معرفی لوازم آرایشی مورد نیاز برای کانتورینگ صورت

همان طور که در مقاله‌ی «کانتورینگ چیست؟» اشاره کردیم، کانتورینگ صورت به معنی زاویه‌سازی صورت است که به آن، مادلینگ صورت هم گفته می‌شود و به روش‌های گوناگونی انجام می‌شود؛ از جراحی گرفته تا تزریق ژل، لیفت با نخ، تزریق چربی، تزریق بوتاکس و گریم.

همچنین، گفتیم که یکی از ساده‌ترین روش‌های کانتور چهره، گریم کردن صورت با استفاده از لوازم آرایشی مخصوص است که در این روش، با استفاده از چند ترفند، عیب‌های صورت را پنهان می‌کنیم. برای نمونه، ما می‌توانیم با آرایش کردن کاری کنیم که بخش‌هایی از چهره، بیش‌تر دیده شوند یا این که بخش‌هایی کم‌تر دیده شوند. در مقاله‌ی «کانتورینگ انواع فرم صورت»، فرم‌های مختلف صورت را بررسی کردیم و گفتیم که چطور باید آن‌ها را آرایش کنیم که چهره‌ی ما زیباتر به نظر برسد.

نکته‌ای که هست، این است که برای داشتن یک چهره‌ی زیبا، علاوه بر این که به لوازم مناسب این کار نیاز دارید، باید بدانید که بسته به جنس پوست خود باید از چه لوازم آرایشی استفاده کنید تا مواد آرایشی روی پوست شما به خوبی بماند و ریزش نکند.

برای همین، در این مقاله می‌خواهیم که لوازم کانتورینگ صورت را نام ببریم که برای داشتن یک آرایش خوب و طبیعی به آن‌ها نیاز داریم. همچنین، در ادامه نکته‌هایی را برای کانتورینگ بخش‌های مختلف صورت مرور می‌کنیم؛ از پیشانی گرفته تا بینی، زیر چشم‌‌ها، گونه‌ها، چانه و گردن.

معرفی لوازم مورد نیاز کانتورینگ صورت

لوازم مورد نیاز کانتورینگ صورت (زاویه‌سازی)

به طور چکیده می‌توان گفت که برای کانتورینگ صورت با استفاده از گریم، به لوازم زیر نیاز دارید:

1- کرم پودر کانتورینگ

 • کرم پودر مایع
 • کرم پودر پودری
 • کرم پودر استیکی یا ماتیکی
 • کرم پودر کرمی

2- کانسیلر

 • کانسیلر مایع
 • کانسیلر استیکی یا ماتیکی
 • کانسیلر مدادی
 • کانسیلر کرمی یا جامد
 • کانسیلر رنگی

3- پرامیر

 • پرامیر صورت
 • پرایمر سایه چشم
 • پرایمر لب

4- براش‌ها

 • براش کانتورینگ
 • براش هایلایت
 • براش ترکیب یا اسفنج آرایشی

5- پالت کانتورینگ (کرم پودر فشرده شده)

6- پودر یا پنکک

7- هایلایتر

8- سایه چشم

البته توجه داشته باشید که هدف ما از گفتن تک‌تک لوازم کانتور کردن صورت، بررسی کامل همه‌ی آن لوازم است؛ وگرنه شما به همه‌ی آن‌ها نیازی نخواهید داشت. برای نمونه، هر کدام از انواع کرم پودر کانتورینگ و کانسیلر، با توجه به نحوه‌ی کانتور کردن، پوست و فرم صورت تان استفاده می‌شوند و شما به همه آن‌ها نیاز ندارید. مثلاً برای خرید کرم پودر کانتورینگ یا کانسیلر متناسب با پوست صورت تان، شما به یکی از کرم پودرهای مایع، پودری، ماتیکی، کرمی یا کانسیلرهای مایع، ماتیکی، مدادی، کرمی و رنگی نیاز خواهید داشت.

پیشنهاد ما به شما

اگر شما در فردیس کرج هستید و دنبال بهترین کلینیک زیبایی در فردیس می‌گردید، به شما پیشنهاد می‌کنیم که به کلینیک دکتر مریم خیرآبادی مراجعه کنید.

نکته‌هایی برای کانتورینگ اجزای صورت

حالا که می‌دانیم کانتورینگ توسط گریم چیست و با لوازم مورد نیاز آن آشنا شدیم، در ادامه‌ی این مقاله می‌خواهیم برای کانتور کردن هر کدام از اجزای صورت، نکته‌هایی را مرور کنیم که باعث می‌شود شما چهره‌ی زیباتری را داشته باشید.

روش کانتور کردن گونه‌ها، چانه و گردن، پیشانی، بینی و اطراف چشم را به شما آموزش می‌دهیم تا بتوانید نحوه‌ی زاویه‌سازی هر کدام از اجزای چهره‌ی خود را به طور کامل یاد بگیرید و به بهترین شکل، همه‌ی صورت خود را کانتور کنید.

1- کانتورینگ و زاویه‌سازی گونه‌ها

ابتدا به سراغ کانتورینگ گونه‌ها می‌رویم. برای این که شما بتوانید گونه‌های خود را برجسته‌تر نشان دهید، بهتر است که با ابزارهای آرایشی معرفی شده در بالا، مرحله‌های زیر را انجام دهید:

1- ابتدا باید رنگی را انتخاب کنید که یک تا دو درجه تیره‌تر از رنگ پوست شما باشد. برای این کار می‌توانید از کانسیلرها یا پودرهای برنزه و هایلایتر (Highlighter) استفاده کنید که رنگ‌بندی‌های گوناگونی دارد.

2- برای کانتورینگ (زاویه‌سازی) گونه‌ها باید از یک برس زاویه‌دار برای انتقال پودر برنزه استفاده کنید. برای این که چهره‌ی زیباتری داشته باشید، باید کاری کنید که گونه‌های شما برجسته به نظر برسند. برای این کار، از یک برس زاویه‌دار برای انتقال پودر برنزه به گونه‌ها استفاده کنید.

البته برای ایجاد برجستگی بیش‌تر گونه‌ها، شما می‌توانید در بالاترین نقطه‌ی گونه، از هایلایترهای براق که از پوست شما کمی روشن‌تر هستند، استفاده کنید.

3- شما می‌توانید از برنزر به عنوان جایگزین رژگونه برای یک کانتور طبیعی و ساده استفاده کنید. یک براش گرد را انتخاب کنید و روی گونه‌ها را به آرامی با یک هایلایتر یا برنزر براق و سبک، روشن‌تر کنید.

البته به یاد داشته باشید که رژگونه باید برای روی گونه‌ها استفاده شود که در نتیجه، می‌توانید لبخند بزنید و برجسته‌ترین قسمت گنه خود را رژگونه بزنید؛ ولی از برنزر باید در بخش‌های توخالی گونه استفاده کنید. البته سعی کنید شقیقه‌ها را هم سایه‌دار کنید.

2- کانتورینگ و زاویه‌سازی چانه و گردن

در کانتورینگ چانه و گردن، معمولاً ما تلاش می‌کنیم که فک را استخوانی‌تر و گردن را کشیده‌تر نشان دهیم. برای همین، برای کانتور کردن این بخش‌ها باید از دو نوع پودر یا کرم استفاده کنیم؛ یکی از کرم‌ها تیره‌تر و دیگری روشن‌تر از پوست باشد. برای زاویه سازی چانه و گردن، کانسیلر شما باید حداقل دو درجه روشن‌تر از رنگ پوست باشد.

البته تعیین بخش‌های روشن روی صورت، بسیار مهم است. اگر مطمئن نیستید که در کدام قسمت‌های صورت باید از کانسیلر روشن یا هایلایتر استفاده کنید، می‌توانید مقابل نور قرار بگیرید و همه‌ی بخش‌های صورت را که به طور طبیعی نور می‌گیرند، پیدا کنید.

نکته مهم در کانتورینگ چانه و گردن، این است که هر خطی را که با هایلایتر و یا برنزر در چانه ایجاد می‌کنید، باید از صورت خود خارج کنید و آن را در زیر خط فک محو کنید. این کار باعث می‌شود که چهره‌ی شما یکنواخت به نظر برسد و سایه‌هایی روی گردن ایجاد شود که به طور طبیعی در آن جا وجود ندارد و در نتیجه، فک شما استخوانی‌تر و گردن تان کشیده‌تر دیده می‌شود.

البته برای یک زاویه‌سازی خوب، شما می‌توانید از هایلایتر مایع در زیر گونه‌ها استفاده کنید در نتیجه، چهره‌ی شما استخوانی‌تر به نظر می‌رسد.

3- کانتورینگ و زاویه‌سازی اطراف چشم

برای کانتورینگ اطراف چشم، از یک رنگ تیره روی پلک‌ها یا فقط در قسمت فرورفتگی پشت پلک استفاده کنید. برای رفع تیرگی‌های احتمالی در زیر چشم‌ها هم باید از کانسیلرهای روشن‌تر استفاده کنید. با این کار، هم تیرگی‌های زیر چشم رفع شود و هم سطح روی گونه اندکی برجسته‌تر به نظر می‌رسد.

4- کانتورینگ و زاویه‌سازی پیشانی

گاهی در کانتورینگ و زاویه‌سازی پیشانی، نیاز است که کاری کنیم که پیشانی ما بلندتر به نظر برسد و گاهی نیاز است که آن را کوتاه‌تر نشان دهیم. برای همین، به دو نکته‌ی زیر برای کانتورینگ پیشانی توجه کنید:

 • برای کوتاه‌تر جلوه دادن یک پیشانی بلند، از کرم پودری که سه درجه تیره‌تر از رنگ چهره تان است، استفاده کنید و در سر حد پیشانی و موی سر خود بزنید و آن را به سمت پایین، پخش کنید.
 • برای بلندتر جلوه دادن یک پیشانی کوتاه، مانند نکته‌ی بالا عمل کنید؛ ولی از کرم پودری که سه درجه روشن‌تر از پوست چهره تان است، استفاده کنید.

5- کانتورینگ و زاویه‌سازی بینی

بینی، یکی از اجزای صورت است که تاثیر بسیار مهمی در زیبایی چهره‌ی شما دارد. برای همین، خیلی‌ها به دنبال زیباتر کردن آن به روش‌های گوناگون هستند؛ از جراحی گرفته تا استفاده از ترفندهای آرایشی. حالا ما می‌خواهیم که چند نکته و ترفند را در زیر بیان کنیم که برای کانتورینگ بینی مهم هستند:

 • برای پهن‌تر کردن بینی باریک، باید دو طرف بین را با کرم پودر روشن‌تر هایلایت کنید. اگر نوک بینی تیزی دارید، از کرم پودر تیره‌تر روی نوک بینی استفاده کنید.
 • برای باریک کردن بینی پهن، دو طرف بینی را کرم پودر تیره‌تر بزنید و خط میان بینی را با کرم پودر روشن‌تر، هایلایت کنید.
 • برای پنهان کردن برآمدگی روی بینی، روی برآمدگی، کرم پودر تیره‌تر بزنید و دو طرف برآمدگی را با کرم پودر روشن‌تر، هایلایت کنید.
 • برای صاف کردن بینی خمیده، روی قسمت برآمدگی، کرم پودر تیره‌تر بزنید و طرف مقابل بینی را با کرم پودر روشن‌تر، هایلایت کنید.
 • برای کوتاه کردن بینی بلند، با کرم پودر تیره تر نوک و بخش پایینی بینی را کانتور کنید.
دریافت مشاوره رایگان!

زیبا بودن، حق شماست. شما می‌توانید هم به صورت حضوری و هم تلفنی، از کارشناس‌های «کلینیک دکتر مریم خیرآبادی» مشاوره بگیرید. برای تماس‌های تلفنی در ساعت‌های کاری، پاسخگوی شما عزیزان هستیم. شما حتی می‌توانید در در واتس‌اپ به ما پیام دهید.


شماره تلفن کلینیک: ۳۴۰۹۱۶۷۴-۰۲۶
شماره تلفن همراه: ۰۹۰۳۹۷۳۳۳۴۶
نشانی کلینیک: کرج، فردیس، فلکه اول، برج نگین البرز، طبقه چهارم، واحد ۱۷

5 از 1 امتیاز

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا
کلینیک زیبایی دکتر مریم خیرآبادی در فردیس کرج
تزریق فیلرهای جدید PCL

ماندگاری 3 ساله

برای اطلاع بیشتر از تزریق این نوع فیلرهای ماندگار و مشاوره رایگان با ما تماس بگیرید.