زاویه‌سازی صورت مردها با تزریق ژل یا فیلر

کانتورینگ یا زاویه‌سازی صورت مردها، یکی از موردهایی است که شاید نسبت به خانم‌ها خواهان کم‌تری داشته باشد، ولی همچنان مردهایی هستند که دوست دارند چهره‌ی زیباتری داشته باشند یا عیب‌های صورت خود را پوشش بدهند. برای همین، در این مقاله می‌خواهیم که بیش‌تر درباره‌ی زاویه‌سازی صورت مردان صحبت کنیم و آن را دقیق‌تر بررسی کنیم. البته در این جا درباره‌ی زاویه‌سازی به وسیله‌ی تزریق ژل یا فیلر صحبت می‌کنیم و روش‌های دیگر را بررسی نمی‌کنیم.

زاویه‌سازی صورت مردها با تزریق ژل یا فیلر

زیبایی‌شناسی چهره‌ی مردها

همه‌ی ما می‌دانیم که داشتن یک چهره‌ی جذاب، باعث ایجاد قدرت و نفوذ می‌شود و به شما احساس خوبی می‌دهد و باعث می‌شود که دیگران توجه بیش‌تری به شما داشته باشند و خواسته‌های شما را زودتر انجام دهند. برای همین، خیلی از مردها هم مانند خانم‌ها دنبال این هستند که با تغییر در چهره‌ی خود، جوانی را به چهره‌ی خودشان برگردانند یا اگر جوان هستند، آن را زیباتر کنند.

برای همین، زاویه‌سازی صورت مردها، تاثیر زیادی در جوان‌تر دیده شدن چهره‌ی آن‌ها دارد و گیرایی چهره‌ی آن‌ها را بیش‌تر می‌کند. البته در این جا ما می‌خواهیم که از نظر زیبایی‌شناسی، صورت مردها و زن‌ها را بررسی کنیم. معمولاً زاویه‌ی فک مردها، پهن است و چهره‌ی آن‌ها یک فرم مربعی دارد.

اگر دقت کرده باشید، در مرحله‌های اولیه‌ی رشد انسان، تفاوت جنسیتی در ساختار چهره، کم‌تر دیده می‌شود؛ چون در آن زمان، چهره‌ی همه‌ی انسان‌ها کاملاً یکسان شروع می‌شود؛ ولی به مرور، این روند تغییر می‌کند و این حال، رویکرد زیبایی‌شناسی مردها با زن‌ها متفاوت می‌شود.

به دلیل ترشح هورمون تستوسترون در دوران بلوغ، به مرور، صورت مردها پیکربندی مردانه‌ای به خود می‌گیرد. برای همین، خیلی مهم است که ما این تفاوت‌های جنسی را درک کنیم و با تفاوت‌های زیبایی در زن و مرد آشنا باشیم.

این تفاوت‌ها شامل برجستگی‌های استخوان پیشانی و ابرو است که در آن، چشم‌ها عمیق‌تر و ابروها صاف‌تر و باریک‌تر می‌شوند، بینی بلند‌تر یا پهن‌تر می‌شود، لب‌ها شاید کمی نازک‌تر شوند و آرواره‌ها بزرگ‌تر با شکل مربعی دیده شوند.

همه‌ی این تفاوت‌ها باعث می‌شود که گاهی مردها به دنبال تغییر در چهره خود باشند. برای همین، به سراغ زاویه‌سازی صورت مردها رفت که یکی از کارهایی است که برای زیبایی چهره انجام می‌شود.

پیشنهاد ما به شما

اگر شما در فردیس کرج هستید و دنبال بهترین کلینیک زیبایی در فردیس می‌گردید، ما کلینیک دکتر مریم خیرآبادی را پیشنهاد می‌کنیم. همچنین، اگر در جستجوی بهترین مرکز تزریق چربی در فردیس کرج هستید، باز هم آن کلینیک را پیشنهاد می‌کنیم. همین حالا با این کلینیک تماس بگیرید و از مشاوره‌های رایگان آن جا استفاده کنید.

اصلاح فرم چانه، فک و گونه مردها با تزریق ژل یا فیلر

گاهی وقت‌ها مفهوم زیبایی تغییر می‌کند و آن چیزی که در گذشته زیبا بوده، دیگر از نظر خیلی‌ها زیبا نیست؛ ولی موردهایی هست که هرگز در زیبایی تغییر نمی‌کنند. این که مثلاً همه‌ی مردها دوست دارند که جوان‌تر به نظر برسند و دوست دارند که در پیشانی خود، هیچ چین‌وچروکی نداشته باشند.

البته برای برخی از مردها، زیبایی فقط به این موردهای معمول خلاصه نمی‌شود و دوست دارند که چهره‌ی خود را زیباتر کنند و فرم صورت خود را تغییر دهند. برای همین، در ادامه‌ی این مقاله به چند مورد اشاره می‌کنیم که در تغییر فرم صورت مردها تاثیر زیادی دارد.

1- ساخت زاویه‌ی مناسب برای فک

همان طور که گفته شد، زاویه فک مردها، پهن است و معمولاً یک شکل مربعی دارد. برای ایجاد زاویه مناسب در فک، روش‌های گوناگونی هست؛ ولی معمول‌ترین و یکی از کم‌خطرترین روش، تزریق ژل و فیلر است. به این شکل که برای تزریق، پزشک متخصص ابتدا زاویه‌ی فک را با دو انگشت خود در دست گرفته و بافت آن قسمت را بلند می‌کند؛ سپس سوزن را طوری روی صورت قرار می‌دهد که سر سوزن بر روی رگ قرار نگیرد و با زاویه عمود بر روی قسمت استخوان باشد.

پس از جاگیری مناسب، به آرامی حدود 0.3 میلی لیتر به هر طرف تزریق می‌کند و آن ناحیه را ماساژ می‌دهد تا به نتیجه‌ی دلخواه خود برسد.

2- ساخت زاویه‌ی مناسب برای چانه

در کانتورینگ و زاویه‌سازی صورت مردها، چانه، نقش بسیار مهمی دارد. زاویه‌ی چانه باید طوری باشد که خط مرزی آن را بتوان تشخیص داد. از نظر زیبایی‌شناسی، معمولاً لب پایین باید 2 تا 3 میلی‌متر از لب بالا عقب‌تر باشد و برجستگی چانه نباید از این خط عبور کند.

در کل، اگر اندازه‌ی برجستگی چانه مناسب باشد، ترکیب مناسبی را در فرم صورت ایجاد می‌کند. برای این کار، می‌توان با تزریق ژل یا فیلر، زاویه‌ی چانه را تنظیم کرد تا خط مرزی چانه معلوم شود و ظاهر مربعی به خود بگیرد.

بنابراین، در زاویه سازی صورت مردان، باید توجه داشت که چانه هم زاویه‌ی مناسبی داشته باشد. برای بهبود زاویه‌ی چانه، ابتدا بخش‌هایی را که نیاز به تزریق دارند، شناسایی می‌کنند و سپس، سوزن را در زاویه‌ی عمود و طوری که روی رگ قرار نگیرد در جای مورد نظر وارد می‌کنند و حدود 0.2 میلی‌لیتر را به آرامی تزریق می‌کنند و ماساژ می‌دهند.

3- ساخت زاویه‌ی مناسب برای گونه‌ها

معمولاً تزریق فیلر گونه در میان خانم‌ها رایج است و محبوبیت بالایی دارد؛ ولی در زاویه‌سازی صورت مردها هم استفاده می‌شود. همان طور که می‌دانید، شکل و حجم گونه‌ها تاثیر بالایی در زیبایی صورت دارد. برای همین، به آن، فیلر تزریق می‌کنند تا آن را حجم دهند و برآمدگی روی گونه ایجاد شود.

برای انتخاب جای مناسب برای تزریق گونه، این طور عمل می‌کنند که ابتدا یک مثلث فرضی بین گونه‌ها تا دهان در نظر می‌گیرند و بیضی را در وسط این مثلث طوری فرض می‌کنند که خطوط بیضی بر ضلع‌های مثلث مماس باشد. سپس، این بیضی را به سه بخش تقسیم کرده و در بخش اول و آخر این بیضی که روی گونه ها قرار می‌گیرد، تزریق را شروع می‌کنند.

برای تزریق گونه با انگشت‌های پوست را به سمت بالا می‌کشند و سوزن را به صورت عمود وارد کرده و به آرامی حدود 0.2 میلی‌لیتر تزریق می‌کنند و برای پخش یکنواخت فیلر در گونه، آن را ماساژ می‌دهند.

نتیجه‌گیری و سخن پایانی

در این جهان که مفهوم زیبایی ظاهری در زن‌ها دارد تغییر می‌کند، معمولاً به برطرف کردن نقص‌های چهره‌ی مردها، کم‌تر توجه می‌شود. دلیل این اتفاق، این است که جامعه، تاکید بیش‌تری روی زیبایی زن‌ها دارد و محصول‌های زیبایی بیش‌تری برای زن‌ها به بازار عرضه می‌شود.

ولی خب، خیلی از مردها هم به دنبال این هستند که چهره‌ی زیباتری داشته باشند. برای همین، داشتن اطلاعات کافی در این زمینه به آن‌ها کمک می‌کند که انتخاب درستی داشته باشند و از زیبایی چهره‌ی خود در سن‌های مختلف، لذت ببرید. پس، اگر می‌خواهید که چهره‌ی خودتان را بهتر کنید، پیشنهاد می‌کنیم که از مشاوره‌های کلینیک دکتر مریم خیرآبادی استفاده کنید.

دریافت مشاوره رایگان!

زیبا بودن، حق شماست. شما می‌توانید هم به صورت حضوری و هم تلفنی، از کارشناس‌های «کلینیک دکتر مریم خیرآبادی» مشاوره بگیرید. برای تماس‌های تلفنی در ساعت‌های کاری، پاسخگوی شما عزیزان هستیم. شما حتی می‌توانید در در واتس‌اپ به ما پیام دهید.


شماره تلفن کلینیک: ۳۴۰۹۱۶۷۴-۰۲۶
شماره تلفن همراه: ۰۹۰۳۹۷۳۳۳۴۶
نشانی کلینیک: کرج، فردیس، فلکه اول، برج نگین البرز، طبقه چهارم، واحد ۱۷

5 از 1 امتیاز

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا
کلینیک زیبایی دکتر مریم خیرآبادی در فردیس کرج
تزریق فیلرهای جدید PCL

ماندگاری 3 ساله

برای اطلاع بیشتر از تزریق این نوع فیلرهای ماندگار و مشاوره رایگان با ما تماس بگیرید.