ماسک کلاژن لب چیست و چه فایده‌ای دارد؟

در مقاله‌ی «تزریق ژل به لب بهتر است یا چربی؟» از سه روش برای برجسته و حجیم کردن لب‌ها نام بردیم که یکی از آن‌ها، تزریق کلاژن است؛ ولی در همه‌ی روش‌ها، نیازی به تزریق نیست و در برخی موردها، می‌توان روی ماسک کلاژن لب برای زیباتر کردن لب‌ها حساب کرد.

همان طور که بارها در مقاله‌های گوناگون گفته شد، مانند هر کدام از اجزای صورت، لب‌ها نقش به‌سزایی در زیبایی چهره دارند. البته بافت لب به دلیل نازک بودن، خیلی حساس است و به همین دلیل، نیاز به تقویت دارد که ماسک کلاژن لب، یکی از آن وسایلی است که در ابتدا بافت لب‌ها را تقویت می‌کند و سپس، زیبایی آن را دو برابر می‌کند.

حالا شاید بپرسید که ماسک کلاژن لب چیست و چطور باعث تقویت بافت لب و زیبایی آن می‌شود. برای همین، در این نوشته می‌خواهیم که هر آن چه نیاز است را درباره‌ی آن بیان کنیم و آن را به طور کامل، بررسی کنیم.

ماسک کلاژن لب چیست و چه فایده‌ای دارد؟

ماسک کلاژن لب چیست؟

ماسک کلاژن لب، عملکردی مانند ماسک‌های صورت دارد. آن‌ها حالت ژله‌ای دارند که روی لب‌ها قرار می‌گیرند و به وسیله‌ی آن‌ها می‌تواند لب‌های خود را آبرسانی کنید. البته هیچ مدرک علمی وجود ندارد که نشان دهد کلاژن موضعی حتماً و همیشه لب‌ها را حجیم می‌کند. ولی در کل، ماسک لب به دلیل آبرسانی فوری و موقتی که دارد، باعث می‌شود لب‌ها پف کنند و حالت زیبایی به خود بگیرند و در نتیجه، به طور موقت، لب‌ها را حجم می‌دهند.

برای همین، برخی‌ها به دلیل تاثیری که در آبرسانی موقت و حالت پف کرده‌ی لب دارد، از این ماسک‌ها لذت می‌برند. شما می‌توانید از این ماسک‌ها هر روز یا چند بار در هفته استفاده کنید. ابتدا لب‌های خود را آماده کنید و سپس، به سادگی ماسک را روی آن قرار بدهید و به مدتی که توصیه شده، بگذارید که روی لب‌تان باقی بماند.

در وسط برخی از انواع ماسک‌های کلاژن لب، سوراخی وجود دارد که به شما اجازه می‌دهد دهان خود را کمی حرکت دهید و بتوانید از طریق دهان، نفس بکشید. ماسک‌های لب می‌توانند در اندازه‌های مختلفی باشند و حتی طعم و مزه‌ی متفاوتی هم داشته باشند.

ماسک کلاژن لب چه فایده‌ای دارد؟

همان طور که گفته شد، ماسک‌های کلاژن لب، نوعی آبرسان و مرطوب‌کننده هستند که مانند ماسک‌های معمولی صورت، با ویتامین‌ها و مواد معدنی ترکیب می‌شوند که در نتیجه، علاوه بر آبرسانی به لب‌ها باعث تقویت لب‌ها هم می‌شوند. در کل، می‌توان این طور گفت که در ماسک‌های لب، علاوه بر کلاژن، همان ترکیب‌هایی هست که در دیگر محصول‌های مراقبت از پوست برای آبرسانی وجود دارد. پس، ماسک‌های لب از مواد زیر ساخته شده‌اند:

  • کلاژن
  • هیالورونیک اسید
  • ویتامین E و C
  • گلیسرین

این مواد تشکیل‌دهنده ماسک کلاژن لب، پوست لب‌ها را به صورت عمقی آبرسانی و ترمیم می‌کنند و باعث صاف‌تر شدن لب‌ها می شوند. همچنین، می‌توانند در فصل زمستان از خشک شدن لب‌ها جلوگیری کنند. ماسک های کلاژن لب معمولاً 5 تا 6 ساعت لب‌ها را مرطوب و برجسته نگه می‌دارند. تاثیر هر کدام از موارد تشکیل‌دهنده‌ی ماسک کلاژن لب:

  • هیالورونیک اسید، شادابی و طراوت پوست را افزایش می‌دهد.
  • ویتامین E باعث تقویت و لطافت پوست لب می‌شود.
  • کلاژن، پروتئین اصلی ساختار پوست است که باعث افزایش حالت کشسانی پوست لب‌ها می‌شود و لب‌ها را برجسته‌تر نشان دهد.
  • گلیسرین، جذب‌کننده‌ی رطوبت است و آب را به خود جذب می‌کند و در مدت استفاده از ماسک، این آب را به پوست لب‌ها می‌رساند.

در کل، ماسک‌های کلاژن لب، قدرت مرطوب‌کنندگی بالایی دارند و عملکردی مانند بالم لب و استروئید دارند. این ماسک‌ها، لب ها را هیدراته کرده و با کمک گلیسرین و مواد دیگر، رطوبت پوست را حفظ می کنند. شما می‌توانید قبل از مهمانی و قرارهای مهم برای برجسته‌تر شدن لب‌های خود از ماسک‌های کلاژن لب استفاده کنید.

البته برخی از کسانی که از ماسک‌های کلاژن لب استفاده می‌کنند، مخالف و برخی‌ها موفق تاثیر این ماسک‌ها روی برجسته کردن لب‌ها هستند. در واقع، برخی‌ها می‌گویند که این ماسک‌ها روی حجیم کردن لب‌ها تاثیر دارند و برخی‌ها آن را رد می‌کنند. در هر حال، ماسک کلاژن لب، قیمت پایین و استفاده‌ی ساده‌ای دارد. بنابراینف حتی اگر بعد از استفاده نتیجه‌ی خوبی نگرفتید، چیز خاصی را از دست نداده‌اید .

استفاده از رژ لب مات باعث خشکی لب‌ها می‌شود. بنابراین برای جبران این خشکی و ترمیم لب ها، شما می‌توانید شب‌ها از ماسک‌های لب استفاده کنید. این ماسک‌ها به دلیل ویژگی مرطوب‌کننده‌ای که دارند، حتی اگر تاثیری در حجم لب‌ها نداشته باشند، با مرطوب کردن پوست خشک لب‌ها باعث شاداب‌تر شدن لب‌ها می‌شوند.

چطور باید ماسک را استفاده کرد؟

قبل از استفاده از ماسک کلاژن لب، لب‌ها را به طور کامل بشویید و تمیز کنید و اگر لب‌های خشکی دارید، قبل از ماسک کلاژن از اسکراپ لب استفاده کنید تا پوست‌های مرده لب از بین بروند. اگر لب‌های شما پوسته پوسته شده، با استفاده از اسکراب، پوست‌های اضافه را جدا کنید تا پوست لب‌تان صاف و یکدست شود.

ماسک‌های لب را به فرم لب می‌سازند؛ ولی معمولا از نظر اندازه بزرگ‌تر از لب‌ها هستند تا اطراف لب‌ها را هم بپوشانند و آبرسانی کنند. یک ورق از ماسک لب را بردارید و به گونه‌ای روی لب‌ها قرار دهید که همه‌ی سطح لب و اطراف آن را بپوشاند. پس، اطمینان حاصل کنید که تمام لب‌های خود را پوشانده است.

ماسک لب معمولاً ضخیم است. برای همین، شاید قرارگیری آن در محل مناسبف کمی سخت باشد. اگر بعد از قرار دادن ماسک لب، احساس راحتی ندارید، ماسک لب را جابه‌جا کنید تا در جای درستی قرار بگیرد. 

برخی از ماسک‌های لب، یک تکه هستند و با قرار دادن روی لب‌های خود نمی‌توانید از دهان نفس بکشید. پس، اگر بینی شما گرفتگی دارد، به این نکته دقت داشته باشید. ولی وسط برخی دیگر از ماسک‌ها، یک برش افقی کوچک دارد که به شما اجازه می‌دهد از طریق دهان نفس بکشید یا در صورت نیاز با حرکت جزئی لب‌ها، حرف بزنید. یادتان باشد که ماسک‌های لب، یک‌بار مصرف هستند و باید آن‌ها را بعد از استفاده، دور بریزید.

برای یک عملکرد خوب، ماسک باید حدود 10 تا 15 دقیقه روی دهان شما بماند. هر چند برخی از آن‌ها 30 دقیقه یا بیش‌تر نیاز دارند. پس، باید دستورالعمل‌های مربوط به ماسک خاص خود را بخوانید و آن را رعایت کنید. نباید وسوسه شوید که زودتر ماسک را کنار بگذارید. ماسک لب را باید به مدت 15 تا 30 دقیقه روی لب‌ها قرار دید تا مواد آن به طور کامل جذب پوست شوند.

ماسک کلاژن لب با آبرسانی به لب‌ها باعث می‌شود که در مدت 30 دقیقه لب‌های شما حجیم‌تر دیده شود و خطوط ریز روی لب‌ها تا چند ساعت محو شوند.

این نکته را در نظر داشته باشید که شاید آن ماسک لب، چسبنده نباشد. برای همین، به احتمال زیاد هنگام استفاده از ماسک لب باید دراز بکشید و نمی‌توانید به حالت ایستاده یا نشسته قرار بگیرید. برخی از ماسک لب‌ها هم مخصوص شب هستند و باید قبل از خواب روی لب‌های خود بچسبانید و بگذارید تا در طول شب روی لب‌ها باقی بمانند.

احساس سوزش خفیف در هنگام استفاده از ماسک لب در برخی افراد گزارش شده است که کاملاً طبیعی است و به دلیل وجود کلاژن در ترکیب ماسک لب است. به دستورالعمل‌های پشت بسته‌بندی ماسک لب دقت کنید.

دریافت مشاوره رایگان!

زیبا بودن، حق شماست. شما می‌توانید هم به صورت حضوری و هم تلفنی، از کارشناس‌های «کلینیک دکتر مریم خیرآبادی» مشاوره بگیرید. برای تماس‌های تلفنی در ساعت‌های کاری، پاسخگوی شما عزیزان هستیم. شما حتی می‌توانید در در واتس‌اپ به ما پیام دهید.


شماره تلفن کلینیک: ۳۴۰۹۱۶۷۴-۰۲۶
شماره تلفن همراه: ۰۹۰۳۹۷۳۳۳۴۶
نشانی کلینیک: کرج، فردیس، فلکه اول، برج نگین البرز، طبقه چهارم، واحد ۱۷

5 از 1 امتیاز

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا
کلینیک زیبایی دکتر مریم خیرآبادی در فردیس کرج
تزریق فیلرهای جدید PCL

ماندگاری 3 ساله

برای اطلاع بیشتر از تزریق این نوع فیلرهای ماندگار و مشاوره رایگان با ما تماس بگیرید.