زاویه‌سازی فک و صورت با تزریق چربی و ژل در بهترین مرکز تهران

بدون شک، همه‌ی انسان‌ها (چه مرد و چه زن) به دنبال زیبایی هستند و می‌خواهند که چهره‌ی بهتری داشته باشند. برای همین، زاویه‌سازی فک و صورت، یکی از گزینه‌هایی است که آن‌ها می‌توانند انتخاب کنند که تاثیر زیادی در جذاب شدن چهره‌ی آن‌ها دارد و هدف آن، تقارن خطوط صورت است.

در مقاله‌های قبلی کلینیک دکتر مریم خیرآبادی، درباره‌ی موضوع‌های مختلف مربوط به کانتورینگ و زاویه‌سازی صورت صحبت کردیم که اگر مطالعه کرده باشید، حتماً می‌دانید که زاویه‌سازی به معنای فرم و زاویه دادن به صورت است.

افراد به دلیل‌های مختلف، مانند کوچک و لاغر کردن صورت، برجسته کردن گونه و برجسته کردن چانه به سراغ زاویه‌سازی صورت می‌روند. در این روش، با در نظر گرفتن فرم صورت، تغییرهایی در صورت می‌دهند تا همه‌ی اعضای صورت از نظر زاویه به طور دقیق در کنار هم قرار بگیرند.

البته کانتورینگ و زاویه‌سازی فک و صورت، به یک روش ختم نمی‌شود، بلکه به چندین روش می‌توان آن را انجام داد که عبارت اند از:

  • زاویه سازی به روش لیفت نخ
  • زاویه سازی به روش تزریق فیلر و ژل
  • زاویه سازی به روش تزریق چربی
  • زاویه سازی فک و صورت با تزریق بوتاکس
  • زاویه سازی فک و صورت با جراحی
  • زاویه سازی با گریم
زاویه‌سازی فک و صورت با تزریق چربی و ژل در بهترین مرکز تهران

زاویه سازی فک چیست؟

زاویه‌سازی فک که به آن Orthognathic هم می‌گویند، از واژه‌ی یونانی orthos به معنی «مستقیم» و «فک» گرفته شده است. اورتوژناتیک یا زاویه‌سازی فک، به کارهایی گفته می‌شود که باعث بهبود زاویه و شکل فک و زیبایی آن می‌شود. در واقع، ناهنجاری‌های فک رفع می‌شود که این ناهنجاری‌ها می‌تواند به دلیل کمبود اسکلت، گردی صورت، کوتاه بودن اندازه هندسی فک و… باشد.

در زاویه‌سازی صورت نیز حجم از دست رفته‌ی صورت یا اختلال‌های مادرزادی بازگردانی می‌شود و با استفاده از فیلرها، حتی می‌توان چین و چروک‌های موجود در گونه و صورت را از بین برد.

زاویه‌سازی فک با استفاده از روش‌هایی مانند تزریق ژل و چربی، از بهترین راهکارها برای بهبود و کانتور صورت است. این روش‌ها که جزو روش‌های غیرتهاجمی هستند و دردسر و خطر خیلی کم‌تری نسبت به جراحی دارند، باعث جوانی صورت می‌شوند و تاثیر فوق‌العاده‌ای روی زیبایی چهره دارند. البته با استفاده از تزریق ژل یا چربی می‌توان تا حدودی مانند جراحی فک یا ایمپلنت چانه، تاثیر بلندمدت یا حتی همیشگی ایجاد کرد.

در این روش‌ها، چربی یا ژل به درون بافت نرم صورت تزریق می‌شود تا برخی اجزای صورت (مانند چانه یا گونه‌ها) برجسته شوند، حجم از دست رفته صورت (به دلیل پیری) جبران شود، چروک‌های صورت برطرف شود و شکاف‌های پوستی پر شود. به کمک زاویه‌سازی فک و صورت می‌توان مرز بین صورت و گردن را بهبود داد تا غبغب یا افتادگی چانه به چشم نیاید. حتی می‌توان کاری کرد که چانه، ظریف‌تر و باریک‌تر به نظر برسد.

مزایای زوایه‌سازی فک با تزریق ژل و چربی

کانتورینگ یا زاویه‌سازی فک و صورت، مانند هر روش دیگری می‌تواند مزیت‌ها و خوبی‌های خودش را داشته باشد و البته می‌تواند عیب‌ها و بدی‌هایی را هم داشته باشد. برای همین، ما می‌خواهیم آن‌ها را بررسی کنیم و در ابتدا به مزیت‌های آن می‌پردازیم.

1- یکی از ویژگی این روش، این است که می‌توان محل و مقدار تزریق‌ها را طوری انجام داد که زاویه‌ی فک دقیقاً همانی شود که خواسته شده است. حالا این تغییر ناشی از تزریق ژل یا چربی می‌تواند بسیار ظریف و طبیعی باشد یا می‌تواند تغییرهای عمده‌ای باشد.

2- زاویه‌سازی فک با استفاده از تزریق ژل، چربی و بوتاکس، جزو روش‌های غیرتهاجمی هستند که تقریباً هیچ خطری ندارد و دوره‌ی نقاهت هم ندارند.

3- این روش‌های تزریقی می‌تواند همیشگی یا موقت باشد و شما حق انتخاب دارید؛ ولی روش‌های جراحی (مانند ایمپلنت) دائمی هستند و شاید نیاز باشد که جراحی دوم را هم انجام بدهید.

4- در روش‌های تزریقی اگر از ژل‌ها یا فیلرها استفاده شود، نتیجه می‌تواند برگشت‌پذیر باشد؛ یعنی اگر از نتیجه‌ی درمان راضی نبودید، می‌توان با تزریق یک آنزیم، نتیجه را به حالت اول برگرداند.

5- برخلاف روش‌های جراحی که معمولاً هزینه‌ی زیادی رو نیاز دارند، تزریق ژل و چربی هزینه‌های کم‌تری می‌خواهد.

معایب زوایه‌سازی فک با تزریق ژل و چربی

همان طور که گفته شد، هر روشی هم مزیت‌ها و هم عیب‌هایی دارد که گاهی می‌شود از عیب‌های آن به طور کامل چشم‌پوشی کرد. در کل، می‌توان چند مورد زیر را برای معایب زوایه‌سازی فک و صورت با تزریق ژل و چربی نام برد:

1- ماندگاری ژل‌ها، همیشگی نیست؛ بلکه معمولاً یک تا دو سال ماندگاری دارند که برای حفظ آن نتیجه باید هر چند ماه یک بار، آن را تمدید کرد. البته ژل‌های جدیدتری که به بازار آمده، ماندگاری بیش‌تری نسبت به قبلی‌ها دارند و در برخی نواحی (مانند زیر چشم) تا ۱۰ سال هم دوام می‌آورند.

2- تزریق چربی مانند روش جراحی، همیشگی و برگشت‌ناپذیر است؛ ولی با این تفاوت که تزریق چربی نسبت به روش جراحی، تهاجم بسیار کم‌تری دارد.

3- زاویه‌سازی فک با استفاده از تزریق چربی و ژل شاید به اندازه‌ای که شما می‌خواهید چشمگیر نباشد. در واقع، هدف ما از روش‌های تزریقی بیش‌تر از ایجاد تغییرات چشمگیر، جوان‌سازی است.

4- برای ایجاد تغییرهای گسترده و چشمگیر در صورت، به مقداری زیادی ژل نیاز داریم که شاید هزینه‌ی یک جلسه درمانی به چند میلیون تومان برسد. در این مورد، تزریق چربی، یک روش به‌صرفه‌تر است.

5- از نظر اقتصادی، شاید در بلندمدت و طی چند سال، هزینه‌ی روش‌های تزریقی به اندازه‌ی روش جراحی یا حتی بیش‌تر از آن بشود.

6- قابلیت انعطاف یا به اصطلاح چکش‌خواری (Malleability) ژل‌ها کمک می‌کند که به شکل و حجم مورد نظر در ناحیه‌ی تزریق دست پیدا کنیم؛ ولی همین ویژگی باعث می‌شود که نتوانیم برجستگی مشابه استخوان چانه یا یک ایمپلنت محکم را ایجاد کنیم.

مراحل زاویه‌سازی فک و صورت

در کلینیک دکتر مریم خیرآبادی همیشه سعی می‌شود که از بهترین فیلرها استفاده شود و استخراج چربی با روش‌های غیرتهاجمی و با کم‌ترین میزان تورم و دوره‌ی نقاهت انجام شود.

فرایند تزریق فیلر و چربی در زاویه‌سازی فک، معمولاً در مراحل زیر انجام می‌شود:

  • برای درد و سوزش ناشی از سرنگ، ابتدا محل مورد نظر برای تزریق را با کرم‌های مخصوص، بی‌حس می‌کنیم.
  • با توجه به نظر پزشک و ویژگی‌های بیمار، فیلر حاوی ژل یا چربی پر می‌شود.
  • پیش از انجام تزریق، صورت از طرف پزشک کانتور می‌شود.
  • سپس، فیلر به زیر پوست و در ناحیه‌های مورد نیاز تزریق می‌شود.
زاویه‌سازی فک و صورت با تزریق چربی و ژل در بهترین مرکز تهران

بررسی روش‌های زاویه‌سازی فک و صورت

همان طور که در ابتدا گفتیم، در این مقاله می‌خواهیم درباره‌ی روش‌های موقت زاویه‌سازی فک صحبت کنیم که به طور کلی، روش‌های موقت زاویه‌سازی فک و صورت با استفاده از فیلرها انجام می‌شود. البته فیلر به معنای پرکننده که می‌تواند شامل ژل‌های مصنوعی باشد یا چربی که از بدن استخراج می‌شود.

فیلرها توسط پزشک متخصص، به فک و بخش‌های پایین صورت و بخش کوچکی از گردن تزریق می‌شوند. همان طور که گفته شد، روش زاویه‌سازی فک با تزریق ژل و تزریق چربی، خطری ندارد. این روش، دوره‌ی نقاهت بسیار کمی دارد و تورم ناشی از تزریق در دو تا سه روز از بین می‌رود. پس از تزریق فیلر، بلافاصله می‌توانید به زندگی روزمره‌ی خود ادامه دهید و محدودیتی از این بابت ندارید.

1- زاویه‌سازی فک و صورت با تزریق چربی

زاویه‌سازی با تزریق چربی به چانه و فک، یکی از بی‌خطرترین روش‌ها برای زاویه‌دهی به صورت است. این روش، یک روش کاملاً طبیعی برای زیباسازی صورت است. مهم‌ترین ویژگی این روش، این است که کاملاً با بدن شما سازگای دارد.

تزریق چربی با صورت شما سازگار است؛ چون چربی به شکل بسیار طبیعی از بدن شما استخراج می‌شود. چربی معمولاً به کمک لیپوساکشن از قسمت‌های درونی ران یا باسن، شکم و یا گاهی از اطراف ناف (حدود ۲۰۰ میلی‌لیتر) برداشته می‌شود. با این روش، برای کسانی که بدن شان به مواد مصنوعی حساسیت و آلرژی دارد، بسیار مناسب است.

در دوران جوانی، چربی زیادی در زیر پوست صورت ما هست؛ برای همین، صورت ما دارای حجم و زاویه و نرم‌تر است. با افزایش سن، چربی‌های صورت کم می‌شود و بیش‌تر آن‌ها در شکم جمع می‌شوند.

حالا شاید برای شما سوال باشد که چطور چربی از بدن استخراج می‌شود؟ برای این کار، یک دستگاه به نام «لیپوساکشن» وجود دارد که به وسیله‌ی آن می‌شود چربی‌های غیراشباع بدن را استخراج کرد.

بعد از استخراج چربی از بدن، چربی‌ها در داخل دستگاه سانتریفیوژ قرار می‌گیرند. با چرخش سانتریفیوژ، دانه‌های سبک‌تر و اضافی به اطراف پاشیده می‌شوند و هر آنچه در داخل محفظه باقی می‌ماند، دانه‌های طلایی چربی است که برای تزریق کاربرد دارند. با استفاده از سرنگ، مواد چربی را گرفته و به زیر پوست تزریق می‌کنند.

2- زاویه‌سازی فک و صورت با تزریق ژل

قبلاً گفتیم که ژل‌ها، ماده‌های مصنوعی هستند؛ ولی اگر بخواهیم کامل‌تر صحبت کنیم، باید بگوییم که ژل‌ها، مواد مصنوعی ولی طبیعی هستند! مصنوعی به این دلیل که در آزمایشگاه‌ها ساخته می‌شوند و طبیعی به این دلیل که این عناصر در پوست همه‌ی انسان‌ها وجود دارند!

برای نمونه، یکی از عناصری که در ژل‌ها هست، کلاژن است که وظیفه‌ی آبرسانی به پوست را دارد و این ماده به طور طبیعی قبل از سن میان‌سالی در بدن تولید می‌شود. البته ژل‌ها معمولاً از اسید هیالورونیک ساخته می‌شوند که مورد تایید FDA  (سازمان غذا و داروی آمریکا) است.

نکته‌ای که درباره‌ی زاویه‌سازی صورت با تزریق ژل باید بدانید، این است که این ژل معمولاً بین 6 تا ۱۲ ماه زیر پوست شما می‌ماند و بعد، جذب بدن می‌شود. بهترین زمان برای تمدید ژل‌های تزریقی بعد از ماه ششم است. ولی شاید این زمان در هر کسی متفاوت باشد. به همین دلیل، بهتر است که در جلسه‌ی مشاوره با پزشک متخصص خود، زمان دقیق تمدید ژل را بپرسید و به موقع، برای تمدید آن اقدام کنید.

در پایان، اگر می‌خواهید که برای زاویه‌سازی فک و صورت، تزریق چربی و ژل را با هم مقایسه کنید و بدانید که برای شما، کدام روش بهتر است، پیشنهاد می‌کنیم که مقاله‌ی مربوط به «مقایسه‌ی زاویه‌سازی فک با تزریق چربی و ژل» را بررسی کنید.

دریافت مشاوره رایگان!

زیبا بودن، حق شماست. شما می‌توانید هم به صورت حضوری و هم تلفنی، از کارشناس‌های «کلینیک دکتر مریم خیرآبادی» مشاوره بگیرید. برای تماس‌های تلفنی در ساعت‌های کاری، پاسخگوی شما عزیزان هستیم. شما حتی می‌توانید در در واتس‌اپ به ما پیام دهید.


شماره تلفن کلینیک: ۳۴۰۹۱۶۷۴-۰۲۶
شماره تلفن همراه: ۰۹۰۳۹۷۳۳۳۴۶
نشانی کلینیک: کرج، فردیس، فلکه اول، برج نگین البرز، طبقه چهارم، واحد ۱۷

5 از 1 امتیاز

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا