چند حرکت ورزشی ساده برای کوچک کردن سینه

یکی از موردهایی که همیشه برای دخترها و خانم‌ها مهم است و گاهی باعث نگرانی آن‌ها هم می‌شود، اندازه‌ی سینه‌ها و پستان‌ها است. دغدغه‌ی برخی‌ها، این است که چرا سینه‌های کوچکی دارند و دغدغه‌ی برخی‌ها هم این است که چرا سینه‌های بزرگی دارند. بنابراین، همان قدر که کوچک کردن سینه برای برخی از خانم‌ها دغدغه شده است، کسانی هم هستند که سینه‌های بزرگی دارند و به دلیل دردسرها و مشکل‌هایی که دارد، به دنبال روش‌هایی برای کوچک کردن سینه هستند.

ما در مقاله‌ی قبلی، روش‌های کوچک کردن سینه بدون جراحی را به طور مفصل معرفی کردیم، ولی حالا می‌خواهیم که کوچک کردن سینه با ورزش را بررسی کنیم. بررسی کنیم که آیا با ورزش می‌شود سینه را کوچک کرد؟ آیا استفاده از سوتین می‌تواند کمک کند؟ آیا کاهش وزن و رژیم غذایی در کاهش اندازه‌ی سینه و پستان‌ها تاثیری دارد؟ همه‌ی این موردها و پرسش‌ها را می‌خواهیم در این مقاله بررسی کنیم. پس، تا پایان این مقاله با ما همراه باشید.

چند حرکت ورزشی ساده برای کوچک کردن سینه

مشکل بزرگ بودن سینه‌ها

امروزه در فیلم‌ها و تبلیغات، به گونه‌ای نمایش داده می‌شود که داشتن سینه‌های بزرگ، زیبایی را بیش‌تر می‌کند و تا حدی هم می‌توان گفت که درست است؛ ولی هر چیزی، اندازه‌ی متعادلی دارد که اگر بزرگ‌تر از آن باشد، مشکل‌ها و عارضه‌های گوناگونی را با خود خواهد داشت. این موضوع را کسانی که سینه‌های بزرگی دارند، به طور کامل درک می‌کنند.

اما داشتن سینه‌های بزرگ، چه مشکل‌هایی دارد؟ به طور خلاصه می‌توان گفت که با مشکل‌های زیر درگیر خواهیم شد:

 • سر درد
 • درد در ناحیه‌ی شانه و گردن
 • گرفتگی زیاد عضله‌های شانه و گردن
 • درد در ناحیه‌ی لگن و پاها
 • قوز و مشکل‌های مربوط به کمر
 • بیماری پوستی در زیر پستان‌ها

علاوه بر موردهای بالا که مربوط به عارضه‌های جسمی هستند، با مشکل‌های دیگری مانند نداشتن تناسب لباس و این گونه مشکل‌ها درگیر خواهیم بود.

حال که با بعضی از مشکلات و معضلات داشتن پستان های بزرگ آشنا شدید بهتر است بدانید که تنها راه کوچک کردن آن ها جراحی نیست، روش های دیگری هم وجود داره که در منزل می توانید انجام دهید.

بیشتر بخوانید: بهترین کلینیک تزریق بوتاکس در فردیس کرج || بهترین کلینیک تزریق چربی در فردیس کرج

چند حرکت ورزشی ساده برای کوچک کردن سینه

آناتومی بافت سینه در خانم‌ها

همان طور که تصویر می‌بینید، نوک سینه در مرکز سینه قرار دارد که دور آن را یک بخش رنگی گرفته است ک به آن «هاله» گفته می‌شود. رنگ هاله در خانم‌ها یکسان نیست و به دلیل تغییرهای هورمونی (مانند پریود ماهانه و بارداری) می‌تواند تغییر کند.

بافت سینه‌ی خانم‌ها از چربی ساخته شده است و در زیر این بافت چربی، ماهیچه‌های سینه قرار دارند. خود سینه هم دارای غده‌هایی برای تولید شیر و تغذیه‌ی نوزاد در دوران شیردهی است. پستان‌ها توسط رباط‌های ماهیچه‌ای در جای خود قرار گرفته‌اند که البته با کهولت سن و افزایش سن، کارایی رباط‌ها از دست می‌رود و سینه‌ها آویزان خواهند شد.

سینه‌ها از بافت‌های چربی و ماهیچه‌ و غده‌های هورمونی و شیری تشکیل شده‌ است که بافت نرم داخل پستان را بافت چربی تشکیل می‌دهد. حالا شاید از خودتان بپرسید که دلیل بزرگ بودن اندازه‌ی سینه‌ی خانم‌ها چیست و چه دلیل‌هایی می‌تواند داشته باشد.

در همین جا باید گفت که ژنتیک در کوچک یا بزرگ بودن سینه‌ها تاثیرگذار هستند. برای همین، در این شرایط، آن قدری نمی‌توان بر کوچک کردن یا بزرگ کردن سینه‌ها تاثیر گذاشت. اگر کوچک کردن سینه‌های بزرگ برای شما به یک کابوس تبدیل شده است، شاید تغییرهای هورمونی دلیل اصلی افزایش اندازه‌ی بافت سینه می‌شود که در این شرایط، بزرگ شدن سینه به مرور رخ می‌دهد.

البته دلیل‌های دیگری هم می‌تواند باعث بزرگ شدن سینه در خانم‌ها باشد. مانند:

 • چاقی
 • بارداری
 • ژنتیک
 • مصرف برخی داروها

یکی از داروهایی که باعث بزرگ شدن سینه‌ها می‌شود، مصرف قرص‌های ضدبارداری است. سال‌ها است که خانم‌ها از این قرض نه تنها برای باردار نشدن، بلکه برای داشتن دوره‌ی قاعدگی و پریود منظم استفاده می‌کنند که البته روی بزرگ شدن اندازه‌ی سینه‌ها هم تاثیر می‌گذارد. این قرص‌ها به سادگی سینه‌ها را درشت‌تر می‌کنند؛ چون دارای استروژن‌هایی هستند که باعث رشد سینه می‌شوند.

تمرین‌های ورزشی و تغذیه‌ی مناسب می‌تواند در کاهش اندازه‌ی سینه اثرگذار باشد که در ادامه، آن را بیش‌تر توضیح خواهیم داد.

پیشنهاد ما به شما

اگر شما در فردیس کرج هستید و و دنبال مرکز پی آر پی (PRP) در فردیس می‌گردید، ما کلینیک دکتر مریم خیرآبادی را پیشنهاد می‌کنیم. همچنین، اگر در جستجوی بهترین مرکز درمان ریزش موی سر در فردیس کرج هستید، باز هم آن کلینیک را پیشنهاد می‌کنیم. همین حالا با این کلینیک تماس بگیرید و از مشاوره‌های رایگان آن جا استفاده کنید. نکته‌ی مهم این است که شما می‌توانید از فیلر طبیعی بدن خود در کنار PRP استفاده کنید. برای کسب اطلاعات بیشتر درباره این روش، مقاله‌ی «انجام بایوفیلر در فردیس کرج» را بررسی کنید.

کوچک کردن سینه با تمرین‌های ورزشی

اگر می‌خواهید با ورزش سینه‌های خود را کوچک کنید، بهترین راه انجام ورزش‌هایی است که باعث کاهش چربی می‌شوند. مانند ورزش‌های اینتروال یا هوازی. حتی تمرین‌های بدنسازی که با عضله‌سازی باعث کاهش چربی می‌شوند هم می‌توانند کمک کنند.

 البته باید این نکته را هم به یاد داشته باشید که این تمرین‌ها باعث چربی‌سوزی و کاهش چربی در همه‌ی بدن می‌شوند و نباید این انتظار را داشت که فقط روی چربی سینه تاثیر بگذارند. تمرین‌هایی مانند دویدن، دوچرخه سواری، شنا، آیروبیک، طناب زدن و پیاده‌روی جزو تمرین‌های ورزشی هوازی هستند.

بر اساس پیشنهادی که دانشگاه طب ورزشی آمریکا داده است، این تمرین‌ها باید پنج روز در هفته و به مدت ۶۰ تا ۹۰ دقیقه انجام شوند. البته برای خانم‌هایی که تازه می‌خواهند شروع کنند و آمادگی بدنی ندارند، زمان مناسب می‌تواند ۳۰ تا ۶۰ دقیقه باشد.

کاهش ۴ تا ۶ کیلو از وزن کل بدن می‌تواند باعث کاهش اندازه‌ی سینه شود. البته پیشنهاد می‌کنیم که تنها به انجام تمرین‌های بالا بسنده نکنید و حرکت‌های ورزشی را که عضله‌های بالاتنه را درگیر می‌کنند، انجام دهید.

بنابراین، تمرین‌های ورزشی که باعث کاهش اندازه‌ی سینه‌ها در خانم‌ها می‌شوند، به دو دسته تقسیم می‌شوند:

1- انجام تمرین‌های هوازی

می‌توان این طور گفت که بهترین و ساده‌ترین ورزش کوچک کردن سینه، انجام تمرین‌های هوازی مانند دوچرخه، طناب زدن، تردمیل و پیاده‌روی است. این تمرین‌ها، سوخت‌وساز بدن را افزایش می‌دهند و در نتیجه، باعث چربی‌سوزی در پستان و کوچک شدن آن می‌شوند. تمرین‌های کاردیو (هوازی) برای کاهش وزن کلی بدن، بسیار اثرگذار هستند.

همچنین، پیشنهاد می‌‌کنیم که سه جلسه‌ی یک ساعته در هفته را به رقص، زومبا یا شنا اختصاص دهید. این تمرین‌ها باعث کاهش وزن کلی بدن و به‌ویژه سینه‌ها می‌شود. البته برای رسیدن به یک نتیجه‌ی خوب و جلوگیری از افتادگی سینه، پیشنهاد می‌کنیم که تمرین‌های هوازی و بدنسازی را با هم ترکیب کنید و انجام دهید.

2- انجام تمرین‌های بدنسازی

سینه، یکی از محل‌ها برای ذخیره‌سازی چربی در بدن است. برای همین، با انجام تمرین‌های بدنسازی با تمرکز بر چربی‌سوزی عضله‌های سینه، اندازه‌ی سینه‌ها کاهش پیدا می‌کند. البته با کاهش اندازه‌ی کلی بدن، اندازه‌ی سینه هم کاهش پیدا می‌کند.

تمرین‌هایی مانند کراس‌اور، پول‌اور، نشر جانب، فلای معکوس برای عضله‌سازی و چربی‌سوزی سینه مفید هستند. البته باید این تمرین‌ها به شکل استاندارد در برنامه بدنسازی قرار بگیرند. اما چند تمرین بدنسازی دیگر که باعث کاهش اندازه‌ی سینه می‌شوند:

1- شنا سوئدی

شنا سوئدی - چند حرکت ورزشی ساده برای کوچک کردن سینه

2- پرس سینه هالتر

پرس سینه هالتر - چند حرکت ورزشی ساده برای کوچک کردن سینه

3- پرس سینه دمبل

پرس سینه دمبل - چند حرکت ورزشی ساده برای کوچک کردن سینه

4- پرس بالاسینه هالتر

پرس بالاسینه هالتر - چند حرکت ورزشی ساده برای کوچک کردن سینه

5- قفسه سینه دمبل

قفسه سینه دمبل - چند حرکت ورزشی ساده برای کوچک کردن سینه

به این نکته هم باید توجه داشته باشید که فقط انجام تمرین‌های قدرتی که در بالا معرفی شد، باعث کاهش اندازه‌ی سینه نمی‌شود. بلکه باید تمرین‌های هوازی و قدرتی را ترکیب کرد و با هم انجام داد. ورزش‌های کوچک کردن سینه می‌تواند زیرنظر مربی باشد تا تأثیر آن را بهتر و زودتر ببینید.

پیشنهاد ما به شما

اگر شما در فردیس کرج هستید و می‌خواهید موهای زائد خود را لیزر کنید، پیشنهاد می‌کنیم که آن را در کلینیک دکتر مریم خیرآبادی که بهترین مرکز لیزر موهای زائد در فردیس است، انجام دهید. همچنین، اگر در جستجوی بهترین مرکز تزریق فیلر و ژل لب در فردیس کرج هستید، باز هم آن کلینیک را پیشنهاد می‌کنیم.

تغذیه مناسب برای کوچک کردن سینه

در یک جمله می‌توان این گونه گفت که انجام تمرین‌های ورزشی بدون داشتن تغذیه‌ی مناسب نمی‌تواند آن قدری در کوچک شدن اندازه‌ی سینه مفید باشد. همان طور که گفته شد، بافت پستان از چربی است. پس، کاهش چربی بدن، باعث کاهش چربی سینه هم می‌شود. بنابراین، نوع خوراک و تغذیه‌ی شما بسیار مهم است. اگر شما فقط به تمرین‌های ورزشی اکتفا کنید و از رژیم غذایی غافل شوید، نتیجه‌ی خوبی نخواهید گرفت.

در کل، با داشتن تعادل در ورزش و رژیم غذایی سالم، کاهش چربی و کاهش سایز پستان اتفاق می‌افتد. از خوراکی‌هایی که باعث افزایش وزن می‌شوند، دوری کنید. مصرف مواد غذایی دارای قند و نشاسته را در رژیم غذایی روزانه خود کم‌تر استفاده کنید و سعی کنید پروتئین بیش‌تری استفاده کنید.

چای سبز و زنجبیل از خوراکی‌های طبیعی هستند که باعث کاهش چربی بدن می‌شوند. چای سبز و زنجبیل دارای مقدار زیادی آنتی اکسیدان است که می‌تواند سوخت‌وساز بدن را برای چربی‌‌سوزی و کالری‌‌سوزی زیاد کند. این کاهش چربی در کنار تغذیه‌ی مناسب و فعالیت بدنی بالا می‌تواند به کاهش اندازه سینه شما کمک کند.

نقش لباس زیر در کوچک کردن سینه

داشتن یک لباس زیر مناسب می‌تواند در کوچک به نظر رسیدن سینه‌ها و کاهش اندازه‌ی سینه اثرگذار باشد. همچنین، اگر یک لباس زیر مناسب داشته باشید، از افتادگی سینه و بزرگ‌‌تر جلوه دادن آن جلوگیری می‌کند. لباس زیر باید سینه‌ها را جمع‌وجور نشان دهد و مناسب اندازه‌ی سینه شما باشد؛ چون اگر لباس زیر خیلی تنگ یا خیلی گشاد بپوشید، سینه‌ها دچار افتادگی می‌شوند و بزرگ‌تر می‌شوند.

بیشتر بخوانید: بهترین مرکز لیفت صورت با نخ در فردیس کرج ||

سخن پایانی

شاید خیلی از خانم‌ها وقت و حوصله‌ی ورزش کردن را نداشته باشند و بخواهند با روش‌های پزشکی (جراحی یا غیرجراحی) و در مدت کوتاه‌تری، سینه‌های خود را کوچک کنند. ولی ورزش کردن، یک راه ساده‌تر و البته زمانبری است که بدون هیچ عارضه‌ی موقتی می‌تواند اندازه‌ی سینه‌ها را تا حدی کوچک کند.

پس، با استفاده از تمرین‌های ورزشی و داشتن تغذیه‌ی مناسب می‌توان سینه‌ها را کوچک کرد. بهترین راهکار برای رسیدن به تناسب اندام، داشتن یک برنامه‌ی ورزشی لاغری برای کل بدن به همراه برنامه‌ی غذایی ورزشی است. اگر از دارو استفاده کردید، قبل از مصرف با کارشناس تغذیه و ورزش مشورت کنید؛ چون شاید آن دارو باعث چاقی شود و همه‌ی تلاش شما برای کاهش چربی را از بین ببرد.

کلینیک دکتر مریم خیرآبادی؛ بهترین کلینیک زیبایی در فردیس کرج

با اطمینان می‌شود گفت کلینیک دکتر مریم خیرآبادی که در فردیس کرج (فلکه اول، برج نگین البرز) واقع شده، یکی از بهترین کلینیک زیبایی در فردیس در فردیس کرج است؛ چون همه خدمات زیبایی در این کلینیک با مدرن‌ترین و به‌روزترین تجهیزات انجام می‌شود و همه‌ی امور بهداشتی در آن جا به‌طور کامل رعایت می‌شود. هرگز نمی‌توان چندین سال تجربه‌ای را که در این کلینیک هست، در جای دیگری پیدا کرد.

کلینیک دکتر مریم خیرآبادی | کلینیک زیبایی در فردیس کرج

البته خدمات کلینیک دکتر خیرآبادی فقط به انجام چند مورد محدود نمی‌شود. بلکه در این کلینیک، برای افزایش و بهبود زیبایی شما خدمات گوناگونی انجام می‌شود که چند تا از آن خدمات را می‌توان به‌طور خلاصه در زیر فهرست کرد:

 • لیرز موهای زائد

  حذف موهای زائد بدن با استفاده از لیزر

 • تزریق ژل و فیلر

  رفع چین‌وچروک و برجستگی اعضای صورت

 • تزریق چربی

  برای رفع چین‌وچروک و جوان‌سازی چهره

 • تزریق بوتاکس

  زیباسازی و جوانسازی صورت با بوتاکس

 • پی آر پی (PRP)

  پلاسمای غنی‌شده با پلاکت خون

 • پلاسما جت

  جوان‌سازی پوست با دستگاه پلاسماجت

 • کربوکسی‌تراپی

  جوان‌سازی با تزریق کربن دی اکسید

 • مزوتراپی

  تزریق مواد مغذی به لایه‌ی میانی پوست

 • مزونیدلینگ

  ترکیب دو روش مزوتراپی و میکرونیدلینگ

 • فیشیال تخصصی

  برداشتن سلول‌های مرده پوست

کلینیک دکتر مریم خیرآبادی | کلینیک زیبایی در فردیس کرج
4.5 از 29 امتیاز

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا
کلینیک زیبایی دکتر مریم خیرآبادی در فردیس کرج
تزریق فیلرهای جدید PCL

ماندگاری 3 ساله

برای اطلاع بیشتر از تزریق این نوع فیلرهای ماندگار و مشاوره رایگان با ما تماس بگیرید.