تزریق ژل لب روسی؛ همه چیز را بدانید

امروزه، به دلیل‌های مختلف، خیلی‌ها دوست دارند که ژل لب روسی را تزریق کنند تا زیباتر از گذشته به نظر برسند؛ چون همه می‌دانند که در زیبایی چهره، لب‌ها تاثیر خیلی زیادی دارند. بنابراین، اگر شما هم لب‌های نازک و کوچکی دارید و دوست دارید که به آن، حالت بهتری بدهید، بهترین گزینه برای شما،  تزریق ژل لب روسی است؛ چون هم به لب‌های شما حجم می‌دهد و هم آن را خوش‌فرم می‌کند.

برای همین، در این مقاله‌ی جدید از کلینیک دکتر مریم خیرآبادی، تصمیم داریم که شما را بیش‌تر با ژل لب روسی آشنا کنیم. پس، پیشنهاد می‌کنیم که نکته‌های این مطلب خوب را از دست ندهید.

تزریق ژل لب روسی؛ همه چیز را بدانید.

فرق ژل لب روسی با مدل‌های دیگر

در این بخش می‌خواهیم که تفاوت ژل لب روسی را با مدل‌های دیگر ژل لب بیان کنیم؛ ولی قبل از آن، بهتر است که انواع مدل‌های تزریق ژل لب آشنا بشوید:

 • ژل لب مدل صدفی
 • ژل لب مدل عروسکی
 • ژل لب مدل قلبی
 • ژل لب مدل کمان
 • ژل لب مدل نچرال
 • ژل لب مدل فانتزی
 • ژل لب مدل هالیوودی

بنابراین، در حالت‌ها و مدل‌های مختلف می‌توان تزریق ژل لب را انجام داد؛ ولی ژل لب روسی با مدل‌های دیگر متفاوت است که در مقاله‌ی «تفاوت تزریق ژل لب روسی و معمولی» به طور دقیق توضیح داده‌ایم.

یکی از ویژگی‌های متمایز ژل لب روسی، این است که هم لب‌ها را برجسته می‌کند و هم ژل به گوشه‌های لب تزریق می‌شود و باعث تیزی حاشیه لب‌ها می‌شود که همین تفاوت در شیوه‌ی تزریق ژل به لب، باعث زیبایی بیش‌تر لب‌ها نسبت به مدل‌های دیگر می‌شود.

 البته درست است که ژل لب روسی، حجم زیادی را به لب‌ها می‌دهد؛ ولی تزریق آن برای همه مناسب نیست. تزریق این ژل، بیش‌تر برای کسانی خوب است که هم می‌خواهند حجم زیادی را به لب‌های خود بدهند و هم این که دوست دارند لب بالایی آن‌ها بیش‌تر به نظر بیاید. ولی مثلاً اگر شما چشم‌های ریز و کوچکی دارید، بهتر است که روش تزریق ژل لب روسی برای حجم دادن به لب‌های خود استفاده نکنید.

نحوه‌ی تزریق و مدت ماندگاری ژل لب روسی

درباره‌ی تزریق این ژل، باید گفت که در جلسه‌ی مشاوره با پزشک مختصص، با توجه به ویژگی‌های چهره‌ی فرد، میزان حجمی که باید به لب‌ها داده شود و میزان ژل که باید به لب‌ها تزریق شود، تعیین می‌شود. سپس، فرد باید در روز دیگر در کلینیک حاضر شود. در آن روز، ابتدا بی‌حسی لب‌ها انجام می‌شود که به اندازه‌ی 20 تا 30 دقیقه زمان می‌برد. بعد از بی‌حس شدن لب‌های فرد، توسط پزشک متخصص، ژل به لب‌ها تزریق می‌شود. البته فرایند تزریق ژل لب روسی کمی زمان‌بر است؛ چون نحوه‌ی تزریق این ژل به لب، به صورت خطی است.

بنابراین، به روش بالا، ژل به لب‌ها تزریق می‌شود؛ ولی بعد از تزریق، همیشه این سوال پیش می‌آید که آن تزریق تا چه زمانی دوام می‌آورد و ماندگاری دارد. تصوری که برخی‌ها از ژل لب روسی دارند، این است که ماندگاری همیشگی دارد؛ در حالی که درست نیست و معمولاً در بهترین حالت، تا یک سال ماندگاری دارد. برای همین، باید برخی نکته‌ها را رعایت کنیم تا بتوانیم ماندگاری آن را بالا ببریم.

مثلاً یکی از موردهایی که در ماندگاری ژل لب روسی تاثیر دارد، برند و مارک آن ژل است که تزریق می‌شود. پس، سعی کنید که بهترین برند را تزریق کنید که ماندگاری خوبی دارد. البته در کنار این مورد، بهتر است که نکته‌های دیگری را رعایت کنید تا ماندگاری ژل لب روسی را بالا ببرید. نکته‌هایی که باید قبل و بعد از تزریق ژل باید رعایت کنید.

مراقبت‌هایی برای قبل از تزریق ژل:

 • پیش از تزریق ژل، اگر بیماری خاصی دارید و یا داروی خاصی استفاده می­‌کنید، به پزشک خود بگویید.
 • با پزشک خود مشورت کنید و در صورت نیاز، استفاده از دارو­های خود را قبل و بعد از تزریق متوقف کنید.

مراقبت‌هایی برای بعد از تزریق ژل:

 • از کمپرس آب سرد برای کاهش ورم و کبودی احتمالی بعد از تزریق استفاده کنید.
 • غذاها و نوشیدنی‌­های خیلی داغ را نخورید.
 • لب‌ها را دستکاری نکنید و به آن‌ها فشار وارد نکنید.
 • بعد از تزریق ژل در برابر نور مستقیم خورشید قرار نگیرید.
 • تا 48 ساعت آب فراوان بنوشید و با سعی کنید قند خون خود را بالا نگه دارید.

عوارض و هزینه‌ی تزریق ژل لب روسی

همیشه وقتی که اسم تزریق به میان می‌آید، اولین سوالی که به ذهن همه‌ی ما می‌رسد، این است که آیا آن تزریق عوارضی دارد. درباره‌ی تزریق ژل لب روسی هم همین طور است و همیشه این سوال از ما پرسیده می‌شود و ما هم همیشه پاسخ می‌دهیم که اگر این کار توسط یک پزشک باتجربه و متخصص انجام شود، هیچ عوارضی نخواهد داشت؛ ولی اگر توسط آرایشگاه‌ها و مراکز زیبایی نامعتبر که پزشک‌های متخصص نیستند، انجام شود، احتمال دارد که دچار آسیب‌های زیر شوید:

 • آسیب به بافت لب
 • احتمال دچار شدن به عفونت
 • وارد شدن آسیب به عصب لب‌ها
 • زخم شدن پوست اطراف لب‌ها

زمانی که خیال مراجعه‌کننده‌ها را برای عوارض تزریق راحت کردیم، معمولاً یک سوال دیگر هم پرسیده می‌شود؛ این که «آیا تزریق ژل لب روسی، درد دارد؟». البته خیلی‌ها همیشه استرس درد تزریق را دارند؛ ولی همان طور که در بالا فرایند‌های تزریق ژل را توضیح دادیم، پزشک، قبل از تزریق ژل، لب‌ها را بی‌حس می‌کند و پس از این که لب‌ها به‌خوبی بی‌حس شدند، ژل را تزریق می‌کند. بنابراین، تزریق ژل لب با درد همراه نیست.

درباره‌ی هزینه‌ی تزریق ژل لب روسی هم باید گفته که هزینه‌ی تزریق به عوامل گوناگونی بستگی دارد. مانند:

 • میزان تخصص و تجربه‌ی پزشک
 • میزان ژل تزریقی

برای همین، نمی‌توان یک قیمت را برای همه‌ی افراد داد و باید با توجه به شرایط هر مراجعه‌کننده، هزینه‌ی تزریق را تعیین کرد. برای اطلاع از قیمت تزریق ژل لب روسی، پیشنهاد می‌کنیم که با کلینیک دکتر مریم خیرآبادی ارتباط بگیرید و از مشورت‌های آن جا استفاده کنید.

همان طور که گفته شد، اگر برای تزریق ژل به مراکز نامعتبر و آرایشگاه‌ها مراجعه کنید، باید منتظر هر نوع عارضه‌ای باشید. چون این مراکز، فاقد کادر متخصص و پزشک‌های باتجربه هستند. بنابراین، پیدا کردن یک کلینیک زیبایی که خدمات زیبایی را به طور حرفه‌ای ارائه دهد، مهم‌ترین موردی است که باید به آن توجه کنید.

یکی از بهترین مراکز و کلینیک‌های زیبایی در تهران که خدمات زیبایی گوناگونی را ارائه می‌دهد، کلینیک دکتر مریم خیرآبادی است؛ این کلینیک، علاوه بر افراد باتجربه، دارای پیشرفته‌ترین دستگاه‌ها و ابزارها است. شما می‌توانید نمونه‌کارهای کلینیک را در همین وب‌سایت ببینید و برای تعیین وقت مشاوره با آن‌ها تماس بگیرید.

دریافت مشاوره رایگان!

زیبا بودن، حق شماست. شما می‌توانید هم به صورت حضوری و هم تلفنی، از کارشناس‌های «کلینیک دکتر مریم خیرآبادی» مشاوره بگیرید. برای تماس‌های تلفنی در ساعت‌های کاری، پاسخگوی شما عزیزان هستیم. شما حتی می‌توانید در در واتس‌اپ به ما پیام دهید.


شماره تلفن کلینیک: ۳۴۰۹۱۶۷۴-۰۲۶
شماره تلفن همراه: ۰۹۰۳۹۷۳۳۳۴۶
نشانی کلینیک: کرج، فردیس، فلکه اول، برج نگین البرز، طبقه چهارم، واحد ۱۷

5 از 1 امتیاز

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا