تفاوت تزریق ژل لب روسی و معمولی

امروزه شاید در رسانه‌های گوناگون و تبلیغاتی که انجام می‌شود، نام «ژل لب روسی» را خیلی بشنویم. شاید هم برای هر کدام از ما سوال شده باشید که چرا «روسی»؟ چه فرقی بین ژل لب روسی و ژل‌های لب دیگر هست؟ برای همین، در این مقاله می‌خواهیم تفاوت تزریق ژل لب روسی و معمولی را توضیح بدهیم. البته ما قبلاً در مقاله‌ی «همه چیز درباره‌ی تزریق ژل لب روسی» به طور مفصل درباره‌ی این ژل لب و نحوه‌ی تزریق آن و میزان ماندگاری آن صحبت کرده‌ایم.

در ابتدا باید بگوییم که چرا به این ژل لب، روسی گفته می‌شود. دلیل آن ساده است؛ چون از این ژل لب برای ضخیم کردن و حجیم کردن لب‌ها استفاده می‌شود تا لب‌های ما به سبک حالت لب‌های دخترها و زن‌های روسی دربیاید. حالا خیلی از خانم‌ها در کشورهای مختلف به داشتن لب‌های قبلی شکل مدل روسی علاقه دارند که در این مدل، بخش مرکزی لب، حجیم‌تر است.

بنابراین، تزریق ژل لب به روش روسی (Russian Lips) برگرفته از مدل لبان دخترها و زن‌های روسی است؛ چون قبلاً این مدل فقط در روسیه رایج بوده است؛ ولی حالا در کشورهای دیگر هم از این مدل دیده می‌شود. برخی‌ها می‌گویند که این حالت قلبی شکل لب‌ها که با کمک روش ژل انجام می پذیرد، تأکید بر نماد کوپیدو (الهه‌ی عشق) است.

البته برای ایجاد حالت قلبی شکل لب‌ها یک روش جدید برای ژل لب به نام تکنیک ژل لب Tenting (خیمه ای) ابداع شده است که در واقع، یک تکنیک حجیم‌سازی لب‌ها است که با شیوه سنتی تزریق ژل لب متفاوت است؛ ولی خیلی‌ها این تفاوت را نمی‌دانند. برای همین، در این مقاله می‌خواهیم تفاوت میان تزریق لب به روش روسی (Russian Lips) و ژل معمولی را توضیح دهیم.

تفاوت تزریق ژل لب روسی و معمولی

تزریق ژل لب به روش روسی (Russian Lips)

با توضیح‌هایی که در بالا داده شد، شاید تصور کنید که ایجاد لب‌های مدل روسی با تزریق ژل، مصنوعی و عروسکی می‌شود؛ در حالی که این گونه نیست و در این روش، لب‌ها کاملاً طبیعی به نظر می‌رسند. البته به این نکته هم توجه داشته باشید که زمانی لب‌های شما طبیعی به نظر می‌رسد که این کار توسط یک پزشک باتجربه‌ی پوست (درماتولوژیست) انجام شود.

روش تزریق در مدل ژل لب روسی، متفاوت است. پزشک در این روش، ژل را به طرز عمودی به لب‌ها تزریق می‌کند و این کار از قسمت پایه و اصلی لب‌ها آغاز می‌شود و تا مرز بین دو لب انجام می‌شود. به این تکنیک تزریق، تکنیک برجسته‌سازی لب مدل روسی (Russian Lip Augmentation Technique) گفته می‌شود.

بنابراین، تفاوت عمده‌ی ژل لب روسی و معمولی در روش تزریق آن‌ها است. تزریق ژل لب به روش سنتی به طور افقی تزریق می‌شود و از بخش میانی لب‌ها شروع می‌شود؛ در حالی که ژل لب روسی به طور عمودی و از بخش اصلی لب انجام می شود.

پیشنهاد ما به شما

اگر شما در فردیس کرج هستید و می‌خواهید موهای زائد خود را لیزر کنید، پیشنهاد می‌کنیم که آن را در کلینیک دکتر مریم خیرآبادی که بهترین مرکز لیزر موهای زائد در فردیس است، انجام دهید.

تفاوت‌های تزریق ژل لب روسی و معمولی

همان طور که در بالا گفته شد، تفاوت عمده‌ی ژل لب روسی و معمولی در روش تزریق آن‌ها است؛ ولی تفاوت این دو فقط به این مورد ختم نمی‌شود و تفاوت‌های دیگری نیز بین دو ژل روسی و ژل معمولی وجود دارد. در کل، همه‌ی تفاوت‌ها را می‌توان به چند مورد زیر خلاصه کرد:

  • تفاوت در روش تزریق ژل‌ها
  • هدف اصلی انجام تزریق ژل
  • زمان مورد نیاز برای انجام تزریق
  • میزان هزینه‌ی تزریق

هدف اصلی انجام تزریق ژل

ژل لب روسی، هم برای حجیم‌سازی و هم برای برجسته‌سازی لب‌ها کاربرد دارد؛ ولی هدف اصلی ژل‌های لب روسی، بیش‌تر برجسته‌سازی لبه‌ها است. در این روش، حالت لب‌ها به طور طبیعی، پهن و حجیم می‌شوند و البته برجسته می‌شوند. در حالی که ژل‌های معمولی بیش‌تر برای حجیم‌سازی لب‌ها استفاده می‌شوند.

زمان مورد نیاز برای انجام تزریق

مدت زمان مورد نیاز برای انجام روش ژل لب روسی بیش‌تر از ژل معمولی است؛ چون همان طور که گفته شد، هم در برجسته‌سازی و هم در حجیم‌سازی نقش دارد. بنابراین، دو برابر زمان مورد نیاز ژل معمولی، زمان می‌برد تا کم‌کم ژل به طور عمودی در لب‌ها تزریق شود و در نتیجه، یک حالت قلبی شکل (قلوه‌ای) برای لب‌ها ایجاد شود؛ ولی روش ژل لب معمولی، زمان زیادی نیاز ندارد.

میزان هزینه‌ی تزریق

یکی دیگر از تفاوت‌های ژل لب روسی با ژل‌های معمولی، هزینه‌ی تزریق آن است. به طور خیلی خلاصه می‌توان گفت که ژل لب روسی نسبت ژل‌های معمولی، هم زمان و هم هزینه‌ی بیش‌تری نیاز دارد. البته این هزینه‌ی بیش‌تر به نتیجه‌ی خوب و تاثیری خوبی که روی لب‌ها دارد، می‌ارزد. پس، ارزش آن را دارد که از این روش استفاده کنید.

روی هم رفته، آن چیزی که در این مقاله متوجه شدیم، این است که روش ژل لب روسی، یک روش جدید برای حالت دادن لب‌ها به مدل زن‌های روسی است و لب‌ها را به شدت، زیباتر می‌کند و آن‌ها را از آن حالت بی‌روح و خسته نجات می‌دهد.

برای انجام این روش، شما می‌توانید با کلینیک دکتر مریم خیرآبادی ارتباط بگیرید و در این مورد، اطلاعات بیش‌تری را کسب کنید و از مشاوره‌های رایگان متخصص‌های کلینیک استفاده کنید.

دریافت مشاوره رایگان!

زیبا بودن، حق شماست. شما می‌توانید هم به صورت حضوری و هم تلفنی، از کارشناس‌های «کلینیک دکتر مریم خیرآبادی» مشاوره بگیرید. برای تماس‌های تلفنی در ساعت‌های کاری، پاسخگوی شما عزیزان هستیم. شما حتی می‌توانید در در واتس‌اپ به ما پیام دهید.


شماره تلفن کلینیک: ۳۴۰۹۱۶۷۴-۰۲۶
شماره تلفن همراه: ۰۹۰۳۹۷۳۳۳۴۶
نشانی کلینیک: کرج، فردیس، فلکه اول، برج نگین البرز، طبقه چهارم، واحد ۱۷

5 از 1 امتیاز

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا