چطور سینه‌های خود را بزرگ کنیم؟ – بررسی همه روش‌ها

خیلی از خانم‌ها دوست دارند که سینه‌های بزرگ‌تری داشته باشند؛ چون آن‌ها فکر می‌کنند که سینه‌های بزرگ، زیبایی آن‌ها را بیش‌تر می‌کند. البته نمی‌توان این حرف را رد کرد؛ ولی ما در مقاله‌های گذشته هم توضیح داده‌ایم که داشتن سینه‌های خیلی بزرگ هم می‌تواند آزاردهنده و دردسرساز باشد. برای همین، در مقاله‌های دیگر وب‌سایت، راهکارهای گوناگونی را برای کوچک کردن سینه‌ها معرفی کردیم؛ روش‌هایی بر اساس جراحی، غیرجراحی و تمرین‌های ورزشی. برای نمونه شما می‌توانید مقاله‌ی «روش‌های کوچک کردن سینه بدون جراحی» را مطالعه کنید.

در کل، می‌توان این طور گفت که نه باید سینه‌های خیلی بزرگ و نه باید سینه‌های خیلی کوچک داشت و با توجه به ویژگی‌های جسمی هر فرد، اندازه‌ی آن مشخص می‌شود. شکل و اندازه سینه هر فرد به عامل‌هایی مانند هورمون و ژنتیک بستگی دارد؛ ولی با استفاده از روش‌های پزشکی و روش‌های طبیعی می‌توان اندازه‌ی پستان و سینه را بزرگ‌تر کرد که در ادامه‌ی این مقاله، آن‌ها را توضیح می‌دهیم.

چطور سینه‌های خود را بزرگ کنیم؟ - بررسی همه روش‌ها

دلیل کوچک بودن سینه خانم‌ها

اگر شما هم خانمی هستید که سینه‌های کوچکی دارید، باید بدانید که دلیل‌های گوناگونی می‌تواند باعث این موضوع شوند؛ ولی می‌توان چند عامل اصلی آن را به صورت زیر بیان کرد:

1- ژنتیک

همیشه در بیش‌تر موضوع‌هایی که به بدن انسان مربوط می‌شود، «ژنتیک» موضوعی است که یکی از نقش‌های اساسی را دارد. در این مورد هم همین طور است. یکی از مهم‌ترین دلیل‌های کوچک بودن سینه در خانم‌ها، ژنتیک است. یعنی برخی از خانم‌ها به صورت ژنتیکی، سینه‌های بزرگ‌تر و برخی‌ها، سینه‌هایی کوچک‌تری دارند. در این صورت، خیلی کار سختی است که بتوان به طور چشمگیر، اندازه‌ی سینه را تغییر داد. البته اندازه‌ی سینه در دوران بارداری و شیردهی هم بزرگ می‌شود.

2- وزن

یکی دیگر از دلیل‌های اصلی کوچک بودن سینه در خانم‌ها، کم بودن وزن آن‌ها است. همان طور که در مقاله‌ی «کوچک کردن سینه با حرکت‌های ورزشی» توضیح داده شد، بیش‌تر بافت سینه از چربی ساخته شده است. این یعنی کسانی که چربی بدن‌شان بیش‌تر است (وزن بیش‌تری دارند)، معمولاً سینه‌های بزرگ‌تری هم دارند.

وزن بدن هم به عامل‌هایی مانند ژنتیک و سبک زندگی بستگی دارد. در کل، بدنی که چربی کم‌تری دارد، به احتمال زیاد سینه‌ی کوچکی خواهد داشت.

3- سوء تغذیه

داشتن سوء تغذیه هم می‌تواند یکی دیگر از دلیل‌های داشتن سینه‌ی کوچک باشد. به ویژه برای خانم‌هایی که  بدون برنامه‌ی درست به طور ناگهانی، وزن خود را کم می‌کنند که در این حالت، چربی‌های بدن کاهش پیدا می‌کند و چون سینه هم بافت چربی دارد، کوچک و افتاده می‌شود.

در این موردها، چون کوچکی سینه‌ها به دلیل رژیم غذایی بوده است، با استفاده از یک رژیم پر از پروتئین، مشکل فرد برطرف خواهد شد. البته شاید کمی افتادگی در پستان‌ها باقی بماند.

پیشنهاد ما به شما

اگر شما در فردیس کرج هستید و و دنبال مرکز پی آر پی (PRP) در فردیس می‌گردید، ما کلینیک دکتر مریم خیرآبادی را پیشنهاد می‌کنیم. همین حالا با این کلینیک تماس بگیرید و از مشاوره‌های رایگان آن جا استفاده کنید. نکته‌ی مهم این است که شما می‌توانید از فیلر طبیعی بدن خود در کنار PRP استفاده کنید. برای کسب اطلاعات بیشتر درباره این روش، مقاله‌ی «انجام بایوفیلر در فردیس کرج» را بررسی کنید.

روش‌های طبیعی برای بزرگ کردن سینه

همان طور که در بالا هم اشاره شد، برای بزرگ کردن سینه می‌توان از روش‌های پزشکی و از روش‌های طبیعی کمک گرفت که ما در ادامه، هر دو روش را توضیح خواهیم داد.

1- بزرگ کردن سینه با ورزش

یکی از روش‌های طبیعی برای بزرگ کردن سینه در خانم‌ها، تمرین‌های خاصی ورزشی است. برای نمونه، تمرین‌هایی در بدنسازی هستند که با فشرده‌سازی قفسه سینه می‌توانند به بزرگ کردن سینه ها کمک کنند؛ مانند بنچ و پرس سینه. البته باید در نظر داشته باشید که انجام تمرین‌ها را باید زیر نظر مربی یاد بگیرید.

تمرین‌هایی که باعث حرکت شانه‌ها و بازوها می‌شوند، می‌توانند هم پوست و هم بافت ماهیچه‌ای را در سینه بهبود بدهند. در نتیجه، سینه‌های شما بزرگ‌تر خواهد شد. بهتر است این تمرین‌ها را هر روز به مدت 30 دقیقه انجام دهید. البته علاوه بر این، ورزش می‌تواند ناراحتی‌های ناشی از قاعدگی در خانم‌ها را کاهش دهد.

2- بزرگ کردن سینه با ماساژ

اگر سینه‌ها را به طور مداوم ماساژ بدهید، اندازه‌ی سینه می‌تواند افزایش پیدا کند. با ماساژ دادن هم گردش خون در سینه افزایش پیدا می‌کند و هم بافت‌های پستان گسترش پیدا می‌کند که در نتیجه، سینه‌ها قوی‌تر و بزرگ‌تر می‌شوند. برای ماساژ سینه شما می‌توانید از روغن بادام یا روغن زیتون استفاده کنید.

3- استفاده از دانه شنبلیله

دانه شنبلیله، یکی از داروهای خانگی برای بزرگ کردن سینه است. این گیاه باعث ترشح بیش‌تر هورمون‌هایی مانند پروژسترون و استروژن می‌شود که در نتیجه، سینه بزرگ‌تر می‌شوند. البته حتی می‌تواند تولید شیر را در دوران شیردهی افزایش دهد.

4- استفاده از پروتئین

بزرگ شدن سینه‌ها به پروتئین نیاز دارد. خوراکی‌هایی که پروتئین دارند؛ مانند تخم مرغ، ماهی بدون چربی، کره بادام زمینی، آجیل و مرغ. البته باید از شکر، فست فودها و غذاهای فرآوری شده (مانند سوسیس و کالباس) پرهیز کرد و به جای آن‌ها از ویتامین‌ها و آب استفاده کنید که هم باعث حفظ سلامتی شما می‌شوند و هم به بزرگ کردن سینه‌ها کمک می‌کند.

چطور سینه‌های خود را بزرگ کنیم؟ - بررسی همه روش‌ها

روش‌های جراحی برای بزرگ کردن سینه

در بالا، روش‌های طبیعی و خانگی را برای بزرگ کردن سینه معرفی کردیم که شاید روش‌هایی هستند که به زمان بیش‌تری نیاز دارند و گاهی هم تاثیر زیادی ندارند. برای همین، برخی از خانم‌ها برای بزرگ کردن سینه‌ی خود به سراغ روش‌های پزشکی می‌روند که گاهی به جراحی هم نیاز است.

1- کاشت پروتز

پروتز سینه یا ایمپلنت سینه از راهکارهایی با کم‌ترین خطر و عارضه هستند. خانم‌هایی که به دلیل شیردهی به نوزاد یا بعد از دوران بارداری، دچار آتروفی شده‌اند و سینه‌های آن‌ها بدشکل و بدحالت شده، می‌توانند از کاشت پروتز به عنوان یکی از جراحی‌های زیبایی استفاده کنند.

خانم‌هایی به طور ذاتی، سینه‌های کوچکی دارند، جراح می‌تواند در زیر عضله‌ی سینه یک برش بزند و پروتز را جایگذاری کند که با این کار، حجم سینه افزایش می‌یابد. ولی انواع گوناگونی پروتز وجود دارد که بسته به شرایط فرد و با توجه به نظز جراح سینه، یکی از آن‌ها انتخاب می‌شود:

 • پروتز های نمکی
 • پروتز ها سیلیکونی

هر دو نوع پروتزها، کیفیت‌های یکسانی دارند و در فرم‌دهی و حجم دادن به سینه‌ها می‌توانند به یک اندازه اثرگذار باشند.

پروتزهای نمکی از آب و نمک ساخته شده‌اند و اگر به هر دلیلی در بافت سینه دچار پارگی شوند، هیچ مشکلی را برای خانم‌ها ایجاد نمی‌کنند و جذب بدن می‌شوند. البته در گذشته، عارضه‌هایی مانند پاره شدن کیسه پروتز و خارج شدن مایع داخل آن رخ می‌داد؛ ولی امروزه با ایمپلنت‌ها و تکنیک‌های مناسب جراحی، این عوارض بسیار کاهش یافته است.

مدت زمان بستری شدن بیمار برای کاشت پروتز در سینه به شرایط بیمار و میزان ترشحات بدن او بستگی دارد. معمولاً فرد در جراحی‌های پروتز به ۲۴ ساعت استراحت مطلق نیاز دارد.

2- تزریق چربی به سینه

تزریق چربی، یکی دیگر از روش‌هایی است که با آن می‌توان اندازه‌ی سینه را بزرگ‌تر کرد و ظاهر آن را بهتر کرد. در این روش، به جای استفاده از پروتز یا تزریق ژل به سینه، برای افزایش اندازه سینه از چربی خود بدن استفاده می‌شود. به این صورت که مقدار مورد نیاز از چربی را از نقاط دیگر بدن برداشت می‌کنند و به بافت سینه تزریق می‌شود. در اصطلاح به بزرگ شدن سینه با تزریق چربی، «جراحی پیوند چربی» هم گفته می‌شود.

این روش برای خانم‌هایی انجام می‌شود که در نواحی دیگر بدن خود، چربی‌های اضافی دارند که قابل برداشت است. ناحیه‌هایی از بدن که می‌توانند از آن‌ها چربی برداشت کنند، عبارت اند از:

 • پهلوها
 • شکم‌ها
 • ران‌ها
 • بازوها

البته در بیش‌تر موارد، چربی از شکم و پهلوها برداشت می‌شود؛ چون چربی بیش‌تری در این جاها نسبت به نقاط دیگر بدن وجود دارد.

3- تزریق ژل به سینه

تزریق ژل به سینه، یکی دیگر از روش‌هایی است که می‌توان با آن، سینه‌ها را بزرگ کرد. این روش برای خانم‌هایی مناسب است که به جراحی‌های تهاجمی علاقه‌ای ندارند و از بیهوشی و اتاق عمل ترس دارند. البته ماندگاری تزریق ژل به سینه معمولاً بیش‌تر از 2 سال نیست و یک روش نسبتاً پرهزینه است؛ ولی با این حال، یکی از ساده‌ترین روش‌ها به شمار می‌رود.

قبل از انجام این روش و تزریق ژل به سینه باید سونوگرافی و ماموگرافی انجام شود تا پزشک از سلامت غده‌های پستان مطمئن شود. تزریق ژل نیز با یک سوزن یا کانول ۱٫۵ میلی‌متری در زیر بافت غد‌ه‌های پستانی تزریق می‌شود و علاوه بر حجم‌دهی به پستان، با این روش می‌توان به سینه‌ها فرم داد.

4- لیفت سینه‌ها (ماستوپکسی)

شل‌‌شدگی پوست سینه و افتادگی بافت، یکی از مشکل‌هایی است که برخی از خانم‌ها با آن درگیر هستند. میزان این نابسامانی در خانم‌ها مختلف است و شاید در برخی‌ها خفیف و در دیگران متوسط یا شدید باشد. در صورت داشتن افتادگی سینه به میزان متوسط و شدید می‌توان از ماستوپکسی کمک گرفت.

لیفت سینه‌ها یا ماستوپکسی، یک نوع جراحی است که با آن می‌توان شل‌شدگی و افتادگی سینه‌ها را برطرف کرد. به طور معمول در جراحی لیفت سینه، یک برش در اطراف هاله‌ی نوک سینه و یک برش در قسمت زیرین سینه ایجاد می‌شود که توسط آن برش‌ها جراح می‌تواند هم بافت اضافه و هم پوست اضافی سینه‌ها را بردارد. این جراحی باعث بالا رفتن سینه‌ها می‌شود که در نتیجه، یک ظاهر جوان و زیبا به خود می‌گیرند.

البته این جراحی برای همه‌ی خانم‌ها انجام نمی‌شود و علاوه بر این که پزشک متخصص باید انجام جراحی را تایید کند، بیمار باید شرایط عمومی انجام جراحی لیفت سینه‌ها را داشته باشد:

 • بیمار باید از سلامت عمومی برخوردار باشد.
 • سیگاری‌ها باید ۲ هفته قبل از جراحی سینه، سیگار را ترک کنند.
 • بیمارهایی که شیردهی دارند، جراحی را باید ۴ تا ۸ هفته پس از پایان شیردهی انجام دهند؛ چون اندازه‌ی واقعی سینه‌ی آن‌ها در آن مدت معلوم می‌شود.
 • بیمار باید درباره‌ی نتیجه‌ی جراحی زیبایی سینه، واقع‌بین باشد و انتظار زیادی از جراحی نداشته باشد.

البته باید این نکته را هم گفت که جراحی زیبایی سینه برای همه‌ی خانم‌ها مناسب نیست و شاید سلامت عمومی برخی خانم‌ها را به خطر بیاندازد. به طور کلی، افراد زیر نمی‌توانند جراحی را انجام دهند:

 • کسانی که دیابت دارند.
 • کسانی که اضافه وزن زیادی دارند.
 • کسانی که در سن رشد هستند و اندازه سینه‌های آن‌ها به یک اندازه ثابت نرسیده است.
 • کسانی که قصد بارداری پس از انجام جراحی را داشته باشند.
 • کسانی که می‌خواهند وزن خود را کم کنند.

بزرگ کردن سینه با تزریق چربی بهتر است یا پروتز سینه؟

این سوال، یکی از پرسش‌هایی است که از سوی بیش‌تر خانم‌ها پرسیده می‌شود و ما در کلینیک زیبایی دکتر مریم خیرآبادی همیشه این پاسخ را می‌دهیم که هر دو روش به یک اندازه می‌تواند در زیبایی سینه‌ی خانم‌ها کارایی داشته باشد؛ ولی بسته به شرایطی که آن خانم دارد، باید بر اساس راهنمایی‌ها و مشورت‌هایی که پزشک متخصص می‌دهد، یکی از این روش‌ها انتخاب شود.

یکی از ویژگی‌های تزریق چربی به سینه، این است که چون چربی از بافت بدنی خود فرد است، مشکل‌ها و عارضه‌های جراحی بسیار کاهش پیدا می‌کند. ولی در خانم‌هایی که چربی اضافی در بدن خود ندارند، از روش پروتز سینه استفاده می‌شود که در این روش هم به دلیل کیفیت بالای پروتزها و تخصص بالای جراح، هیچ مشکلی برای‌شان رخ نمی‌دهد.

بنابراین، نمی‌توان گفت که کدام روش برای بزرگ کردن سینه بهتر است یا این که بهترین روش برای بزرگ کردن سینه کدام است. با توجه به شرایط بدنی بیمار می‌توان یکی از این روش‌ها را انتخاب کرد.

پیشنهادی که در پایان می‌توان به شما عزیزان داشت، این است که هر روشی را که انتخاب می‌کنید، حتماً از پزشک‌های باتجربه و فوق تخصص جراحی سینه در آن زمینه کمک بگیرید؛ چون این جراحی‌ها حساسیت بالایی دارند و باید با دقت و وسواس زیادی انجام شود تا احتمال ایجاد خطر به کم‌ترین میزان برسد.

کلینیک دکتر مریم خیرآبادی؛ بهترین کلینیک زیبایی در فردیس کرج

با اطمینان می‌شود گفت کلینیک دکتر مریم خیرآبادی که در فردیس کرج (فلکه اول، برج نگین البرز) واقع شده، یکی از بهترین کلینیک زیبایی در فردیس در فردیس کرج است؛ چون همه خدمات زیبایی در این کلینیک با مدرن‌ترین و به‌روزترین تجهیزات انجام می‌شود و همه‌ی امور بهداشتی در آن جا به‌طور کامل رعایت می‌شود. هرگز نمی‌توان چندین سال تجربه‌ای را که در این کلینیک هست، در جای دیگری پیدا کرد.

کلینیک دکتر مریم خیرآبادی | کلینیک زیبایی در فردیس کرج

البته خدمات کلینیک دکتر خیرآبادی فقط به انجام چند مورد محدود نمی‌شود. بلکه در این کلینیک، برای افزایش و بهبود زیبایی شما خدمات گوناگونی انجام می‌شود که چند تا از آن خدمات را می‌توان به‌طور خلاصه در زیر فهرست کرد:

 • لیرز موهای زائد

  حذف موهای زائد بدن با استفاده از لیزر

 • تزریق ژل و فیلر

  رفع چین‌وچروک و برجستگی اعضای صورت

 • تزریق چربی

  برای رفع چین‌وچروک و جوان‌سازی چهره

 • تزریق بوتاکس

  زیباسازی و جوانسازی صورت با بوتاکس

 • پی آر پی (PRP)

  پلاسمای غنی‌شده با پلاکت خون

 • پلاسما جت

  جوان‌سازی پوست با دستگاه پلاسماجت

 • کربوکسی‌تراپی

  جوان‌سازی با تزریق کربن دی اکسید

 • مزوتراپی

  تزریق مواد مغذی به لایه‌ی میانی پوست

 • مزونیدلینگ

  ترکیب دو روش مزوتراپی و میکرونیدلینگ

 • فیشیال تخصصی

  برداشتن سلول‌های مرده پوست

4.8 از 16 امتیاز

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا
کلینیک زیبایی دکتر مریم خیرآبادی در فردیس کرج
تزریق فیلرهای جدید PCL

ماندگاری 3 ساله

برای اطلاع بیشتر از تزریق این نوع فیلرهای ماندگار و مشاوره رایگان با ما تماس بگیرید.