کانتورینگ صورت لاغر با آرایش و گریم چگونه است؟

کانتورینگ صورت لاغر، موضوعی است که در این مقاله می‌خواهیم درباره‌ی آن صحبت کنیم؛ ولی اگر مقاله‌های دیگر وب‌سایت را دنبال کرده باشید، حتماً می‌دانید که درباره‌ی موضوع‌های دیگر مربوط به کانتورینگ (زاویه‌سازی) هم صحبت کرده‌ایم. مثلاً در مقاله‌ی «کانتورینگ چیست؟» به طور مفصل درباره‌ی کانتورینگ گفته‌ایم و انواع روش‌های آن را مرور کرده‌ایم.

کانتورینگ که به آن، زاویه‌سازی صورت یا آرایش ترمیمی هم گفته می‌شود، یکی از تکنیک‌هایی است که می‌توان با آن، صورت را فرم داد یا عیب‌های چهره را رفع کرد. همان طور که گفته شد، به روش‌های گوناگونی می‌توان کانتورینگ صورت را انجام داد که عبارت اند از:

 • کانتورینگ صورت با جراحی
 • کانتورینگ صورت با تزریق ژل
 • کانتورینگ صورت از طریق لیفت با نخ
 • کانتورینگ صورت با تزریق چربی
 • کانتورینگ صورت با تزریق بوتاکس
 • کانتورینگ صورت با گریم

اگر دقت کرده باشید، حتی با نامگذاری روش‌های گفته شده، می‌توان حدس زد که هر کدام از آن‌ها چقدر ماندگاری دارند. برای نمونه، کانتور کردن صورت با جراحی، همیشگی است و ماندگاری دائمی دارد؛ ولی کانتورینگ صورت با گریم، یک روش موقت چند ساعته است که ما در مقاله می‌خواهیم کانتورینگ صورت لاغر به روش گریم را توضیح دهیم.

کانتورینگ صورت لاغر چگونه است؟

چگونه می‌توان صورت لاغر را کانتور کرد؟

همه‌ی ما می‌دانیم که با بالا رفتن سن، چهره‌ی تک‌تک ما تغییر می‌کند و در حالت طبیعی، هر روز لاغرتر می‌شود. برای همین، ما می‌خواهیم با استفاده از روش کانتورینگ صورت لاغر، صورت خود را زیباتر و پر نشان دهیم. در واقع، ما می‌خواهیم با استفاده از پودرهای مختلف، فرم و شکل صورت را زیباتر جلوه دهیم.

در کانتورینگ، بخش‌هایی از صورت را که می‌خواهیم کوچک‌تر به نظر برسند، تیره (کانتور) می‌کنیم و نقاط قوت صورت را روشن‌تر (هایلایت) می‌کنیم. برای کانتور کردن صورت به روش گریم، معمولاً از کرم فشرده استفاده می‌شود که باید دو یا سه درجه تیره‌تر از رنگ پوست باشد؛ ولی برای هایلایت کردن باید دو یا سه درجه روشن‌تر از رنگ پوست باشد. به زبان ساده، می‌شود گفت که کانتور کردن یعنی پوشاندن عیب‌های صورت و برجسته کردن نقاط قوت آن.

البته این را هم در نظر داشته باشید که کانتور کردن فرم‌های مختلف صورت با هم متفاوت است؛ مثلاً روش‌های کانتور کردن صورت بیضی با صورت گرد متفاوت است که در این مقاله به طور مفصل درباره‌ی کانتورینگ فرم‌های مختلف صورت توضیح داده‌ایم.

کانتورینگ صورت لاغر، یک مقدار زمان‌‌بر و زیاد است و شما با کانتور کردن می‌توانید به‌اندازه‌های صورت اضافه کنید و یا مدل صورت را تغییر دهید.

آموزش کانتورینگ صورت‌ کشیده و لاغر

در کانتورینگ صورت لاغر، ما سعی می‌کنیم که با لوازم آرایشی، طول و کشیدگی صورت را کم کنیم و کاری کنیم که صورت، گردتر به نظر برسد. برای همین، بلندی پیشانی را با تیره کردن هلال بالای پیشانی (قسمت رویش مو) و بلندی چانه را با تیره کردن قسمت پایین چانه، کوتاه‌تر جلوه می‌دهیم.

همچنین، دو خطی که زیر استخوان گونه‌ها می‌کشیم، باید دو خط صاف با شیب کم باشند تا صورت گردتر به نظر برسد. روشن و هایلایت کردن استخوان‌های بالای ابرو (در قسمت پیشانی) و روشن کردن گردی و برجستگی چانه، تعادل فرم صورت را بیش‌تر می‌کند.

در کانتورینگ صورت کشیده نباید دور تا دور صورت را تیره کرد! اطراف گوش‌ها و قسمت شقیقه را نباید تیره کرد! اگر می‌خواهید زاویه‌ی فک بیش‌تر دیده شود، فقط باید خط زیر فک و متصل به گردن را تیره کنید و نباید زاویه‌ی فک را تا گوش خود ادامه دهید.

در صورت‌های کشیده، بخش‌های بلند پیشانی بیش‌تر از هر قسمت دیگر دیده می‌شود. برای همین، باید قسمتی از پیشانی که مو رشد کرده است و همچنین چانه و زیر گونه‌ها را تیره کرده و قسمت‌های بالای استخوان گونه و پیشانی را  روشن کنید (هایلایت بزنید). بهترین جای رژ گونه روی استخوان‌های گونه است.

آموزش کانتورینگ صورت کشیده و لاغر

کانتورینگ صورت لاغر در افراد مسن

چهره‌ی افراد مسن با افزایش سن و به دلیل کاهش کلاژن پوست، لاغرتر می‌شود و اعضای صورت به سمت پایین آمده و به اصطلاح، افتاده‌تر می‌شوند. این، چیزی است که در افراد جوان وجود ندارد؛ چون صورت یک جوان، کلاژن بیش‌تری دارد و در نتیجه، افتادگی صورت ندارد؛ بنابراین، محل و مقدار کانتور کردن در افراد مسن و جوان باید تفاوت داشته باشد.

در افراد با سن بیش‌تر، معمولاً تمرکز کانتورینگ روی لیفت کردن صورت به بالا است؛ یعنی کاری کنیم که افتادگی اعضای صورت، دیده نشود. برای همین، باید زمان بیش‌تری را صرف کرد و از مواد بیش‌تری نیز استفاده کرد.

مرحله‌های کانتور کردن صورت

در کانتورینگ صورت لاغر، معمولاً باید مرحله‌های زیر را انجام دهید:

 • کرم مرطوب‌کننده بزنید.
 • با کرم پودری که به رنگ پوست شما نزدیک است، پوست خود را پوشش دهید.
 • زیر چشم، روی بینی و بخش‌های مورد نیاز را با کرم پودری که دو درجه از پوست تان روشن‌تر است، هایلایت کنید.
 • بالای پیشانی، زیر گونه‌ها و چانه را کمی تیره کنید.
 • حالا شروع کنید به محو کردن قسمت‌های مشخص شده.
دریافت مشاوره رایگان!

زیبا بودن، حق شماست. شما می‌توانید هم به صورت حضوری و هم تلفنی، از کارشناس‌های «کلینیک دکتر مریم خیرآبادی» مشاوره بگیرید. برای تماس‌های تلفنی در ساعت‌های کاری، پاسخگوی شما عزیزان هستیم. شما حتی می‌توانید در در واتس‌اپ به ما پیام دهید.


شماره تلفن کلینیک: ۳۴۰۹۱۶۷۴-۰۲۶
شماره تلفن همراه: ۰۹۰۳۹۷۳۳۳۴۶
نشانی کلینیک: کرج، فردیس، فلکه اول، برج نگین البرز، طبقه چهارم، واحد ۱۷

5 از 1 امتیاز

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا
کلینیک زیبایی دکتر مریم خیرآبادی در فردیس کرج
تزریق فیلرهای جدید PCL

ماندگاری 3 ساله

برای اطلاع بیشتر از تزریق این نوع فیلرهای ماندگار و مشاوره رایگان با ما تماس بگیرید.