روش‌های کوچک کردن سینه بدون جراحی

داشتن سینه‌های زیباتر، همیشه به معنی داشتن سینه‌های بزرگ‌تر نیست. بلکه باید اندازه‌ی سینه با بدن و ویژگی‌های جسمی فرد، تناسب داشته باشد. برای همین، یک جراح زیبایی ماهر، فاکتورهایی را در نظر می‌گیرد تا بسته به نیاز فرد، اندازه‌ی سینه و پستان خانم را بهبود بدهد. برای همین، برخی از خانم‌ها نیاز دارند که سینه‌های خود را بزرگ‌تر کنند و برخی‌ها هم باید سینه‌های خود را کوچک‌تر کنند که به آن، ماموپلاستی کاهشی می‌گوییم.

ما در مقاله‌ی قبلی درباره‌ی «کوچک کردن سینه‌ها با جراحی» به طور کامل توضیح دادیم. ولی در این مقاله می‌خواهیم درباره‌ی روش‌های غیرجراحی و پزشکی صحبت کنیم که با آن‌ها می‌توان سینه‌ها را کوچک کرد. البته می‌توان اندازه‌ی سینه‌ها را با حرکت‌های ورزشی هم تغییر داد؛ ولی در این مقاله، تمرکز ما روی روش‌های پزشکی است که نیازی به حراجی ندارند.

روش‌های کوچک کردن سینه بدون جراحی

مزیت‌های کوچک کردن سینه

ماموپلاستی کاهشی (کوچک کردن سینه)، روشی است برای خانم‌هایی که آرزو دارند سینه‌های کوچک‌تر، سبک‌تر خوش‌فرم داشته باشند که در آن، چربی‌های اضافه و بافت غده‌ای و پوست‌های اضافه برداشته می‌شوند تا حجم و وزن پستان‌ها کاهش پیدا کنند و آن خانم از برخی از ناراحتی‌ها خلاص شود.

خانم‌هایی که سینه‌های بزرگی دارند، فشار زیادی را روی ستون فقرات خود تحمل می‌کنند و همین فشار باعث درد در گردن و کمر می‌شود. آن‌ها حتی در زیر سینه‌ها، دچار التهاب‌های پوستی می‌شوند. کشش همیشگی سینه‌های سنگین باعث می‌شود که اثرهای بدی روی شانه‌ها توسط بندهای سینه‌بند باقی بماند. برای همین، خانم‌ها با کوچک کردن سینه، احساس راحتی بیش‌تری خواهند داشت.

معایب داشتن سینه‌های بزرگ فقط به این موردها ختم نمی‌شود؛ بلکه باعث ایجاد محدودیت‌هایی برای ورزش کردن و فعالیت‌های دیگر می‌شوند. برای خانم‌هایی با سینه‌های بزرگ، انجام برخی فعالیت‌های فیزیکی شاید دردناک یا ناخوشایند باشد. آن‌ها معمولاً از دشواری در حرکت و عدم توانایی برای ورزش‌کردن گلایه دارند.

برای همین، خانم‌هایی که سینه‌های بزرگی دارند، به سراغ کوچک کردن آن می‌روند؛ ولی هر کسی برای این کار مناسب نیست. برای کوچک کردن سینه با روش‌های جراحی و غیرجراحی، کسانی مناسب هستند که:

 • از لحاظ فیزیکی، سلامت هستند.
 • انتظارهای واقع‌بینانه دارند.
 • دخانیات استفاده نمی‌کنند.
 • از بزرگی سینه‌ها، دچار مشکل شده‌اند.
 • دچار درد کمر، گردن و شانه به دلیل وزن سینه‌ها شده‌اند.
 • زیر خط سینه، دچار تحریک پوستی شده‌اند.

البته باید این نکته را هم باید برای کوچک کردن سینه در نظر داشته باشید که با بچه‌دار شدن و در دوران بارداری پستان‌ها می‌تواند بزرگ‌تر شوند و این می‌تواند بر نتیجه‌ی کار را تاثیر بگذارد.

پیشنهاد ما به شما

اگر شما در فردیس کرج هستید و و دنبال مرکز پی آر پی (PRP) در فردیس می‌گردید، ما کلینیک دکتر مریم خیرآبادی را پیشنهاد می‌کنیم. همچنین، اگر در جستجوی بهترین مرکز درمان ریزش موی سر در فردیس کرج هستید، باز هم آن کلینیک را پیشنهاد می‌کنیم. همین حالا با این کلینیک تماس بگیرید و از مشاوره‌های رایگان آن جا استفاده کنید. نکته‌ی مهم این است که شما می‌توانید از فیلر طبیعی بدن خود در کنار PRP استفاده کنید. برای کسب اطلاعات بیشتر درباره این روش، مقاله‌ی «انجام بایوفیلر در فردیس کرج» را بررسی کنید.

روش‌های کوچک کردن سینه بدون جراحی

همان طور که گفته شد، روش‌های گوناگونی برای کوچک کردن سینه وجود دارد که با توجه به شرایط هر فرد، توسط پزشک تعیین می‌شود. ولی به هر حال، در بیش‌تر روش‌های کوچک کردن سینه، معمولاً قبل از کوچک کردن پستان‌ها از بیمار خواسته می‌شود که کارهای زیر را انجام دهد:

 • آزمایش‌های پزشکی را انجام دهد.
 • مدت زیادی پیش از انجام جراحی، سیگار را ترک کند.
 • داروهایی را مصرف کند یا برخی از داروها را استفاده نکند.
 • پیش و پس از جراحی، برای تشخیص هر گونه تغییر در بافت سینه، ماموگرافی انجام دهد.
 • از آسپیرین، داروهای ضدالتهاب و مکمل‌های گیاهی استفاده نکند؛ چون احتمال خونریزی را افزایش می‌دهند.

بعد از این که موردهای بالا رعایت شد، حالا باید با یکی از روش‌های غیرجراحی، برای کوچک کردن سینه‌ها اقدام کرد. آن روش‌ها عبارت اند از:

1- رادیوفرکانسی (RF)

رادیوفرکانسی، یک درمان با کم‌ترین تهاجم است که با گرم کردن، چربی‌های اضافه برداشته می‌شود و پوست شل شده نیز کشیده می‌شود. در این روش، از انرژی رادیوفرکانسی برای گرم کردن سلول‌های چربی سینه استفاده می‌شود که در نهایت، از طریق ادرار از بدن خارج می‌شوند.

در این روش، یک کانول در زیر پوست سینه بیمار وارد می‌شود که RF انرژی رادیوفرکانسی خود را توسط آن آزاد می‌کند. کانول، بافت زیر پوست را گرم می‌کند، چربی را ذوب می‌کند و آن را برای خارج شدن از بدن آماده می‌کند. همچنین، گرمای حاصل از کانول باعث تولید بیش‌تر کلاژن می‌شود و افتادگی پوست به دلیل برداشتن چربی را اصلاح می‌کند.

در این روش، نیازی به استراحت در منزل نیست. برای همین، یک روش خوب برای زندگی شلوغ امروزی است.

بیشتر بخوانید: بهترین کلینیک تزریق بوتاکس در فردیس کرج || بهترین کلینیک تزریق چربی در فردیس کرج

2- لیزر لیپولیز

لیزر لیپولیز هم یک درمان با کم‌ترین تهاجم است که در آن از لیزرهای فیبر نوری با طول موج‌های مختلف استفاده می‌شود تا گرمای مورد نیاز برای ذوب کردن چربی سینه تامین شود. این روش نسبت به روش لیپوساکشن متفاوت است که برای برداشتن چربی سینه از مکش استفاده می‌کند.

پزشک متخصص، صفحه‌های لیزر را بر روی سینه بیمار قرار می‌دهد و سپس، چند پالس لیزر ایجاد می‌کند که در عمق بافت چربی سینه وارد می‌شوند. با انتشار انرژی لیزر سیگنالی در سلول‌های چربی ایجاد می‌شود که گلیسرول و اسیدهای چرب ذخیره شده را می‌شکند و آن‌ها را آزاد می‌کند.

3- اولتراسوند کویتیشن

اولتراسوند کویتیشن، یکی از جدیدترین روش‌های کوچک کردن سینه است که نوعی از جراحی لیپوساکشن است. از این روش برای کاهش چربی کلی و موضعی استفاده می‌شود. این روش بسیار اثرگذار است و می‌تواند در هر جلسه تا ۲ سانتیمتر، سینه‌ها را کوچک کند.

از این روش برای فرم دادن به بدن، کشیدن پوست و کاهش چربی سینه استفاده می‌کند و تاثیر بسیار زیادی دارد. نتیجه این روش از اولین جلسه، بدون هیچ‌گونه التهاب یا تغییر بافت‌های پیرامون دیده می‌شود.

4- لیپوساکشن

لیپوساکشن، روشی است که چربی را از زیر سطح پوست مکش می‌کند و باعث کاهش حجم آن می‌شود. فرد مناسب برای این روش، خانم‌هایی هستند که دیگر قصد بارداری ندارند و در سلامت کامل هستند و توقع واقع‌بینانه‌ای از نتیجه لیپوساکشن دارند. در این روش، نتیجه‌ی کار برای سینه‌های دارای چربی، بهتر خواهد بود؛ چون حجم زیادی از چربی را می‌توان خارج کرد.

در این روش، با استفاده از یک کانول یا لوله باریک متصل به دستگاه ایجاد خلاء، چربی‌ها بیرون کشیده می‌شوند. به این صورت که ابتدا یک مایع تزریق می‌شود. سپس، در نزدیکی بخشی که دارای چربی مورد نظر برای تخلیه شدن است، یک برش کوچک در پوست بیمار ایجاد می‌شود و یک لوله باریک فلزی به نام کانول، از طریق این برش، به منطقه چربی اضافه وارد می‌شود.

این کانول، از طریق یک لوله انعطاف‌پذیر به دستگاه ایجاد خلاء متصل است. جراح، با حرکت دادن کانول به جلو و عقب می‌تواند سلول‌های چربی را بردارد. چون برش‌ها کوچک هستند، معمولاً با چند بخیه بسته می‌شوند و اثر زیادی از خود به جای نمی‌گذارند.

پیشنهاد ما به شما

اگر شما در فردیس کرج هستید و به دنبال بهترین مرکز تزریق فیلر و ژل لب در فردیس کرج می‌گردید، ما کلینیک دکتر مریم خیرآبادی را پیشنهاد می‌کنیم. همچنین، اگر در جستجوی بهترین مرکز لیفت صورت با نخ در فردیس کرج هستید، باز هم آن کلینیک را پیشنهاد می‌کنیم. همین حالا با این کلینیک تماس بگیرید و از مشاوره‌های رایگان آن جا استفاده کنید.

همان طور که در ابتدا گفته شد، در این مقاله، فقط روش‌هایی را برای کوچک کردن سینه بررسی کردیم که به جراحی نیازی ندارند و جزو روش‌های پزشکی هستند؛ ولی با استفاده از حرکت‌های ورزشی هم می‌تواند تا حدی سینه‌ها را کوچک کرد. اگر به این موضوع علاقه دارید، مقاله‌ی «کوچک کردن سینه با حرکت‌های ورزشی» را مطالعه کنید.

کلینیک دکتر مریم خیرآبادی؛ بهترین کلینیک زیبایی در فردیس کرج

با اطمینان می‌شود گفت کلینیک دکتر مریم خیرآبادی که در فردیس کرج (فلکه اول، برج نگین البرز) واقع شده، یکی از بهترین کلینیک زیبایی در فردیس در فردیس کرج است؛ چون همه خدمات زیبایی در این کلینیک با مدرن‌ترین و به‌روزترین تجهیزات انجام می‌شود و همه‌ی امور بهداشتی در آن جا به‌طور کامل رعایت می‌شود. هرگز نمی‌توان چندین سال تجربه‌ای را که در این کلینیک هست، در جای دیگری پیدا کرد.

کلینیک دکتر مریم خیرآبادی | کلینیک زیبایی در فردیس کرج

البته خدمات کلینیک دکتر خیرآبادی فقط به انجام چند مورد محدود نمی‌شود. بلکه در این کلینیک، برای افزایش و بهبود زیبایی شما خدمات گوناگونی انجام می‌شود که چند تا از آن خدمات را می‌توان به‌طور خلاصه در زیر فهرست کرد:

 • لیرز موهای زائد

  حذف موهای زائد بدن با استفاده از لیزر

 • تزریق ژل و فیلر

  رفع چین‌وچروک و برجستگی اعضای صورت

 • تزریق چربی

  برای رفع چین‌وچروک و جوان‌سازی چهره

 • تزریق بوتاکس

  زیباسازی و جوانسازی صورت با بوتاکس

 • پی آر پی (PRP)

  پلاسمای غنی‌شده با پلاکت خون

 • پلاسما جت

  جوان‌سازی پوست با دستگاه پلاسماجت

 • کربوکسی‌تراپی

  جوان‌سازی با تزریق کربن دی اکسید

 • مزوتراپی

  تزریق مواد مغذی به لایه‌ی میانی پوست

 • مزونیدلینگ

  ترکیب دو روش مزوتراپی و میکرونیدلینگ

 • فیشیال تخصصی

  برداشتن سلول‌های مرده پوست

کلینیک دکتر مریم خیرآبادی | کلینیک زیبایی در فردیس کرج
4.7 از 28 امتیاز

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا
کلینیک زیبایی دکتر مریم خیرآبادی در فردیس کرج
تزریق فیلرهای جدید PCL

ماندگاری 3 ساله

برای اطلاع بیشتر از تزریق این نوع فیلرهای ماندگار و مشاوره رایگان با ما تماس بگیرید.