تزریق ژل به لب یا تزریق چربی؛ کدام بهتر است؟

در این سال‌های اخیر، عمل‌های زیبایی جزو دغدغه‌ی برخی از افراد جامعه شده است و هر روز، تعداد افراد بیش‌تری تمایل دارند که زیباتر شوند یا زیبایی از دست رفته‌ی خود را با تزریق فیلرها (مواد پرکننده) برگردانند. برای همین، نیاز است که آن افراد تا حدودی با انواع فیلرها و روش‌های تزریق آشنا باشند تا درک بهتری از این اقدام‌ها داشته باشند.

ما هم در وب‌سایت کلینیک دکتر مریم خیرآبادی، همه‌ی تلاش خود را کرده‌ایم تا بتوانیم در مقاله‌های مختلف، اطلاعات خوبی را در اختیار افراد علاقه‌مند قرار بدهیم. برای نمونه، شما می‌توانید در وبلاگ کلینیک، همه‌ی مقاله‌های وب‌سایت را ببینید و اطلاعات خوبی را از آن‌ها به دست بیاورید.

حالا در این مقاله می‌خواهیم که تزریق ژل یا تزریق چربی به لب را با هم مقایسه کنیم و بدانیم که کدام روش، بهتر است. چون آشنا شدن با بهترین و باکیفیت‌ترین مواد پرکننده برای تزریق به لب، جزو مهم‌ترین دغدغه‌های مراجعه‌کننده‌های کلینیک است.

تزریق ژل به لب یا تزریق چربی؛ کدام بهتر است؟

عوامل گوناگونی مانند نور آفتاب، افزایش سن، کشیدن سیگار و… روی بافت لب‌ها تاثیر می‌گذارند و باعث پیری زودرس لب‌ها می‌شوند. برای همین، از زیبایی چهره‌ی ما کاسته می‌شود. در حالی که داشتن لب‌های برجسته، یکی از موردهایی است که چهره را زیبا و جذاب می‌کند.

علاوه بر موردهایی که باعث کاهش زیبایی لب‌ها می‌شوند، افرادی هم هستند که لب‌های نازک و بدون فرم دارند. بنابراین، برجسته و حجیم کردن لب‌ها با استفاده از فیلرها (مواد پرکننده)، یکی از کارهایی است که باید برخی از افراد انجام دهند تا چهره‌ی زیباتری داشته باشند.

انواع روش‌ها برای افزایش حجم لب

همان طور که در بالا اشاره شد، لب‌ها را می‌توان با فیلرهای گوناگونی حجم داد و در کل، مواد پرکننده‌ی لب‌ها را می‌توان به 3 دسته تقسیم کرد:

  • تزریق ژل
  • تزریق چربی
  • تزریق کلاژن

درباره‌ی کلاژن، پیشنهاد می‌کنیم که مقاله‌ی «ماسک کلاژن چیست و چه فایده‌ای دارد؟» را مطالعه کنید. البته ما در مقاله‌های گوناگون درباره‌ی انواع فیلر و مقایسه‌ی آن‌ها هم صحبت کرده‌ایم. مانند مقاله‌ی «تفاوت ژل با فیلر لب» و «تفاوت تزریق چربی با تزریق ژل» که به طور مفصل درباره‌ی فیلر، ژل و چربی توضیح داده شده است. ولی در این جا می‌خواهیم که به طور خلاصه چند مورد را بیان کنیم که بدانیم آیا تزریق ژل به لب بهتر است یا تزریق چربی.

در روش تزریق چربی به لب، چربی مورد نیاز از بخش‌های مختلف بدن (مانند شکم، ران و باسن) با روش ساکشن کردن برداشته می‌شود و به بافت لب تزریق می‌شود. پس، تزریق چربی، یک فرایند است و به آماده‌سازی نیاز دارد؛ در حالی که در تزریق ژل، نیازی به آماده‌سازی ندارد و فقط باید در یک مرحله تزریق شود.

همان طور که گفته شد، چربی مورد نیاز برای تزریق، از بدن خود فرد برداشت می‌شود که در نتیجه، توسط بدن به عنوان یک ترکیب جدید شناسایی نمی‌شود و با بدن سازگاری دارد و نتیجه‌ی کار، طبیعی خواهد بود. همچنین، چون چربی از خود بدن فرد است، ایمن‌تر است و احتمال خیلی کمی دارد که باعث ایجاد آلرژی و حساسیت در فرد شود.

از ویژگی‌های دیگر تزریق چربی، این است که ماندگاری و طول عمر بیش‌تری نسبت به تزریق ژل دارد و احتمال عفونت در محل تزریق کم‌تر از تزریق ژل است. البته میزان ماندگاری به نحوه برداشت و نحوه تزریق بستگی دارد.

البته همه‌ی ما این را می‌دانیم که هر روشی که تغییرهایی را در بدن ایجاد کند، علاوه بر مزایا، معایب خود را هم دارد که تزریق چربی به لب هم همین طور است. از معایب تزریق چربی به لب، این است که دوره‌ی نقاهت بیش‌تری را نسبت به تزریق ژل لب دارد. این احتمال نیز وجود دارد که بخشی از چربی تزریق شده، جذب بدن شود.

همان طور که در بالا توضیح داده شد، چون تزریق چربی، به فرایند آماده‌سازی و ساکشن برای استخراج چربی نیاز دارد، هزینه‌ی اولیه‌ی بیش‌تری نسبت به تزریق ژل دارد؛ ولی به دلیل این که باید چندین بار ژل لب را تمدید کرد، هزینه‌ی تزریق چربی در بلندمدت کم‌تر خواهد شد.

عوارض کدام روش، بیش‌تر است؟

به طور خلاصه می‌توان گفت که چه تزریق چربی و چه تزریق ژل، اگر توسط یه پزشک ماهر انجام شود و اصول تکنیکی رعایت شود و از مواد مصرفی مناسبی استفاده شود، احتمال ایجاد عوارض به کم‌ترین حد خود می‌رسد؛ ولی اگر موارد بالا رعایت نشود، ممکن است دچار عارضه‌های زیر شوید:

  • حساسیت‌های پوستی
  • تورم و قرمزی ماندگاری
  • زخم و آسیب شدید پوستی

البته این نکته را هم به یاد داشته باشید که قرمزی و التهاب موقت در محل تزریق، یک مورد طبیعی است که بعد از چند ساعت از بین می‌رود و منظور از تورم و قرمزی ماندگار، آن‌هایی است که چند هفته یا چند روز، ماندگاری دارند.

روی هم رفته، در تزریق چربی، چون ماده‌ی پرکننده همان چربی بدن است، احتمال بروز حساسیت حداقل است؛ مگر آن که مگر آن که اصول علمی و تکنیکی مناسب در برداشت، آماده‌سازی و تزریق چربی رعایت نشود. ولی در تزریق ژل، علاوه بر رعایت اصول تکنیکی در تزریق، کیفیت و برند معتبر ژل دارای اهمیت بالایی است. اگر از برندهای غیرمعتبر و تقلبی ژل استفاده شود، دچار شدیدترین واکنش‌های حساسیتی خواهید شد.

برای همین، یکی از مهم‌ترین توصیه‌ها برای هر نوع تزریقی، این است که به یک کلینیک معتبر مراجعه کنید که ما کلینیک دکتر مریم خیرآبادی را پیشنهاد می‌کنیم و شما می‌توانید از مشورت‌های تخصصی آن کلینیک استفاده کنید.

دریافت مشاوره رایگان!

زیبا بودن، حق شماست. شما می‌توانید هم به صورت حضوری و هم تلفنی، از کارشناس‌های «کلینیک دکتر مریم خیرآبادی» مشاوره بگیرید. برای تماس‌های تلفنی در ساعت‌های کاری، پاسخگوی شما عزیزان هستیم. شما حتی می‌توانید در در واتس‌اپ به ما پیام دهید.


شماره تلفن کلینیک: ۳۴۰۹۱۶۷۴-۰۲۶
شماره تلفن همراه: ۰۹۰۳۹۷۳۳۳۴۶
نشانی کلینیک: کرج، فردیس، فلکه اول، برج نگین البرز، طبقه چهارم، واحد ۱۷

5 از 1 امتیاز

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا