیس کرج ، یعنی کلینیک دکتر مریم خیرآبادی را پیشنهاد می‌کنیم.

«در واتس‌اپ به ما پیام دهید»

همه‌ی تلاش ما در کلینیک، این است که بتوانیم بهترین و نزدیک‌ترین ارتباط را با شما داشته باشیم تا بهترین خدمات را تقدیم تان کنیم. برای همین، شما می‌توانید از راه‌های گوناگون با ما در ارتباط باشید؛ مانند واتس‌اپ.

بایوفیلر (پلاسما ژل) چیست و چه ویژگی‌هایی دارد؟

اگر شما هم به دنبال زیبایی بیشتر خود هستید، حتماً این روزها دو کلمه‌ی «فیلر» و «بایوفیلر» را در کلینیک‌های زیبایی شنیده‌اید و شاید نمی‌دانید که این‌ها چه چیزهایی هستند و چه تفاوت‌هایی با هم دارند. برای همین، ما در این جا می‌خواهیم بیشتر درباره‌ی فیلر و بایوفیلر صحبت کنیم.

همان طور که می‌دانید، با افزایش سن، همه‌ی ما دچار کاهش حجم می‌شویم و پوست بدن ما نازک‌تر می‌شود و دچار افتادگی پوست خواهیم شد. برای همین، دنبال روش‌هایی هستیم که باعث جوانسازی پوست و صورت می‌شود که یکی از این روش‌های جوانسازی، تزریق فیلرها به پوست است. چون فیلرها یا پرکننده‌های پوستی باعث صاف شدن چروک‌های عمیق پوست می‌شوند و می‌توانند حجم از دست رفته‌ی پوست را برگردانند.

تزریق فیلرها، یکی از پرطرفدارترین روش زیبایی است؛ چون نتیجه‌ی استفاده از آن خیلی زود دیده می‌شود و خطر کمی دارد و دوره‌ی نقاهت و بهبودی کوتاهی دارد. در نتیجه، فیلرها (پرکننده‌های پوستی) ابزار ارزشمندی برای جوانسازی پوست و صورت بدون جراحی هستند که به چند دسته تقسیم می‌شوند:

 (1) فیلر مصنوعی

یکی از انواع فیلرها، فیلرهای مصنوعی هستند که در آزمایشگاه‌ها ساخته می‌شوند. این فیلرها معمولاً از جنس اسید هیالورونیک هستند و ماندگاری طولانی ندارند (تقریباً ۹ تا 12 ماه) و جذب بدن می‌شوند. اگرچه همه فیلرهای مصنوعی به شکل ژل تولید نمی‌شوند، ولی بیشتر مردم این‌ها را به نام ژل می‌شناسند. تزریق فیلر مصنوعی و ژل بیشتر در صورت، گردن و دست‌ها انجام می‌شود که باعث صاف‌تر و جوان‌تر شدن پوست می‌شود.

البته اسید هیالورونیک به‌طور طبیعی در پوست انسان وجود دارد و باعث خاصیت ارتجاعی پوست می‌شود. اسید هیالورونیک، ساختارهای بین سلولی را تثبیت می‌کند و باعث اتصال رشته‌های کلاژن و الاستین به یکدیگر می‌شود. اما با افزایش سن و پیری، این اتصال‌ها از بین می‌رود و در نتیجه، توده‌های نامرتب کلاژن و الاستین ایجاد می‌شود. هنگامی که اسید هیالورونیک به عنوان فیلر تزریق می‌شود، آن خاصیت دوباره برمی‌گردد.

(2) چربی

همان طور که گفته شد، فیلر می‌تواند مصنوعی (ساختگی) یا طبیعی باشد. چربی بدن، یکی از انواع فیلرهای طبیعی است که به بخش‌هایی از بدن تزریق می‌شود. آن میزان چربی که برای تزریق نیاز است، از بدن گرفته می‌شود و به صورت مایع در می‌آید و برای حجم‌دهی به صورت و پوست تزریق می‌شود.

(3) بایوفیلر

یکی دیگر از انواع فیلرهای طبیعی، بایوفیلر (Bio Filler) یا پلاسما ژل است که از خون بدن ما گرفته می‌شود و یکی جایگزین بی‌خطر برای جوانسازی پوست و از بین بردن چروک‌های پوست است. چون بایوفیلر (پلاسما ژل) از خون بدن شما گرفته می‌شود، پس بدن نسبت به آن واکنشی منفی ندارد و با زیست بیولوژیک سازگار است که در نتیجه، بدون این که به شکل توده شود، به آرامی جذب بدن می‌شود. بایوفیلر معمولاً به عنوان یک افزودنی در هر تزریق پی آر پی (PRP) استفاده می‌شود.

برای تولید بایوفیلر (Bio Filler / پلاسما ژل)، مقداری خون از فرد گرفته می‌شود و در یک سانتریفیوژ قرار داده می‌شود تا پلاسمای آن که شامل مواد پروتئینی است، جدا شود. سپس، توسط دستگاه دیگری در دمای مشخص و برای زمان مشخص، پروتئین‌های آن دناتوره می‌شود و به یک ماده ژله‌ای تبدیل می‌شود که «بایوفیلر» نام دارد. در واقع، تهیه بایوفیلر، یک مرحله بیشتر از پی آر پی (PRP) نیاز دارد. بعد از تهیه پی آر پی (PRP) دستگاه دیگری آن را به ژل بایوفیلر تبدیل می‌کند.

استفاده از بایوفیلر در کنار روش پی آر پی (PRP) اثرگذاری PRP را افزایش می‌دهد. چون باعث تولید کلاژن با سرعت بیشتری می‌شود. تنها تفاوت بایوفیلر (پلاسما ژل) با پی آر پی (PRP) در نوع کارکرد این دو ژل است. بایوفیلر علاوه بر درمان چین و چروک‌های پوستی، می‌تواند باعث حجم‌دهی هم شود؛ ولی پی آر پی (PRP) برای رفع چین و چروک و مشکل‌های پوستی استفاده می‌شود. در کل، پی آر پی (PRP) یک مایع دارای پلاسمای غنی از پلاکت است که برای جوانسازی پوست، رویش مجدد مو و تحریک کلاژن‌سازی استفاده می‌شود؛ ولی بایوفیلر علاوه بر جوانسازی باعث حجم‌دهی هم می‌شود.

از آنجایی که بایوفیلر از خون خود فرد ساخته می‌شود، نمی‌توان به‌طور دقیق گفت چه مدت ماندگاری خواهد داشت. چون به میزان فعالیت بدن فرد بستگی دارد؛ ولی به طور میانگین حدود 3 تا 6 ماه باقی می‌ماند. البته برای رسیدن به ماندگاری دلخواه باید دو تا سه بار بایوفیلر را تزریق کرد.

بایوفیلر چه کاربردهایی دارد؟

بایوفیلر هم مانند PRP و بقیه‌ی فیلرها، کاربردهای گوناگونی دارد و آن را می‌توان در بخش‌های مختلفی از پوست و بدن تزریق کرد. چند مورد از کاربردهای تزریق بایوفیلر را می‌توان به‌صورت زیر نام برد:

 • حجم دادن به گونه
 • زاویه‌سازی فک و چانه
 • پر کردن لب‌های نازک و حجم کم
 • رفع چین و چروک زیر چشم
 • رفع تیرگی و گودی زیر چشم
 • جوانسازی گردن و دست‌ها
 • بهبود ظاهر جای زخم و اسکار آکنه

مزیت بایوفیلر (پلاسما ژل) نسبت به دیگر فیلرها

در بالا به چند مورد از ویژگی‌های هم بایوفیلر اشاره کردیم؛ ولی در این جا می‌خواهیم همه را خلاصه کنیم. یکی از مهم‌ترین مزیت‌های بایوفیلر نسبت به بقیه‌ی فیلرها (مصنوعی و طبیعی) این است که دوران نقاهت ندارد و شما بلافاصله پس از تزریق می‌توانید به کارهای روزمره خود برسید.

مزیت بعدی این است که چون از بدن گرفته می‌شود، حساسیت ایجاد نمی‌کند و پروتئین‌های موجود در آن هم باعث جوانسازی در محل تزریق می‌شود. در واقع، تزریق بایوفیلر علاوه بر لیفتینگ (حجم‌دهی)، باعث تولید کلاژن و سلول‌های بنیادی می‌شود.

همچنین، چون بایوفیلر از خون بدن فرد گرفته می‌شود، به مرور زمان توسط بدن جذب شود و خطر توده شدن را ندارد. این که بایوفیلر توسط بدن جذب می‌شود برای زمانی خوب است که فرد از حجم‌دهی رضایت کافی را ندارد. در این صورت، بدون این که نیاز به انجام کاری باشد، بایوفیلر توسط بدن جذب می‌شود و اثری از آن باقی نمی‌ماند.

این روش برای کسانی که لاغر هستند و بافت چربی زیادی ندارند، روش مناسب‌تری است و همچنین روش مقرون به‌صرفه‌تری نسبت به فیلرهای مصنوعی است.

نکته‌ی دیگر این است که نتیجه‌ی تزریق بایوفیلر بلافاصله پس از جلسه‌ی اول دیده می‌شود و اثرهای تولید کلاژن هم پس از چند هفته قابل مشاهده است.

درکل، تزریق بایوفیلر مزیت‌های زیادی برای پوست دارد و همین باعث شده تا این روش خواهان بیشتری داشته باشد. چند مزیت دیگر را می‌توان این گونه بیان کرد:

 • عدم نیاز به جراحی و بیهوشی
 • رفع خط خنده و خط اخم
 • رفع چین و چروک اطراف لب و چشم
 • درمان گودی و پف زیر چشم / بهبود سیاهی اطراف چشم
 • جوانسازی دست و بهبود زیبایی آن
 • فرم‌دهی مناسب به صورت

تزریق بایوفیلرها چه عوارضی دارد؟

همان طور که گفته شد، تزریق بایوفیلر نیازی به دوران نقاهت ندارد و چون از بدن خود فرد گرفته می‌شود، ایجاد حساسیت و واکنش آلرژیک نمی‌کند. بنابراین، عوارض جانبی مهم ندارد و عوارض جانبی این روش بیشتر به سوزن تزریق مربوط می شود. چند عارضه‌ی خفیف در تزریق بایوفیلرها عبارت است از:

 • کبودی خفیف در محل تزریق که معمولاً پس از ۲ تا ۳ روز برطرف می‌شود.
 • تورم خفیف در محل تزریق شده که معمولاً پس از ۴۸ تا ۷۲ ساعت برطرف می‌شود.
 • قرمزی پوست که معمولاً پس از چند ساعت تا ۳ روز برطرف می‌شود..

بهترین مرکز پی آر پی (PRP) در فردیس کرج کجاست؟

کلینیک‌های زیادی برای انجام این کار وجود دارند؛ ولی بهترین کلینیک پی آر پی (PRP) در فردیس، کلینیک دکتر مریم خیرآبادی است.

هزینه‌ی پی آر پی (PRP) در فردیس کرج چقدر است؟

هزینه‌ی انجام پی آر پی (PRP) در فردیس کرج به عوامل گوناگونی بستگی دارد. برای همین، نیاز است که برای اطلاع از آن به کلینیک مراجعه کنید و معاینه شوید.

انجام روش پی آر پی (PRP) چه مزیت‌هایی دارد؟

(۱) این روش، یک فرایند ساده و غیرتهاجمی (بدون نیاز به جراحی) است.

(۲) چون یک فرایند غیر جراحی است، خیلی زود انجام می‌شود (کم‌تر از یک ساعت)۳

(۳) روش PRP سریع است؛ ولی تاثیر درازمدت دارد. تاثیر این درمان تا حدود ۱۸ ماه باقی می‌ماند.

(۴) این روش از عناصر خود بدن استفاده می‌کند. پس، یک روش طبیعی برای درمان است.

پی آر پی (PRP) را برای زیبایی چه ناحیه‌هایی از بدن می‌توان استفاده کرد؟

(۱) پی آر پی صورت؛ شامل پوست نازک دور چشم‌ها، گونه‌ها و وسط صورت، گردن، خط فک، و…
(۲) پی آر پی مو برای جلوگیری از ریزش مو و تقویت رویش مو
(۳) پی آر پی دست و بازو

تفاوت درمان پی آر پی (PRP) و تزریق فیلر در چیست؟

فیلرها، موادی هستند که با تزریق به پوست باعث کاهش چین و چروک‌های پوست و جبران حجم از دست رفته صورت می‌شوند. فیلرها، پرکننده‌های قوی هستند که باعث حجم‌دهی به پوست می‌شوند. ولی در کل، برای داشتن یک درمان بهتر، باید از ترکیب فیلر و پی آر پی (PRP) استفاده کرد؛ چون هر کدام از آن‌ها، برای زیباسازی پوست، مکمل یکدیگر هستند. روش PRP از عوامل بیو اکتیو استفاده می‌کند که باعث بازسازی و جوانسازی پوست می‌شود؛ ولی فیلرهای پوستی، فقط بر پرکردن چین و چروک‌ها‌ی پوست تمرکز دارند.

در واقع، روش PRP با افزایش تحریک تولید کلاژن باعث جوان‌سازی پوست می‌شود. درمان پی آر پی (PRP) در ترکیب با پرکننده‌های پوست (مانند رستیلن و ژوویدرم) نتیجه‌های خوبی را ارائه می‌دهد که البته نتیجه‌ی این همکاری و ترکیب، به‌مرور دیده می‌شود.

بهترین مرکز تزریق بایوفیلر در فردیس کرج کجاست؟

کلینیک‌های زیادی برای انجام این کار وجود دارند؛ ولی بهترین کلینیک تزریق بایوفیلر در فردیس، کلینیک دکتر مریم خیرآبادی است.

4.8 از 27 امتیاز

10 در مورد “بهترین مرکز بایوفیلر + پی آر پی (PRP) مو و صورت و دست در فردیس کرج ❤️ فلکه اول”

 1. سلام. ببخشید شما هر سه تا کار پی آر پی صورت و دست و مو رو انجام میدین؟

  1. مدیر پشتیبانی

   سلام. بله. هر سه خدمتی که نام بردید در کلینیک دکتر خیرآبادی در فردیس کرج انجام می‌شه (پی آر پی صورت، پی آر پی دست و پی آر پی مو). تماس بگیرید و تشریف بیارید. در خدمت تون هستیم.

 2. فیروزه

  واقعن شک دارم که پی ار پی برای رشد موها من تاثیر داشته باشه

  1. مدیر پشتیبانی

   سلام. خیلی‌ها مثل شما شک داشتند که انجام دادن ولی الان دیگه مطمئن هستن. البته وضعیت موهای شما باید بررسی بشه تا بتونیم شما رو درست راهنمایی کنیم. لطف کنید با کلینیک تماس بگیرید.

 3. منوچهرنیا

  سلام ما که کم کاری تیروئید داریم گفته شده تاثیری نداره و نمیشه انجام داد؟

  1. مدیر پشتیبانی

   سلام. مورد شما باید توسط دکتر زیبایی در فردیس (خانم خیرآبادی) به صورت حضوری بررسی بشه. لطف کنید با کلینیک تماس بگیرید و ازشون راهنمایی بگیرید. شماره تماس کلینیک در پایین صفحه هست.

 4. سلام پی ار پی با مزوی رویتاکر مو تداخلی ایجاد میکنه ؟ با چه فاصله ای باید انجام بشن

  1. مدیر پشتیبانی

   سلام. وقت تون به خیر. لطف کنید برای سوال‌های تخصصی خودتون با کارشناس‌های کلینیک تماس بگیرید. شاید نیاز باشه که ویزیت بشید. شماره تماس کلینیک در پایین صفحه هست.

 5. سلام. من دانشجوی پزشکی هستم و به همه بایوفیلر رو پیشنهاد میکنم. چون یه فیلر عه که از بدن خود فرد گرفته میشه و ضرری هم برای کسی نداره. خودم هم از بایوفیلر استفاده میکنم و تاثیر خوبی داشته تا حالا برای من.
  ممنون از دکتر مریم خیرآبادی عزیز

  1. مدیر پشتیبانی

   سلام به شما. خیلی ممنون از این که نظر تون رو با ما به اشتراک گذاشتید. بله. ما هم خیلی وقت‌ها به مراجعه‌کننده‌ها بایوفیلر رو پیشنهاد می‌کنیم که یه فیلر طبیعی از بدن خود فرد هست و سازگاری بالایی با بدن داره. البته این راهکار برای همیشه نیست. بلکه برای یه سری از کارها باید روش‌های دیگه‌ای رو انجام داد. مثل لیفت صورت با نخ در فردیس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا
کلینیک زیبایی دکتر مریم خیرآبادی در فردیس کرج
تزریق فیلرهای جدید PCL

ماندگاری 3 ساله

برای اطلاع بیشتر از تزریق این نوع فیلرهای ماندگار و مشاوره رایگان با ما تماس بگیرید.