تفاوت تزریق ژل لب روسی و معمولی

امروزه شاید در رسانه‌های گوناگون و تبلیغاتی که انجام می‌شود، نام «ژل لب روسی» را خیلی بشنویم. شاید هم برای هر کدام از ما سوال شده باشید که چرا «روسی»؟ چه فرقی بین ژل لب روسی و ژل‌های لب دیگر هست؟ برای همین، در این مقاله می‌خواهیم تفاوت تزریق ژل لب روسی و معمولی را توضیح بدهیم.

به دلیل‌های مختلف، حالا دیگر خیلی‌ها دوست دارند که ژل لب روسی را تزریق کنند تا زیباتر از گذشته به نظر برسند؛ چون همه می‌دانند که در زیبایی چهره، لب‌ها تاثیر خیلی زیادی دارند. بنابراین، اگر شما هم لب‌های نازک و کوچکی دارید و دوست دارید که به آن، حالت بهتری بدهید، بهترین گزینه برای شما،  تزریق ژل لب روسی است؛ چون هم به لب‌های شما حجم می‌دهد و هم آن را خوش‌فرم می‌کند.

در ابتدا باید بگوییم که چرا به این ژل لب، روسی گفته می‌شود. دلیل آن ساده است؛ چون از این ژل لب برای ضخیم کردن و حجیم کردن لب‌ها استفاده می‌شود تا لب‌های ما به سبک حالت لب‌های دخترها و زن‌های روسی دربیاید. حالا خیلی از خانم‌ها در کشورهای مختلف به داشتن لب‌های قبلی شکل مدل روسی علاقه دارند که در این مدل، بخش مرکزی لب، حجیم‌تر است.

بنابراین، تزریق ژل لب به روش روسی (Russian Lips) برگرفته از مدل لبان دخترها و زن‌های روسی است؛ چون قبلاً این مدل فقط در روسیه رایج بوده است؛ ولی حالا در کشورهای دیگر هم از این مدل دیده می‌شود. برخی‌ها می‌گویند که این حالت قلبی شکل لب‌ها که با کمک روش ژل انجام می پذیرد، تأکید بر نماد کوپیدو (الهه‌ی عشق) است.

البته برای ایجاد حالت قلبی شکل لب‌ها یک روش جدید برای ژل لب به نام تکنیک ژل لب Tenting (خیمه ای) ابداع شده است که در واقع، یک تکنیک حجیم‌سازی لب‌ها است که با شیوه سنتی تزریق ژل لب متفاوت است؛ ولی خیلی‌ها این تفاوت را نمی‌دانند. برای همین، در این مقاله می‌خواهیم تفاوت میان تزریق لب به روش روسی (Russian Lips) و ژل معمولی را توضیح دهیم. ولی قبل از آن، بهتر است که انواع مدل‌های تزریق ژل لب آشنا بشوید:

 • ژل لب مدل صدفی
 • ژل لب مدل عروسکی
 • ژل لب مدل قلبی
 • ژل لب مدل کمان
 • ژل لب مدل نچرال
 • ژل لب مدل فانتزی
 • ژل لب مدل هالیوودی

بنابراین، در حالت‌ها و مدل‌های مختلف می‌توان تزریق ژل لب را انجام داد؛ ولی ژل لب روسی با مدل‌های دیگر متفاوت است.

تزریق ژل لب به روش روسی (Russian Lips)

با توضیح‌هایی که در بالا داده شد، شاید تصور کنید که ایجاد لب‌های مدل روسی با تزریق ژل، مصنوعی و عروسکی می‌شود؛ در حالی که این گونه نیست و در این روش، لب‌ها کاملاً طبیعی به نظر می‌رسند. البته به این نکته هم توجه داشته باشید که زمانی لب‌های شما طبیعی به نظر می‌رسد که این کار توسط یک پزشک باتجربه‌ی پوست (درماتولوژیست) انجام شود.

روش تزریق در مدل ژل لب روسی، متفاوت است. پزشک در این روش، ژل را به طرز عمودی به لب‌ها تزریق می‌کند و این کار از قسمت پایه و اصلی لب‌ها آغاز می‌شود و تا مرز بین دو لب انجام می‌شود. به این تکنیک تزریق، تکنیک برجسته‌سازی لب مدل روسی (Russian Lip Augmentation Technique) گفته می‌شود.

بنابراین، تفاوت عمده‌ی ژل لب روسی و معمولی در روش تزریق آن‌ها است. تزریق ژل لب به روش سنتی به طور افقی تزریق می‌شود و از بخش میانی لب‌ها شروع می‌شود؛ در حالی که ژل لب روسی به طور عمودی و از بخش اصلی لب انجام می شود.

پیشنهاد ما به شما

اگر شما در فردیس کرج هستید و می‌خواهید موهای زائد خود را لیزر کنید، پیشنهاد می‌کنیم که آن را در کلینیک دکتر مریم خیرآبادی که بهترین مرکز لیزر موهای زائد در فردیس است، انجام دهید. همچنین، اگر در جستجوی بهترین مرکز تزریق فیلر و ژل لب در فردیس کرج هستید، باز هم آن کلینیک را پیشنهاد می‌کنیم.

تفاوت‌های تزریق ژل لب روسی و معمولی

همان طور که در بالا گفته شد، تفاوت عمده‌ی ژل لب روسی و معمولی در روش تزریق آن‌ها است؛ ولی تفاوت این دو فقط به این مورد ختم نمی‌شود و تفاوت‌های دیگری نیز بین دو ژل روسی و ژل معمولی وجود دارد. در کل، همه‌ی تفاوت‌ها را می‌توان به چند مورد زیر خلاصه کرد:

 • تفاوت در روش تزریق ژل‌ها
 • هدف اصلی انجام تزریق ژل
 • زمان مورد نیاز برای انجام تزریق
 • میزان هزینه‌ی تزریق
 • میزان تزریق و مدت ماندگاری

هدف اصلی انجام تزریق ژل ژل لب روسی

ژل لب روسی، هم برای حجیم‌سازی و هم برای برجسته‌سازی لب‌ها کاربرد دارد؛ ولی هدف اصلی ژل‌های لب روسی، بیش‌تر برجسته‌سازی لبه‌ها است. در این روش، حالت لب‌ها به طور طبیعی، پهن و حجیم می‌شوند و البته برجسته می‌شوند. در حالی که ژل‌های معمولی بیش‌تر برای حجیم‌سازی لب‌ها استفاده می‌شوند.

یکی از ویژگی‌های متمایز ژل لب روسی، این است که هم لب‌ها را برجسته می‌کند و هم ژل به گوشه‌های لب تزریق می‌شود و باعث تیزی حاشیه لب‌ها می‌شود که همین تفاوت در شیوه‌ی تزریق ژل به لب، باعث زیبایی بیش‌تر لب‌ها نسبت به مدل‌های دیگر می‌شود.

 البته درست است که ژل لب روسی، حجم زیادی را به لب‌ها می‌دهد؛ ولی تزریق آن برای همه مناسب نیست. تزریق این ژل، بیش‌تر برای کسانی خوب است که هم می‌خواهند حجم زیادی را به لب‌های خود بدهند و هم این که دوست دارند لب بالایی آن‌ها بیش‌تر به نظر بیاید. ولی مثلاً اگر شما چشم‌های ریز و کوچکی دارید، بهتر است که روش تزریق ژل لب روسی برای حجم دادن به لب‌های خود استفاده نکنید.

زمان مورد نیاز برای انجام تزریق ژل لب روسی

مدت زمان مورد نیاز برای انجام روش ژل لب روسی بیش‌تر از ژل معمولی است؛ چون همان طور که گفته شد، هم در برجسته‌سازی و هم در حجیم‌سازی نقش دارد. بنابراین، دو برابر زمان مورد نیاز ژل معمولی، زمان می‌برد تا کم‌کم ژل به طور عمودی در لب‌ها تزریق شود و در نتیجه، یک حالت قلبی شکل (قلوه‌ای) برای لب‌ها ایجاد شود؛ ولی روش ژل لب معمولی، زمان زیادی نیاز ندارد.

میزان هزینه‌ی تزریق ژل لب روسی

یکی دیگر از تفاوت‌های ژل لب روسی با ژل‌های معمولی، هزینه‌ی تزریق آن است. به طور خیلی خلاصه می‌توان گفت که ژل لب روسی نسبت ژل‌های معمولی، هم زمان و هم هزینه‌ی بیش‌تری نیاز دارد. البته این هزینه‌ی بیش‌تر به نتیجه‌ی خوب و تاثیری خوبی که روی لب‌ها دارد، می‌ارزد. پس، ارزش آن را دارد که از این روش استفاده کنید.

میزان تزریق و مدت ماندگاری ژل لب روسی

درباره‌ی تزریق این ژل، باید گفت که در جلسه‌ی مشاوره با پزشک مختصص، با توجه به ویژگی‌های چهره‌ی فرد، میزان حجمی که باید به لب‌ها داده شود و میزان ژل که باید به لب‌ها تزریق شود، تعیین می‌شود. سپس، فرد باید در روز دیگر در کلینیک حاضر شود. در آن روز، ابتدا بی‌حسی لب‌ها انجام می‌شود که به اندازه‌ی ۲۰ تا ۳۰ دقیقه زمان می‌برد. بعد از بی‌حس شدن لب‌های فرد، توسط پزشک متخصص، ژل به لب‌ها تزریق می‌شود. البته فرایند تزریق ژل لب روسی کمی زمان‌بر است؛ چون نحوه‌ی تزریق این ژل به لب، به صورت خطی است.

بنابراین، به روش بالا، ژل به لب‌ها تزریق می‌شود؛ ولی بعد از تزریق، همیشه این سوال پیش می‌آید که آن تزریق تا چه زمانی دوام می‌آورد و ماندگاری دارد. تصوری که برخی‌ها از ژل لب روسی دارند، این است که ماندگاری همیشگی دارد؛ در حالی که درست نیست و معمولاً در بهترین حالت، تا یک سال ماندگاری دارد. برای همین، باید برخی نکته‌ها را رعایت کنیم تا بتوانیم ماندگاری آن را بالا ببریم.

مثلاً یکی از موردهایی که در ماندگاری ژل لب روسی تاثیر دارد، برند و مارک آن ژل است که تزریق می‌شود. پس، سعی کنید که بهترین برند را تزریق کنید که ماندگاری خوبی دارد. البته در کنار این مورد، بهتر است که نکته‌های دیگری را رعایت کنید تا ماندگاری ژل لب روسی را بالا ببرید. نکته‌هایی که باید قبل و بعد از تزریق ژل باید رعایت کنید.

تزریق ژل لب روسی؛ همه چیز را بدانید.

مراقبت‌های قبل و بعد از تزریق ژل لب روسی

همان طور که گفته شد، ماندگاری ژل لب روسی، همیشگی نیست و برای این که بتوانیم مدت ماندگاری آن را بیشتر کنیم، باید نکته‌هایی را قبل و بعد از ترزیق ژل لب روسی رعایت کنیم. مثلاً یکی از موردهایی که در ماندگاری ژل لب روسی تاثیر دارد، برند و مارک آن ژل است که تزریق می‌شود. پس، سعی کنید که بهترین برند را تزریق کنید که ماندگاری خوبی دارد. البته در کنار این مورد، بهتر است که نکته‌های دیگری را رعایت کنید تا ماندگاری ژل لب روسی را بالا ببرید. نکته‌هایی که باید قبل و بعد از تزریق ژل باید رعایت کنید.

مراقبت‌هایی برای قبل از تزریق ژل:

 • پیش از تزریق ژل، اگر بیماری خاصی دارید و یا داروی خاصی استفاده می­‌کنید، به پزشک خود بگویید.
 • با پزشک خود مشورت کنید و در صورت نیاز، استفاده از دارو­های خود را قبل و بعد از تزریق متوقف کنید.

مراقبت‌هایی برای بعد از تزریق ژل:

 • از کمپرس آب سرد برای کاهش ورم و کبودی احتمالی بعد از تزریق استفاده کنید.
 • غذاها و نوشیدنی‌­های خیلی داغ را نخورید.
 • لب‌ها را دستکاری نکنید و به آن‌ها فشار وارد نکنید.
 • بعد از تزریق ژل در برابر نور مستقیم خورشید قرار نگیرید.
 • تا ۴۸ ساعت آب فراوان بنوشید و با سعی کنید قند خون خود را بالا نگه دارید.

بیشتر بخوانید: بهترین کلینیک رفع چروک پیشانی در فردیس کرج ||

عوارض و هزینه‌ی تزریق ژل لب روسی

همیشه وقتی که اسم تزریق به میان می‌آید، اولین سوالی که به ذهن همه‌ی ما می‌رسد، این است که آیا آن تزریق عوارضی دارد. درباره‌ی تزریق ژل لب روسی هم همین طور است و همیشه این سوال از ما پرسیده می‌شود و ما هم همیشه پاسخ می‌دهیم که اگر این کار توسط یک پزشک باتجربه و متخصص انجام شود، هیچ عوارضی نخواهد داشت؛ ولی اگر توسط آرایشگاه‌ها و مراکز زیبایی نامعتبر که پزشک‌های متخصص نیستند، انجام شود، احتمال دارد که دچار آسیب‌های زیر شوید:

 • آسیب به بافت لب
 • احتمال دچار شدن به عفونت
 • وارد شدن آسیب به عصب لب‌ها
 • زخم شدن پوست اطراف لب‌ها

زمانی که خیال مراجعه‌کننده‌ها را برای عوارض تزریق راحت کردیم، معمولاً یک سوال دیگر هم پرسیده می‌شود؛ این که «آیا تزریق ژل لب روسی، درد دارد؟». البته خیلی‌ها همیشه استرس درد تزریق را دارند؛ ولی همان طور که در بالا فرایند‌های تزریق ژل را توضیح دادیم، پزشک، قبل از تزریق ژل، لب‌ها را بی‌حس می‌کند و پس از این که لب‌ها به‌خوبی بی‌حس شدند، ژل را تزریق می‌کند. بنابراین، تزریق ژل لب با درد همراه نیست.

درباره‌ی هزینه‌ی تزریق ژل لب روسی هم باید گفته که هزینه‌ی تزریق به عوامل گوناگونی بستگی دارد. مانند:

 • میزان تخصص و تجربه‌ی پزشک
 • میزان ژل تزریقی

برای همین، نمی‌توان یک قیمت را برای همه‌ی افراد داد و باید با توجه به شرایط هر مراجعه‌کننده، هزینه‌ی تزریق را تعیین کرد. برای اطلاع از قیمت تزریق ژل لب روسی، پیشنهاد می‌کنیم که با بهترین کلینیک زیبایی در فردیس کرج (کلینیک دکتر مریم خیرآبادی) ارتباط بگیرید و از مشورت‌های آن جا استفاده کنید.

همان طور که گفته شد، اگر برای تزریق ژل به مراکز نامعتبر و آرایشگاه‌ها مراجعه کنید، باید منتظر هر نوع عارضه‌ای باشید. چون این مراکز، فاقد کادر متخصص و پزشک‌های باتجربه هستند. بنابراین، پیدا کردن یک کلینیک زیبایی که خدمات زیبایی را به طور حرفه‌ای ارائه دهد، مهم‌ترین موردی است که باید به آن توجه کنید.

یکی از بهترین مراکز و کلینیک‌های زیبایی در فردیس کرج که خدمات زیبایی گوناگونی را ارائه می‌دهد، کلینیک دکتر مریم خیرآبادی است؛ این کلینیک، علاوه بر افراد باتجربه، دارای پیشرفته‌ترین دستگاه‌ها و ابزارها است. شما می‌توانید نمونه‌کارهای کلینیک را در همین وب‌سایت ببینید و برای تعیین وقت مشاوره با آن‌ها تماس بگیرید.

روی هم رفته، آن چیزی که در این مقاله متوجه شدیم، این است که روش ژل لب روسی، یک روش جدید برای حالت دادن لب‌ها به مدل زن‌های روسی است و لب‌ها را به شدت، زیباتر می‌کند و آن‌ها را از آن حالت بی‌روح و خسته نجات می‌دهد.

دریافت مشاوره رایگان!

زیبا بودن، حق شماست. شما می‌توانید هم به صورت حضوری و هم تلفنی، از کارشناس‌های «کلینیک دکتر مریم خیرآبادی» مشاوره بگیرید. برای تماس‌های تلفنی در ساعت‌های کاری، پاسخگوی شما عزیزان هستیم. شما حتی می‌توانید در در واتس‌اپ به ما پیام دهید.


شماره تلفن کلینیک: ۳۴۰۹۱۶۷۴-۰۲۶
شماره تلفن همراه: ۰۹۰۳۹۷۳۳۳۴۶
نشانی کلینیک: کرج، فردیس، فلکه اول، برج نگین البرز، طبقه چهارم، واحد ۱۷

5 از 11 امتیاز

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا
کلینیک زیبایی دکتر مریم خیرآبادی در فردیس کرج
تزریق فیلرهای جدید PCL

ماندگاری 3 ساله

برای اطلاع بیشتر از تزریق این نوع فیلرهای ماندگار و مشاوره رایگان با ما تماس بگیرید.